NAJVÄČŠIA DATABÁZA
ŠTUDENTSKÝCH REFERÁTOV NA SLOVENSKU

Nájdi si dokument, ktorý potrebuješ v inom jazyku: SK CZ HU

Celkom seminárok: (2637)

Jazykové kurzy, štúdium a pobyty v zahraničí
Prihlásenie Prihlásenie Registrácia
Pridaj svoju prácu

Doložky najvyšších výhod v medzinárodnom obchode

Odoslať známemu Nahlásiť chybu Buď prvý, kto sa vyjadrí k tomuto príspevku (0)

Škola:Ekonomická univerzita v Bratislave

Fakulta:Fakulta medzinárodných vzťahov

Autor: veroni90

Jazyk:Slovenský jazyk

Počet strán: 20

Ročník:2

Počet zobrazení:1708

Počet stiahnutí:41

Študijný odbor:--

Typ dokumentu:text v elektronickej forme

Antiškola známka:výborný

Popis súborov:.doc

Medzinárodný obchod je výsledkom medzinárodnej delby práce. Dnes už prakticky každá krajina sveta závisí od medzinárodnej delby práce, co sa prejavuje v špecializácii a kooperácii výroby. Tieto ekonomické vztahy vyústujú do ekonomickej interdependencie, ktorej podstatou je vzájomná závislost štátov od ekonomickej spolupráce. Dalším dôsledkom medzinárodnej delby práce je integrácia – spájanie castí do jedného vyššieho celku. Medzinárodná ekonomická integrácia je proces postupného vzájomného prepájania, prispôsobovania a zbližovania jednotlivých národných ekonomík do regionálneho hospodárskeho komplexu. Medzinárodný obchod zahrna medzinárodnú výmenu tovarov a služieb medzi skupinou krajín v rámci medzinárodného ekonomického zoskupenia(EU, CEFTA)

Obsah/Ukážka dokumentu

Zoznam súborov - STIAHNUŤ

Pre stiahnutie tejto práce máš dve možnosti

Ako vytlačiť naskenovaný dokument

Z dôvodu zachovania dostatočnej kvality a čitateľnosti skenovaných dokumentov, sú niektoré z nich ponúkané vo vyššom rozlíšení. Je preto možné,že pred ich tlačou je potrebné spraviť jednoduché úpravy,aby boli vytlačené vo veľkosti A4. Najjednoduchším riešením je otvorenie dokumentu (obrázku) v programe "Prehliadač obrázkov a faxov", v ktorom je pri tlači možné intuitívne nastaviť požadovaný formát. Niektoré tlačiarne ponúkajú možnosť tohto nastavenia priamo v ich vlastnostiach. (väčšinou ako "Fit to page"). Pre skúsenejších užívateľov doporučujeme úpravu napr. v programe Adobe Photoshop, tu sa dá nastaviť podľa vlastného uváženia veľkosť aj rozlíšenie obrázku.

Podobné dokumenty

Názov práce Dátum A4 Slová Hodnotenie
 
sk Štátnicové otázky z… 20. 10. 2008 2075 -- --
 
sk Vypracovane tezy 21. 11. 2008 3634 -- --
 
sk štátnicové otázky 2. 5. 2008 3071 -- --
 
sk Prednášky z… 6. 3. 2014 2428 -- --
 
sk Štátnicové otázky 14. 3. 2008 3137 -- --
 
sk Informácia o stave… 24. 5. 2005 1839 -- --
 
sk Medzinárodný obchod 28. 6. 2005 1860 -- --
 
sk medzinárodné… 13. 6. 2007 2981 -- --
 
sk Špecifiká… 26. 1. 2009 4250 -- --
 
sk Medzinárodný obchod 26. 2. 2009 2630 -- --