NAJVÄČŠIA DATABÁZA
ŠTUDENTSKÝCH REFERÁTOV NA SLOVENSKU

Nájdi si dokument, ktorý potrebuješ v inom jazyku: SK CZ HU

Celkom seminárok: (2637)

Jazykové kurzy, štúdium a pobyty v zahraničí
Prihlásenie Prihlásenie Registrácia
Pridaj svoju prácu

MONITOROVANIE FLAVONOIDOV V POTRAVINÁCH METÓDOU HPLC S VYUŽITÍM ELEKTROCHEMICKÉHO A UV-VIS DETEKTORA

Odoslať známemu Nahlásiť chybu Buď prvý, kto sa vyjadrí k tomuto príspevku (0)

Škola:Slovenská technická univerzita

Fakulta:Fakulta chemickej a potravinárskej--

Autor: 111adriska1

Jazyk:Slovenský jazyk

Počet strán: 19

Ročník:3

Počet zobrazení:1004

Počet stiahnutí:1

Študijný odbor:potravinárstvo

Typ dokumentu:text v elektronickej forme

Antiškola známka:1

Popis súborov:docx

Táto práca sa zaoberá stanovením niektorých flavonoidov v propolise a v mede. Hlavným zdrojom flavonoidov pre ludský organizmus je potrava rastlinného pôvodu. Flavonoidy okrem toho, že úcinkujú podobne ako vitamíny majú aj antiparazitárne, antibakteriálne, antivírusové antimutagénne a protirakovinové vlasnosti. Flavonoidy sa nachádzajú v zelenine, ovocí, orechov, semenách, korení, kvetoch, v propolise a sú bežné konzumované ako súcast ludskej diéty. [1*] Flavonoidy sú skupinovu polyfenolických zlúcenín bežne sa vyskytujúcich v rastlinách, kde sú casto zodpovedné za ich základné fyziologické funkcie ako napr. farba, opelenie, ochrana pred UV žiarením, ochrana pred patogénmi a predátormi. [1*] Názov flavonoidy oznacuje skupinu zlúcenín, ktoré majú analogickú základnú štruktúru. Základom ich chemickej štruktúry je tzv. flavón, alebo izoflavón . K danej štruktúre sa na rôznych miestach pripajajú skupiny OH rsp. CH3O-. Zo štruktúry vyplýva, že flavonoidy sú schopné vytvorit zlúceniny s katiónmi kovov (Fe, Mg , Cu , Al a dalsie iné). Majú inhibicný úcinok na enzýmy a sú schopné vytvorit komplexy s polysacharidmi a bielkovinami. [2*] Ich schopnost redukcie súvisí s poctom nenasýtených väzieb na základnom jadre zlúcenín, resp. oxidacno-redukcným potenciálom a poctom hydroxylových skupín lokalizovaných v rôznych polohách základnej štruktúry flavonoidov. Produktom vznikajúcim pri spracovaní cukornatých štruktúr metabolizmom vcely je propolis. V propolise sa koncentrujú aromatické látky, ktoré vykazujú antioxidacné vlastnosti. Zastupenie flavonoidov v mede a propolise extrémne závisí od zdroja potravy vcely, to znamená: od rocného obdobia, miesta výskytu, druhu rastlín a v nezanedbatelnej miere od prikrmovania cukrom. Projektom bolo skúmané využitie HPLC s UV - VIS a elektrochemickou detekciou pri riešení zastúpenia rôznych antioxidantov v propolise a mede. Podarilo sa stanovit bohatú skupinu antioxidantov obsahujúcich štruktúrnu jednotku rutínu.

Obsah/Ukážka dokumentu

Zoznam súborov - STIAHNUŤ

Pre stiahnutie tejto práce máš dve možnosti

Ako vytlačiť naskenovaný dokument

Z dôvodu zachovania dostatočnej kvality a čitateľnosti skenovaných dokumentov, sú niektoré z nich ponúkané vo vyššom rozlíšení. Je preto možné,že pred ich tlačou je potrebné spraviť jednoduché úpravy,aby boli vytlačené vo veľkosti A4. Najjednoduchším riešením je otvorenie dokumentu (obrázku) v programe "Prehliadač obrázkov a faxov", v ktorom je pri tlači možné intuitívne nastaviť požadovaný formát. Niektoré tlačiarne ponúkajú možnosť tohto nastavenia priamo v ich vlastnostiach. (väčšinou ako "Fit to page"). Pre skúsenejších užívateľov doporučujeme úpravu napr. v programe Adobe Photoshop, tu sa dá nastaviť podľa vlastného uváženia veľkosť aj rozlíšenie obrázku.

Podobné dokumenty

Názov práce Dátum A4 Slová Hodnotenie
 
sk MONITOROVANIE… 4. 11. 2013 1183 -- --
 
sk MONITOROVANIE… 4. 11. 2013 806 -- --