NAJVÄČŠIA DATABÁZA
ŠTUDENTSKÝCH REFERÁTOV NA SLOVENSKU

Nájdi si dokument, ktorý potrebuješ v inom jazyku: SK CZ HU

Celkom seminárok: (2638)

Jazykové kurzy, štúdium a pobyty v zahraničí
Prihlásenie Prihlásenie Registrácia
Pridaj svoju prácu

Motivačný dotazník

Odoslať známemu Nahlásiť chybu Zapoj sa do diskusie (1)

Škola:Technická univerzita vo Zvolene

Fakulta:Drevárska fakulta

Autor: misshellka

Jazyk:Slovenský jazyk

Počet strán: 14

Ročník:4

Počet zobrazení:2530

Počet stiahnutí:3

Študijný odbor:MDNV

Typ dokumentu:text v elektronickej forme

Antiškola známka:1

Popis súborov:docx

Hlavným cielom fungovania ktorejkolvek firmy je nevyhnutne zisk. Avšak ten možno dosiahnut za splnenia celého radu faktorov. Jedná sa napríklad o dobre navrhnutý systém vnútropodnikovej ekonomiky, kvalitu výroby a v neposlednom rade správne obsadené pracovné pozície. Práve ludia sú zdrojom vytvárania hodnôt, z ktorých firma môže vytvorit zisk. Práve toto je jeden z dôvodov preco by sme sa mali o ludí zaujímat, venovat im pozornost a reagovat na ich potreby. Teória motivácie zamestnancov je jednou z položiek dosiahnutia kvality v podniku. Žiaden podnik sa nemôže sústredit len smerom na zákazníka, ale musí vytvorit aj podmienky pre dobrý výkon pracovných cinností. Motivovanie pracovníkov je úzko späte s pocúvaním potrieb zamestnancov. Motivovat neznamená len rozkázat, skontrolovat a pochválit. Motivácia je celkový, samostatný proces, ktorý zahrnuje rozdelenie pracovníkov do príslušných pracovných tímov, pridelenie vedúcich pracovníkov k pracovným skupinám, podla zásluh, vedomostí k problematike práce, alebo kvalifikácie. Podstatou motivácie je mat v radoch firmy zástupcov spokojných pracovníkov, ktorý nie len môžu, ale najmä chcú robit prácu ktorá im prináša úžitok, radost, a hlavne výhody. Naším dotazníkom sa pokúsime prispiet k riešeniu danej problematiky a spresnit doterajšie poznatky o motivacných faktoroch zamestnancov. 1.3. Hlavný ciel dotazníka Cielom nášho motivacného dotazníka je zistit, ktoré motivacné faktory sú pre zamestnancov Rolníckého družstva prioritné, akú mieru dôležitosti im prikladajú a do akej miery sú s motivacnými faktormi spokojní. Prieskum sme realizovali pomocou písomného dopytovania. Ako nástroj zberu údajov nám poslúžil dotazník. Dotazník sme medzi respondentov distribuovali osobne. 1.4. Ciastkové ciele dotazníka Dalšiou úlohou bude po vyhodnotení dotazníku nájst a navrhnút riešenia ako co najviac motivovat zamestnancov, aby dosahovali najväcšie výkony ku spokojnosti nielen firmi ale aj ku spokojnosti zamestnancov.

Obsah/Ukážka dokumentu

Zoznam súborov - STIAHNUŤ

Pre stiahnutie tejto práce máš dve možnosti

Ako vytlačiť naskenovaný dokument

Z dôvodu zachovania dostatočnej kvality a čitateľnosti skenovaných dokumentov, sú niektoré z nich ponúkané vo vyššom rozlíšení. Je preto možné,že pred ich tlačou je potrebné spraviť jednoduché úpravy,aby boli vytlačené vo veľkosti A4. Najjednoduchším riešením je otvorenie dokumentu (obrázku) v programe "Prehliadač obrázkov a faxov", v ktorom je pri tlači možné intuitívne nastaviť požadovaný formát. Niektoré tlačiarne ponúkajú možnosť tohto nastavenia priamo v ich vlastnostiach. (väčšinou ako "Fit to page"). Pre skúsenejších užívateľov doporučujeme úpravu napr. v programe Adobe Photoshop, tu sa dá nastaviť podľa vlastného uváženia veľkosť aj rozlíšenie obrázku.

Podobné dokumenty

Názov práce Dátum A4 Slová Hodnotenie
 
sk ANALÝZA MOTIVÁCIE… 15. 12. 2005 4080 -- --
 
sk Metodika výucby… 31. 10. 2007 2931 -- --
 
sk Motivácia k tvorbe… 12. 1. 2010 3206 -- --
 
sk II. Kombinovaný… 1. 10. 2007 2897 -- --
 
sk Motivácia k tvorbe… 22. 1. 2010 3157 -- --
 
sk Ludské zdroje 11. 3. 2009 3599 -- --
 
sk SÚCASNÉ PROBLÉMY V… 15. 12. 2005 4454 -- --
 
sk ANALÝZA MOTIVACNÝCH… 14. 12. 2005 3118 -- --
 
sk Starostlivost o… 7. 12. 2013 4294 -- --
 
sk Ludské zdroje 28. 11. 2008 3836 -- --