NAJVÄČŠIA DATABÁZA
ŠTUDENTSKÝCH REFERÁTOV NA SLOVENSKU

Nájdi si dokument, ktorý potrebuješ v inom jazyku: SK CZ HU

Celkom seminárok: (2637)

Jazykové kurzy, štúdium a pobyty v zahraničí
Prihlásenie Prihlásenie Registrácia
Pridaj svoju prácu

Alexander III. Macedónsky

Odoslať známemu Nahlásiť chybu Buď prvý, kto sa vyjadrí k tomuto príspevku (0)

Škola:Spojená stredná škola - SOU…

Fakulta:

Autor: antiskola@antiskola.eu

Jazyk:Slovenský jazyk

Počet strán: 13

Ročník:4

Počet zobrazení:1839

Počet stiahnutí:1

Študijný odbor:dejepis

Typ dokumentu:text v elektronickej forme

Antiškola známka:1

Popis súborov:doc

Alexander Velký Macedónsky bol, je a bude významnou historickou postavou, ale je tažké zhodnotit tohto muža pozitívne alebo negatívne, pretože s velkým odstupom casu boli jeho vlastnosti bud zvelicené alebo zminimalizované a tak splýva do jedného cloveka množstvo protichodných vlastností ako megaloman, krutý vojvodca a despotický pijan z lásky a mieruchtivým, tolerantným, ale aj udatným a odvážnym clovekom. Ked sa zoberú tieto jeho vlastnosti a spriemerujú sa, tak nám vyjde takmer normálny clovek so svojimi kladmi a zápormi. Ale tento normálny clovek mal nesmierne schopnosti viest vojsko a vyhrat s ním aj vopred prehraté bitky a dokázal si podrobit okrem Južnej a Západnej Európy takmer všetko zo vtedy známeho sveta od najzápadnejšieho cípu Grécka po východ dnešného Afganistanu a Pakistanu. Snažil sa zrovnoprávnit všetkých ludí vo svojej ríši, ci už Grékov alebo ludí z „barbarských kmenov“ Strednej Ázie, ale ak sa mu nejaké mesto postavilo na odpor, zrovnal ho casto so zemou a obyvatelstvo vyvraždil alebo predal do otroctva, pricom seba samého vyhlasoval za boha a rád prijímal tituly boha. Jeho krutost sa však neprejavovala len proti vzbúrenému obyvatelstvu, ale aj voci svojej armáde a dokonca voci clenom jeho vlastnej skupiny, pozostávajúcej z jeho druhov v boji a priatelov, ktorých na svojich výpravách pár zabil alebo dal zabit. Podla nášho subjektívneho názoru hodnotíme Alexandra pozitívne, lebo si myslíme, že celá doba, v ktorej Alexander žil, bola krutá a tak musel byt každý, kto sa chcel presadit, krutý. A taktiež jeho myšlienka, s ktorou vychádzal na svoje cesty, pritom vtedajším svetom nepochopená, prevyšuje jeho nedostatky, ako napríklad v pijanských orgiách. Alexander mal ideu. Tou myšlienkou bolo zjednotenie sveta a všetkých národov, avšak tá sa rozplynula spolu s jeho smrtou. A tak sen o svetovláde ostal len snom.

Obsah/Ukážka dokumentu

Zoznam súborov - STIAHNUŤ

Pre stiahnutie tejto práce máš dve možnosti

Ako vytlačiť naskenovaný dokument

Z dôvodu zachovania dostatočnej kvality a čitateľnosti skenovaných dokumentov, sú niektoré z nich ponúkané vo vyššom rozlíšení. Je preto možné,že pred ich tlačou je potrebné spraviť jednoduché úpravy,aby boli vytlačené vo veľkosti A4. Najjednoduchším riešením je otvorenie dokumentu (obrázku) v programe "Prehliadač obrázkov a faxov", v ktorom je pri tlači možné intuitívne nastaviť požadovaný formát. Niektoré tlačiarne ponúkajú možnosť tohto nastavenia priamo v ich vlastnostiach. (väčšinou ako "Fit to page"). Pre skúsenejších užívateľov doporučujeme úpravu napr. v programe Adobe Photoshop, tu sa dá nastaviť podľa vlastného uváženia veľkosť aj rozlíšenie obrázku.

Podobné dokumenty

Názov práce Dátum A4 Slová Hodnotenie
 
sk Alexander Veľký:… 23. 12. 2007 3424 3.4 963
 
sk Grécko (rocníková… 15. 8. 2007 4113 23.6 6598
 
sk Dejiny starovekého… 6. 3. 2010 3597 13.1 3838
 
sk Chronológia… 30. 6. 2007 5512 16.5 4180
 
sk Macedónska ríša 19. 10. 2008 2855 0.7 234
 
sk Staroorientálne… 6. 3. 2007 4151 9.4 2677
 
sk 7 divů světa 2. 8. 2007 7440 21.9 7173
 
sk Strucný prehlad… 17. 4. 2007 5599 -- --
 
sk Úvod do dejín… 16. 11. 2007 2404 -- --
 
sk Grécko - helénske… 5. 5. 2011 3235 2.5 837