SAMOCISTIACA SCHOPNOST PÔDY

Fakulta:Fakulta výrobných technológií so--

Autor: nmisaa

Počet zobrazení:2076

Pôda je pre cloveka jednou zo základných súcastí životného prostredia a vzhladom na jej úrodnost je nevyhnutnou podmienkou pre jeho existenciu. Je produktom dlhodobého biofyzikálneho pretvárania hornín v podmienkach, ktoré možno v súcasnosti tažko reprodukovat. Pôda je taktiež chápaná predovšetkým ako majetok, ako jeden z výrobných prostriedkov polnohospodára a lesného hospodára, pritom stále absentuje pohlad, že pôda, a to bez ohladu na to ako je využívaná, je predovšetkým nezamenitelným, pritom vycerpatelným, resp. znicitelným prírodným zdrojom, ktorý má okrem produkcných aj iné hodnoty, pre ktoré musí byt clovekom a orgánmi štátnej správy chránená.

sk Životné prostredie 20. 12. 2006 2960 -- --

sk Informatizácia… 7. 12. 2013 1807 -- --