NAJVÄČŠIA DATABÁZA
ŠTUDENTSKÝCH REFERÁTOV NA SLOVENSKU

Nájdi si dokument, ktorý potrebuješ v inom jazyku: SK CZ HU

Celkom seminárok: (2637)

Jazykové kurzy, štúdium a pobyty v zahraničí
Prihlásenie Prihlásenie Registrácia
Pridaj svoju prácu

MEGATRENDY 2000-DESAT NOVÝCH SMEROV NA DEVÄTDESIATE ROKY

Odoslať známemu Nahlásiť chybu Buď prvý, kto sa vyjadrí k tomuto príspevku (0)

Škola:Univerzita Komenského

Fakulta:Fakulta managementu

Autor: jakoda1

Jazyk:Slovenský jazyk

Počet strán: 29

Ročník:1

Počet zobrazení:1793

Počet stiahnutí:49

Študijný odbor:--

Typ dokumentu:text v elektronickej forme

Antiškola známka:výborný

Popis súborov:.doc

Táto práca obsahuje 10 kapitol, ktoré obsahujú strucné informácie týkajúce sa desiatich megatrendov. Prvá kapitola sa volá Konjunktúra globálnej ekonomiky v 90. rokoch – kapitola obsahu je informácie o tom ako sa globalizuje trh na našom svete. Obsahuje informácie, ktoré kroky boli použité ako napríklad vylepšenie technológie telekomunikacného priemyslu. Druhá kapitola má názov Renesancia umenie. Kapitola obsahuje dostatocné množstvo informácií o umení a ako sa zjednocovalo a preberali sa rôzne štýly umenia. Výskyt trhového socializmu je názov dalšej témy. Obsahuje informácie o transformácii socializmu. Táto kapitola opisuje udalosti v krajine marxistického socializmu, najmä v Sovietskom zväze, Cíne a vo východnej Európe. Štvrtá kapitola sa nesie pod názvom Globálny životný štýl a kultúrny nacionalizmus. Vdaka prosperujúcej svetovej ekonomike, cestovaniu sa nevídanou rýchlostou uskutocnovala výmena medzi Európou, Severnou Amerikou a Japonskom. Piata kapitola sa volá Privatizácia štátu všeobecného blahobytu. Táto kapitola spracúva tému privatizácie, a rozpredania štátu verejným osobám a to zlepšilo životy ludí aj štátu. Šiesta kapitola spracúva tému tichomorskej oblasti a jej nadobúdanú prosperitu a kapitola sa volá Rozvoj tichomorskej oblasti. Siedma sekcia sa volá 90. roky: desatrocie žien vo vedúcom postavení. Ženy neboli vždy preferované na vyšších pracovných miestach ale v tejto kapitole je tomu inak. Osma kapitola má názov Vek biológie. Vek biológie je vek novej technológie, ktorá sa využíva v lekárstve, polnohospodárstve a v živocíšnej oblasti. Deviata kapitola má názov Oživenie náboženstva v tretom miléniu. Táto sekcia sa zaoberá ako už z názvu vyplýva náboženstvom. Triumf jednotlivca je názov poslednej kapitoly a je to kapitola o tom ako sa clovek stal samostatnou jednotkou a ako musí niest následky za svoje ciny, ktoré vykoná.

Obsah/Ukážka dokumentu

Zoznam súborov - STIAHNUŤ

Pre stiahnutie tejto práce máš dve možnosti

Ako vytlačiť naskenovaný dokument

Z dôvodu zachovania dostatočnej kvality a čitateľnosti skenovaných dokumentov, sú niektoré z nich ponúkané vo vyššom rozlíšení. Je preto možné,že pred ich tlačou je potrebné spraviť jednoduché úpravy,aby boli vytlačené vo veľkosti A4. Najjednoduchším riešením je otvorenie dokumentu (obrázku) v programe "Prehliadač obrázkov a faxov", v ktorom je pri tlači možné intuitívne nastaviť požadovaný formát. Niektoré tlačiarne ponúkajú možnosť tohto nastavenia priamo v ich vlastnostiach. (väčšinou ako "Fit to page"). Pre skúsenejších užívateľov doporučujeme úpravu napr. v programe Adobe Photoshop, tu sa dá nastaviť podľa vlastného uváženia veľkosť aj rozlíšenie obrázku.