Celkom ťahákov: (1017)

maturitné otázky zo slovenského jazyka

Škola:Pedagogická a kultúrna akadémia - Modra

Fakulta:

Autor: barata

Študijný odbor:animátor voľného času-kultúrno výchovný pracovník

Antiškola známka:1

Popis súborov:doc

Európsky hospodársky a sociálno – spolocenský vývin v 19. storocí urcovala priemyselná revolúcia. Všetko bolo založené na moci penazí. S priemyselnou revolúciou bol spätý rozvoj prírodných vied. Za skutocné hodnoty v ludskom poznaní sa zacali považovat iba tie výsledky výskumov, ktoré sa dali overit experimentom. Rozmach prírodného bádania ovplyvnil aj filozofické myslenie, najmä pozitivizmus (francúzsky filozof August Comte). Za skutocné považoval pozitivizmus iba to, co sa dalo zmyslami a skúsenostou dokázat.

sk Maturitné otázky zo… 21. 9. 2007 4667 2.2 686

sk Maturitné otázky zo… 11. 10. 2009 4393 2.2 686