NAJVÄČŠIA DATABÁZA
ŠTUDENTSKÝCH REFERÁTOV NA SLOVENSKU

Nájdi si dokument, ktorý potrebuješ v inom jazyku: SK CZ HU

Celkom seminárok: (2638)

Jazykové kurzy, štúdium a pobyty v zahraničí
Prihlásenie Prihlásenie Registrácia
Pridaj svoju prácu

Výroba papiera a buniciny

Odoslať známemu Nahlásiť chybu Buď prvý, kto sa vyjadrí k tomuto príspevku (0)

Škola:Technická univerzita vo Zvolene

Fakulta:Fakulta environmentálnej a výrobnej--

Autor: kučerová

Jazyk:Slovenský jazyk

Počet strán: 36

Ročník:1

Počet zobrazení:2347

Počet stiahnutí:53

Študijný odbor:--

Typ dokumentu:text v elektronickej forme

Antiškola známka:1

Popis súborov:.doc

Spotreba papiera patrí medzi základné meradlá kultúrnosti moderného národa. Ked sa zamyslíme nad jednotlivými odvetviami ludskej cinnosti, nenájdeme takmer žiadne, kde by sa papier nepoužíval v rôznej podobe a na rôzne úcely. Rozvoj kultúry v širšom slova zmysle, je podmienený rozvojom priemyslu bunicín a papiera. Náš papierenský priemysel patrí medzi jedno z mála priemyselných odvetví, ktoré má skutocne významnú surovinovú základnu.Celulózový a papierenský priemysel produkuje predovšetkým bunicinu na výrobu papiera na dalšie chemické spracovanie, polobuniciny, drevovinu a iné vlákniny na výrobu papiera a lepenky. Výroba celulózy, papiera a lepenky patrí medzi tie priemyselné odvetvia, ktoré velmi nepriaznivo pôsobia na kvalitu životného prostredia. Okrem znecistovania ovzdušia je najzávažnejším problémom znecistovanie povrchových vôd odpadovými vodami.Odpadové vody z výroby celulózy vztiahnuté na tonu výrobku svojím množstvom a svojim zložením patria medzi najškodlivejšie. Voda je pritom jedna zo základných surovín v tomto priemyselnom odvetví. Znecistenie odpadových vôd je priamo úmerné výtažnosti drevnej hmoty, ktorá sa dosahuje pri jednotlivých spôsoboch výroby bunicín. Vysoký obsah organických a anorganických látok v odpadových vodách je daný jednak zložením dreva ako hlavnej suroviny na výrobu celulózy u nás, jednak použitým technologickým procesom. Z tohto hladiska najznecistenejšie odpadové vody vznikajú pri výrobe sulfitovej a sulfátovej buniciny.

Obsah/Ukážka dokumentu

Zoznam súborov - STIAHNUŤ

Pre stiahnutie tejto práce máš dve možnosti

Ako vytlačiť naskenovaný dokument

Z dôvodu zachovania dostatočnej kvality a čitateľnosti skenovaných dokumentov, sú niektoré z nich ponúkané vo vyššom rozlíšení. Je preto možné,že pred ich tlačou je potrebné spraviť jednoduché úpravy,aby boli vytlačené vo veľkosti A4. Najjednoduchším riešením je otvorenie dokumentu (obrázku) v programe "Prehliadač obrázkov a faxov", v ktorom je pri tlači možné intuitívne nastaviť požadovaný formát. Niektoré tlačiarne ponúkajú možnosť tohto nastavenia priamo v ich vlastnostiach. (väčšinou ako "Fit to page"). Pre skúsenejších užívateľov doporučujeme úpravu napr. v programe Adobe Photoshop, tu sa dá nastaviť podľa vlastného uváženia veľkosť aj rozlíšenie obrázku.

Podobné dokumenty

Názov práce Dátum A4 Slová Hodnotenie
 
sk Výroba papiera 28. 6. 2008 5871 3.6 980
 
sk Testy -… 19. 11. 2007 4547 -- --
 
sk Papier,tlac… 1. 6. 2005 2227 -- --
 
sk INTERAKCIE… 20. 12. 2006 2981 -- --
 
sk Minimalizácia… 20. 12. 2006 2590 -- --
 
sk História, súcasnost… 30. 5. 2007 3197 -- --
 
sk METÓDY MERANIA… 2. 5. 2006 2004 -- --
 
sk VPYV SVETELNEJ … 19. 12. 2006 1766 -- --
 
sk Kompozitné… 21. 12. 2006 1955 -- --
 
sk Ozón – ekologické a… 20. 12. 2006 2838 -- --