NAJVÄČŠIA DATABÁZA
ŠTUDENTSKÝCH REFERÁTOV NA SLOVENSKU

Nájdi si dokument, ktorý potrebuješ v inom jazyku: SK CZ HU

Celkom seminárok: (2638)

Jazykové kurzy, štúdium a pobyty v zahraničí
Prihlásenie Prihlásenie Registrácia
Pridaj svoju prácu

polarized light

Odoslať známemu Nahlásiť chybu Buď prvý, kto sa vyjadrí k tomuto príspevku (0)

Škola:Slovenská poľnohospodárska univerzita

Fakulta:Fakulta biotechnológie a potravinárstva

Autor: nadustek

Jazyk:Anglický jazyk

Počet strán: 4

Ročník:3

Počet zobrazení:2180

Počet stiahnutí:4

Študijný odbor:fbp

Typ dokumentu:text v elektronickej forme

Antiškola známka:1

Popis súborov:doc

Polarized light is generated by the standard (unpolarized) light through an optical prism – nikol. The result is a light whose rays oscillate in one plane only. If passing polarized light through a solution containing an optically active substance (a substance that contains in its molecule, asymmetrical carbon), the rotation of the plane of polarized light occurs (to be given in degrees a). This rate of rotation depends directly and proportionally on the properties of a particular active substance, concentration, the strength of layers, in proportion to the wave length of light and temperature. The rotation angle of the plane polarized light is measured by Polarimeter. Polarimetric measurements we use in analytical chemistry to the qualitative and quantitative determination of the optically active substances. Dependence of angle rotation plane of the polarized light from the content of the analyte in the environment reflects the Biotov formula: a = [a]?t . d . w

Obsah/Ukážka dokumentu

Zoznam súborov - STIAHNUŤ

Pre stiahnutie tejto práce máš dve možnosti

Ako vytlačiť naskenovaný dokument

Z dôvodu zachovania dostatočnej kvality a čitateľnosti skenovaných dokumentov, sú niektoré z nich ponúkané vo vyššom rozlíšení. Je preto možné,že pred ich tlačou je potrebné spraviť jednoduché úpravy,aby boli vytlačené vo veľkosti A4. Najjednoduchším riešením je otvorenie dokumentu (obrázku) v programe "Prehliadač obrázkov a faxov", v ktorom je pri tlači možné intuitívne nastaviť požadovaný formát. Niektoré tlačiarne ponúkajú možnosť tohto nastavenia priamo v ich vlastnostiach. (väčšinou ako "Fit to page"). Pre skúsenejších užívateľov doporučujeme úpravu napr. v programe Adobe Photoshop, tu sa dá nastaviť podľa vlastného uváženia veľkosť aj rozlíšenie obrázku.

Podobné dokumenty

Názov práce Dátum A4 Slová Hodnotenie
 
sk Michael Faraday:… 27. 7. 2010 3368 1.8 605
 
cz Experimentální… 16. 8. 2006 2931 -- --