NAJVÄČŠIA DATABÁZA
ŠTUDENTSKÝCH REFERÁTOV NA SLOVENSKU

Nájdi si dokument, ktorý potrebuješ v inom jazyku: SK CZ HU

Celkom seminárok: (2637)

Jazykové kurzy, štúdium a pobyty v zahraničí
Prihlásenie Prihlásenie Registrácia
Pridaj svoju prácu

Skladovanie ovocia

Odoslať známemu Nahlásiť chybu Buď prvý, kto sa vyjadrí k tomuto príspevku (0)

Škola:Slovenská poľnohospodárska univerzita

Fakulta:Fakulta biotechnológie a potravinárstva

Autor: juro6969

Jazyk:Slovenský jazyk

Počet strán: 19

Ročník:3

Počet zobrazení:1354

Počet stiahnutí:5

Študijný odbor:Agropotravinárstvo

Typ dokumentu:text v elektronickej forme

Antiškola známka:1

Popis súborov:doc

Ovocie sa pestuje na celom území Slovenska. Podmienky v case zberu sú velmi rozdielne, závisia od druhu a odrody zberaného ovocia. Ovocie podla druhov zberáme od mája do októbra. Ovocné druhy rodia ovocie rôznych tvarov, anatomickej stavby a znacne rozdielneho chemického zloženia. Podla využitia plodov rozdelujeme ovocie do dvoch základných skupín: ovocie stolové a ovocie na priemyselné využitie. Ovocie má vo výžive obyvatelstva velký význam. Je zdrojom ochranných látok, z ktorých najvýznamnejšie sú minerálne látky a enzýmy, ktoré treba v technologickom procese výroby zachovat. Ovocie upravujeme, spracovávame a využívame v rôznych formách. Každý spôsob využitia má svoje špecifiká a odlišnosti. Ovocie urcené na priamy konzum vyžaduje velmi šetrné zaobchádzanie, aby sa udržala vysoká kvalita. 1. Pojem a rozdelenie ovocinárstva Ovocinárstvo je špecializované odvetvie rastlinnej výroby, ktorá je radená ako odvetvie polnohospodárstva. Zaoberá sa pestovaním ovocných rastlín rôznych druhov s cielom produkcie ovocia. Ovocinárstvo môžeme rozdelit na dve casti : Všeobecná cast- sa zaoberá otázkami biológie, techniky, technológie a ekonomiky pestovania ovocia. Špeciálna cast- sa zaoberá otázkami pestovania jednotlivých odrôd. Ovocinárstvo v súcasnosti môžeme rozdelit na tieto pododvetvia: Ovocinárske škôlkárstvo - zaoberá sa výrobou ovocinárskeho osiva, podpníkov a škôlkárskych výpestkov (sadencov, krov a stromcekov) Produkcné ovocinárstvo - na trvalom stanovišti (sady jabloní, hrušiek, sliviek, cerešní...) - formou plantáží (drobné ovocie) Pestovatelská pomológia - zaoberá sa a opisuje biologické vlastnosti, nároky na prostredia a vhodnostou použitia jednotlivých druhov a odrôd ovocia. Výskum a šlachtenie ovocných rastlín - zaoberá sa výberom, šlachtením a udržiavaním najvhodnejších druhov a odrôd pre naše podmienky. Získava a overuje nové progresívne metódy a poznatky a zavádza ich do ovocinárskej praxe – výroby. (L. Ivicic, 1997).

Obsah/Ukážka dokumentu

Zoznam súborov - STIAHNUŤ

Pre stiahnutie tejto práce máš dve možnosti

Ako vytlačiť naskenovaný dokument

Z dôvodu zachovania dostatočnej kvality a čitateľnosti skenovaných dokumentov, sú niektoré z nich ponúkané vo vyššom rozlíšení. Je preto možné,že pred ich tlačou je potrebné spraviť jednoduché úpravy,aby boli vytlačené vo veľkosti A4. Najjednoduchším riešením je otvorenie dokumentu (obrázku) v programe "Prehliadač obrázkov a faxov", v ktorom je pri tlači možné intuitívne nastaviť požadovaný formát. Niektoré tlačiarne ponúkajú možnosť tohto nastavenia priamo v ich vlastnostiach. (väčšinou ako "Fit to page"). Pre skúsenejších užívateľov doporučujeme úpravu napr. v programe Adobe Photoshop, tu sa dá nastaviť podľa vlastného uváženia veľkosť aj rozlíšenie obrázku.

Podobné dokumenty

Názov práce Dátum A4 Slová Hodnotenie
 
sk Skladovanie ovocia… 25. 4. 2008 5064 3.5 981
 
sk balenie potravin… 20. 12. 2006 2470 -- --
 
sk Skladovanie… 10. 4. 2007 4730 7.5 2184
 
sk SPOLOCNÁ… 27. 2. 2008 2270 -- --
 
sk Skladovanie… 28. 1. 2015 1495 -- --
 
sk Testy -… 19. 11. 2007 4324 -- --
 
sk Podniková norma… 28. 1. 2009 2869 -- --
 
sk Záverečné skúšky -… 28. 5. 2015 1862 -- --
 
sk Výrobne systémy 29. 1. 2008 2673 -- --
 
sk Tovaroznalectvo ku… 20. 11. 2014 1584 -- --