NAJVÄČŠIA DATABÁZA
ŠTUDENTSKÝCH REFERÁTOV NA SLOVENSKU

Nájdi si dokument, ktorý potrebuješ v inom jazyku: SK CZ HU

Celkom seminárok: (2638)

Jazykové kurzy, štúdium a pobyty v zahraničí
Prihlásenie Prihlásenie Registrácia
Pridaj svoju prácu

Gestalt psychológia

Odoslať známemu Nahlásiť chybu Zapoj sa do diskusie (2)

Škola:Univerzita Mateja Bela

Fakulta:Pedagogická fakulta

Autor: akinorevko

Jazyk:Slovenský jazyk

Počet strán: 11

Ročník:2

Počet zobrazení:2618

Počet stiahnutí:2

Študijný odbor:psychológia

Typ dokumentu:text v elektronickej forme

Antiškola známka:1

Popis súborov:doc

V mojej práci si za ciel kladiem strucne predstavit základnú charakteristiku gestalt psychológie, jej predstavitelov a zhrnút najznámejšie závery výskumov tejto psychologickej školy – známe aj ako gestalt zákony. Tvarová psychológia je komplexnou a velmi zaujímavou teóriou, ktorá sa pokúša odpovedat na viaceré otázky psychológie. „Wertheimer od pociatku videl v tvarovej teórii o mnoho viac než len teóriu vysvetlujúcu vnímanie, veril, že sa stane klúcom k uceniu, motivácii a myslení.“ (Hunt, s. 272) Napriek tomu najviac ovplyvnila práve oblast výskumu vnímania. V tejto sfére dodnes platia jej zistenia a aj napriek tomu, že dnes ide už o historický psychologický smer, ktorému neskoršie generácie mnoho vecí vycítajú, jej základný prínos pretrváva. Najpodstatnejšou je pritom práve klúcová koncepcia pomenúvajúca gestalt alebo celok, co nie je len súbor asociovaných castí, ale štruktúra s vlastnou identitou odlišnou od ciastkových vlastností jej prvkov.

Obsah/Ukážka dokumentu

Zoznam súborov - STIAHNUŤ

Pre stiahnutie tejto práce máš dve možnosti

Ako vytlačiť naskenovaný dokument

Z dôvodu zachovania dostatočnej kvality a čitateľnosti skenovaných dokumentov, sú niektoré z nich ponúkané vo vyššom rozlíšení. Je preto možné,že pred ich tlačou je potrebné spraviť jednoduché úpravy,aby boli vytlačené vo veľkosti A4. Najjednoduchším riešením je otvorenie dokumentu (obrázku) v programe "Prehliadač obrázkov a faxov", v ktorom je pri tlači možné intuitívne nastaviť požadovaný formát. Niektoré tlačiarne ponúkajú možnosť tohto nastavenia priamo v ich vlastnostiach. (väčšinou ako "Fit to page"). Pre skúsenejších užívateľov doporučujeme úpravu napr. v programe Adobe Photoshop, tu sa dá nastaviť podľa vlastného uváženia veľkosť aj rozlíšenie obrázku.

Podobné dokumenty

Názov práce Dátum A4 Slová Hodnotenie
 
sk Paradigma v… 12. 9. 2008 3093 -- --
 
sk Zákony geštalt… 27. 1. 2011 9811 3.3 1092
 
sk Všeobecná… 4. 6. 2015 2919 -- --
 
sk Experimentálna… 5. 1. 2014 2344 -- --
 
sk Psychológia 2. 4. 2007 3068 -- --
 
sk Psychológia 12. 7. 2015 2277 -- --
 
sk Pohybové aktivity v… 15. 12. 2005 4019 -- --
 
sk História psychológie 26. 2. 2009 1766 -- --
 
cz Kalendarium_dejin… 24. 1. 2007 1837 -- --
 
sk Antická psychológia… 27. 12. 2007 5533 13.3 3769