NAJVÄČŠIA DATABÁZA
ŠTUDENTSKÝCH REFERÁTOV NA SLOVENSKU

Nájdi si dokument, ktorý potrebuješ v inom jazyku: SK CZ HU

Celkom seminárok: (2638)

Jazykové kurzy, štúdium a pobyty v zahraničí
Prihlásenie Prihlásenie Registrácia
Pridaj svoju prácu

Zákonodarná moc

Odoslať známemu Nahlásiť chybu Buď prvý, kto sa vyjadrí k tomuto príspevku (0)

Škola:Slovenská technická univerzita /fak.…

Fakulta:Materiálovo-technologická so sídlom v--

Autor: dassler

Jazyk:Slovenský jazyk

Počet strán: 5

Ročník:3

Počet zobrazení:1807

Počet stiahnutí:1

Študijný odbor:BOZP

Typ dokumentu:text v elektronickej forme

Antiškola známka:1

Popis súborov:docx

Štát - je verejnoprávna korporácia, ktorej inštitúcie (štátne orgány a štátne organizácie), ich usporiadanie, funkcie, vzájomné vztahy, vztahy k obyvatelstvu a ich práva a povinnosti ustanovuje vnútroštátne i medzinárodné právo - štát je teda právnou inštitúciou, ktorá má svoj personálny substrát (obyvatelstvo, najmä obcania, štátni funkcionári, štátni zamestnanci), vecný substrát (štátne územie, nerastné bohatstvo, vodné toky, hnutelné a nehnutelné veci) a organizacno-normatívny substrát (právny systém štátu) - špecifické znaky štátu sú: - štátne územie - obyvatelstvo - štátna moc - forma štátu je spôsob organizácie štátnej moci a režim jej fungovania - 3 komponenty tvoriace formu štátu: - forma štátu - štátne zriadenie - štátny režim Forma vlády - sa so zretelom na sústavu štátnych orgánov a ich vzájomné vztahy delí na: - monarchie (absolutistická, stavovská, parlamentná, konštitucná) - republiky (parlamentné, prezidentské) - diktatúry (jednotlivca, menšiny, väcšiny) Štátne zriadenie - predstavuje územno-organizacné clenenie štátu na základe právom stanovených vztahov medzi štátom ako celkom a jeho územnými castami - z tohto pohladu rozoznávame: - jednotné (unitárne) štáty

Obsah/Ukážka dokumentu

Zoznam súborov - STIAHNUŤ

Pre stiahnutie tejto práce máš dve možnosti

Ako vytlačiť naskenovaný dokument

Z dôvodu zachovania dostatočnej kvality a čitateľnosti skenovaných dokumentov, sú niektoré z nich ponúkané vo vyššom rozlíšení. Je preto možné,že pred ich tlačou je potrebné spraviť jednoduché úpravy,aby boli vytlačené vo veľkosti A4. Najjednoduchším riešením je otvorenie dokumentu (obrázku) v programe "Prehliadač obrázkov a faxov", v ktorom je pri tlači možné intuitívne nastaviť požadovaný formát. Niektoré tlačiarne ponúkajú možnosť tohto nastavenia priamo v ich vlastnostiach. (väčšinou ako "Fit to page"). Pre skúsenejších užívateľov doporučujeme úpravu napr. v programe Adobe Photoshop, tu sa dá nastaviť podľa vlastného uváženia veľkosť aj rozlíšenie obrázku.

Podobné dokumenty

Názov práce Dátum A4 Slová Hodnotenie
 
cz Moc zákonodárná 30. 12. 2008 5229 1.1 377
 
sk Zákonodarná, súdna… 25. 8. 2011 11071 1.8 449
 
sk Princípy právneho… 25. 2. 2008 4169 -- --
 
sk porovnávacie štátne… 1. 5. 2005 2563 -- --
 
sk Právo (Právo1) 11. 7. 2003 2321 -- --
 
sk Svetové dejiny 5. 2. 2010 3244 -- --
 
sk Market. komunikacia… 30. 3. 2007 2398 -- --
 
sk Dejiny politických… 16. 1. 2003 2111 -- --
 
sk Prednášky z práva 28. 11. 2008 2796 -- --
 
sk Politológia 6. 4. 2006 2641 -- --