NAJVÄČŠIA DATABÁZA
ŠTUDENTSKÝCH REFERÁTOV NA SLOVENSKU

Nájdi si dokument, ktorý potrebuješ v inom jazyku: SK CZ HU

Celkom seminárok: (2638)

Jazykové kurzy, štúdium a pobyty v zahraničí
Prihlásenie Prihlásenie Registrácia
Pridaj svoju prácu

Všetko o dúhe z pohľadu fyziky

Odoslať známemu Nahlásiť chybu Buď prvý, kto sa vyjadrí k tomuto príspevku (0)

Škola:Evanjelické gymnázium - Banská Bystrica

Fakulta:

Autor: nikolasl

Jazyk:Slovenský jazyk

Počet strán: 21

Ročník:2

Počet zobrazení:1458

Počet stiahnutí:2

Študijný odbor:--

Typ dokumentu:text v elektronickej forme

Antiškola známka:1

Popis súborov:ppt

Dúha je optický a meteorologický úkaz vznikajúci v atmosfére Zeme. Vznik dúhy je spôsobený disperziou slnecného svetla prechádzajúcim kvapkou. Predpokladom pre vznik dúhy je prítomnost vodných kvapiek v atmosfére. svetlo sa rozkladá na jednotlivé farebné zložky, ktoré sa odrážajú na vnútornej stene kvapky a kvapku opúštajú pod rôznymi uhlami s najväcšou intenzitou svetla pri uhloch okolo 40°–42°. Aristotelovi (4. stor. pred n. l.). Vyslovil názor, že dúha je zvláštnym druhom odrazu slnecného svetla od mrakov. Pretože svetlo sa odráža pod urcitým konštantným uhlom, vzniká kruhový kužel „dúhových lúcov“. Roger Bacon v r. 1266 po prvýkrát zmeral uhol medzi lúcami dúhy a dopadajúcimi lúcami slnecného svetla V roku 1304 nemecký mních Theodorik z Freibergu tvrdil, že dúhu dokáže vytvorit každá vodná kvapka sama o sebe. Descartes (17. stor. n. l.)

Obsah/Ukážka dokumentu

Zoznam súborov - STIAHNUŤ

Pre stiahnutie tejto práce máš dve možnosti

Ako vytlačiť naskenovaný dokument

Z dôvodu zachovania dostatočnej kvality a čitateľnosti skenovaných dokumentov, sú niektoré z nich ponúkané vo vyššom rozlíšení. Je preto možné,že pred ich tlačou je potrebné spraviť jednoduché úpravy,aby boli vytlačené vo veľkosti A4. Najjednoduchším riešením je otvorenie dokumentu (obrázku) v programe "Prehliadač obrázkov a faxov", v ktorom je pri tlači možné intuitívne nastaviť požadovaný formát. Niektoré tlačiarne ponúkajú možnosť tohto nastavenia priamo v ich vlastnostiach. (väčšinou ako "Fit to page"). Pre skúsenejších užívateľov doporučujeme úpravu napr. v programe Adobe Photoshop, tu sa dá nastaviť podľa vlastného uváženia veľkosť aj rozlíšenie obrázku.