NAJVÄČŠIA DATABÁZA
ŠTUDENTSKÝCH REFERÁTOV NA SLOVENSKU

Nájdi si dokument, ktorý potrebuješ v inom jazyku: SK CZ HU

Celkom ťahákov: (1017)

Jazykové kurzy, štúdium a pobyty v zahraničí
Prihlásenie Prihlásenie Registrácia
Pridaj svoju prácu

Medzinárodný obchod - štátnicové otázky 2013

Odoslať známemu Nahlásiť chybu Buď prvý, kto sa vyjadrí k tomuto príspevku (0)

Škola:Ekonomická univerzita v Bratislave

Fakulta:Obchodná fakulta

Autor: antiskola@antiskola.eu

Jazyk:Slovenský jazyk

Počet strán: 53

Ročník:3

Počet zobrazení:1728

Počet stiahnutí:5

Študijný odbor:Podnikanie v obchode a cestovnom ruchu

Typ dokumentu:text v elektronickej forme

Antiškola známka:1

Popis súborov:docx

Podrobne vypracované štátnicové otázky z predmetu Medzinárodný obchod. Otázky napr.: Ako možno charakterizovat globálnu ekonomiku, aké vývojové trendy a dopady z nej vyplývajúce boli zaznamenané pokial ide o podnikanie v EÚ? Charakterizujte faktory, ktoré pôsobia na konkurencieschopnost firiem v medzinárodnom podnikaní? Aké sú hlavné dôvody zapájania sa firiem do medzinárodného obchodu? Akú úlohu zohráva zahranicný obchod v hospodárskej stratégii SR? Charakterizujte obchodné operácie: reexport, switch, barterový a kompenzacný obchod, protinákup, buyback, cashback. V akých prípadoch ich firmy využívajú?

Obsah/Ukážka dokumentu

Zoznam súborov - STIAHNUŤ

Pre stiahnutie tejto práce máš dve možnosti

Ako vytlačiť naskenovaný dokument

Z dôvodu zachovania dostatočnej kvality a čitateľnosti skenovaných dokumentov, sú niektoré z nich ponúkané vo vyššom rozlíšení. Je preto možné,že pred ich tlačou je potrebné spraviť jednoduché úpravy,aby boli vytlačené vo veľkosti A4. Najjednoduchším riešením je otvorenie dokumentu (obrázku) v programe "Prehliadač obrázkov a faxov", v ktorom je pri tlači možné intuitívne nastaviť požadovaný formát. Niektoré tlačiarne ponúkajú možnosť tohto nastavenia priamo v ich vlastnostiach. (väčšinou ako "Fit to page"). Pre skúsenejších užívateľov doporučujeme úpravu napr. v programe Adobe Photoshop, tu sa dá nastaviť podľa vlastného uváženia veľkosť aj rozlíšenie obrázku.