NAJVÄČŠIA DATABÁZA
ŠTUDENTSKÝCH REFERÁTOV NA SLOVENSKU

Nájdi si dokument, ktorý potrebuješ v inom jazyku: SK CZ HU

Celkom seminárok: (2638)

Jazykové kurzy, štúdium a pobyty v zahraničí
Prihlásenie Prihlásenie Registrácia
Pridaj svoju prácu

CERN – Veľký hadrónový urýchľovač (LHC)

Odoslať známemu Nahlásiť chybu Buď prvý, kto sa vyjadrí k tomuto príspevku (0)

Škola:Evanjelické gymnázium - Banská Bystrica

Fakulta:

Autor: nikolasl

Jazyk:Slovenský jazyk

Počet strán: 21

Ročník:3

Počet zobrazení:1256

Počet stiahnutí:1

Študijný odbor:--

Typ dokumentu:text v elektronickej forme

Antiškola známka:1

Popis súborov:ppt

Nachádza sa na hraniciach medzi Švajciarskom a Francúzskom blízko ženevského jazera Je jedno z najväcších a najznámejších stredísk vedeckého výskumu na svete Zaoberá sa hlavne výskumom casticovej fyziky, kde vedci skúmajú zloženie hmoty a fungovanie vesmíru K štúdiu stavebných prvkov hmoty – základných castíc sa používajú najväcšie a najzložitejšie vedecké prístroje na svete Štúdium zrážok castíc fyzikom umožnuje dozvediet sa nové poznatky o prírodných zákonoch, preto sa v CERN-e používajú urýchlovace a detektory castíc. Casticový urýchlovac je zariadenie, ktoré pomocou elektrického pola udeluje elektricky nabitým casticiam vysokú rýchlost Existujú 2 typy urýchlovacov: Lineárny urýchlovac (napr. SLAC v USA – 3,2 km) Kruhový urýchlovac (napr. LEC, LHC, SPS v CERNe)

Obsah/Ukážka dokumentu

Zoznam súborov - STIAHNUŤ

Pre stiahnutie tejto práce máš dve možnosti

Ako vytlačiť naskenovaný dokument

Z dôvodu zachovania dostatočnej kvality a čitateľnosti skenovaných dokumentov, sú niektoré z nich ponúkané vo vyššom rozlíšení. Je preto možné,že pred ich tlačou je potrebné spraviť jednoduché úpravy,aby boli vytlačené vo veľkosti A4. Najjednoduchším riešením je otvorenie dokumentu (obrázku) v programe "Prehliadač obrázkov a faxov", v ktorom je pri tlači možné intuitívne nastaviť požadovaný formát. Niektoré tlačiarne ponúkajú možnosť tohto nastavenia priamo v ich vlastnostiach. (väčšinou ako "Fit to page"). Pre skúsenejších užívateľov doporučujeme úpravu napr. v programe Adobe Photoshop, tu sa dá nastaviť podľa vlastného uváženia veľkosť aj rozlíšenie obrázku.