NAJVÄČŠIA DATABÁZA
ŠTUDENTSKÝCH REFERÁTOV NA SLOVENSKU

Nájdi si dokument, ktorý potrebuješ v inom jazyku: SK CZ HU

Celkom seminárok: (2637)

Jazykové kurzy, štúdium a pobyty v zahraničí
Prihlásenie Prihlásenie Registrácia
Pridaj svoju prácu

Nikola Tesla - život a vynálezy

Odoslať známemu Nahlásiť chybu Buď prvý, kto sa vyjadrí k tomuto príspevku (0)

Škola:Evanjelické gymnázium - Banská Bystrica

Fakulta:

Autor: nikolasl

Jazyk:Slovenský jazyk

Počet strán: 15

Ročník:2

Počet zobrazení:1533

Počet stiahnutí:1

Študijný odbor:--

Typ dokumentu:text v elektronickej forme

Antiškola známka:1

Popis súborov:ppt

1870 Vyššie reálne gymnázium v Rakovci zmaturoval už po troch rokoch Polytechniská škola v Grazi – matematika, technika, fyzika, nedokocil – stratil štipendium Fotografická pamät, výborná predstavivost. - Výstavba prvej telefonickej centrály v Budapešti, myšlienky o rotujúcom magnetickom poli, co ho neskôr viedlo k vyvinutiu indukcného motora(20) 1884 odchod do Ameriky krátke obdobie v Edisonových závodoch nezhody Zakladá Tesla Electric & Manufacturing Company Tesla Electric Company – najvyznamnejšie patenty 1895 vypukol požiar v najznámejšou Teslovom laboratóriu na South Fifth Avenue - 1889 vybudoval gigantickú cievku (60m) pomocou ktorej testoval bezdrôtový prenos elektrickej energie Skúma vysokofrekvencné prúdy, stacionárne vlny, bezdrôtový telegraf Na vzdialenost 42km sa mu bezdrôtovo podarilo zapálit 200 žiaroviek Ludia sa obávali dlhých výbojov – skrat celej elekrickej sustavy Propagacia bezdrôtového prenos elektrickej energie – malo financii

Obsah/Ukážka dokumentu

Zoznam súborov - STIAHNUŤ

Pre stiahnutie tejto práce máš dve možnosti

Ako vytlačiť naskenovaný dokument

Z dôvodu zachovania dostatočnej kvality a čitateľnosti skenovaných dokumentov, sú niektoré z nich ponúkané vo vyššom rozlíšení. Je preto možné,že pred ich tlačou je potrebné spraviť jednoduché úpravy,aby boli vytlačené vo veľkosti A4. Najjednoduchším riešením je otvorenie dokumentu (obrázku) v programe "Prehliadač obrázkov a faxov", v ktorom je pri tlači možné intuitívne nastaviť požadovaný formát. Niektoré tlačiarne ponúkajú možnosť tohto nastavenia priamo v ich vlastnostiach. (väčšinou ako "Fit to page"). Pre skúsenejších užívateľov doporučujeme úpravu napr. v programe Adobe Photoshop, tu sa dá nastaviť podľa vlastného uváženia veľkosť aj rozlíšenie obrázku.

Podobné dokumenty

Názov práce Dátum A4 Slová Hodnotenie
 
sk Nikola Tesla:… 12. 4. 2010 5072 5.4 1557
 
sk Nikola Tesla:… 20. 8. 2008 4628 8.7 2556
 
cz Nikola Tesla 24. 3. 2009 6526 2.4 773