NAJVÄČŠIA DATABÁZA
ŠTUDENTSKÝCH REFERÁTOV NA SLOVENSKU

Nájdi si dokument, ktorý potrebuješ v inom jazyku: SK CZ HU

Celkom seminárok: (2637)

Jazykové kurzy, štúdium a pobyty v zahraničí
Prihlásenie Prihlásenie Registrácia
Pridaj svoju prácu

Komunikacné zrucnosti

Odoslať známemu Nahlásiť chybu Buď prvý, kto sa vyjadrí k tomuto príspevku (0)

Škola:Žilinská univerzita v Žiline

Fakulta:Fakulta špeciálneho inžinierstva

Autor: antiskola@antiskola.eu

Jazyk:Slovenský jazyk

Počet strán: 8

Ročník:2

Počet zobrazení:2169

Počet stiahnutí:79

Študijný odbor:--

Typ dokumentu:text v elektronickej forme

Antiškola známka:výborný

Popis súborov:.doc

Asertivita predstavuje priame, primerané sebapresadzovanie ako spôsob sebauplatnujúceho a sebapresadzujúceho správania. Asertivita znamená nekonat na úkor druhých, ale tiež nepripustit správanie druhých na svoj úcet. Je to schopnost jasne, primerane, slušne vyjadrovat svoje želanie, myšlienky, názory ako pozitívne, tak aj negatívne, aby neboli porušované vlastné potreby (pasivita) a súcasne neboli porušované potreby druhých ludí (agresivita). Asertivita nie je prirodzený spôsob správania sa –asertívnej komunikácii je potrebné sa ucit, ucit sa ako vyriešit konflikt a zlepšit vztahy medzi ludmi. Je to spôsob správania, ktorý je demokratický, presadzuje vlastné práva a neporušuje práva druhých, pokial nie je ohrozený fyzický život – existencia a psychický život – sebaúcta.

Obsah/Ukážka dokumentu

Zoznam súborov - STIAHNUŤ

Pre stiahnutie tejto práce máš dve možnosti

Ako vytlačiť naskenovaný dokument

Z dôvodu zachovania dostatočnej kvality a čitateľnosti skenovaných dokumentov, sú niektoré z nich ponúkané vo vyššom rozlíšení. Je preto možné,že pred ich tlačou je potrebné spraviť jednoduché úpravy,aby boli vytlačené vo veľkosti A4. Najjednoduchším riešením je otvorenie dokumentu (obrázku) v programe "Prehliadač obrázkov a faxov", v ktorom je pri tlači možné intuitívne nastaviť požadovaný formát. Niektoré tlačiarne ponúkajú možnosť tohto nastavenia priamo v ich vlastnostiach. (väčšinou ako "Fit to page"). Pre skúsenejších užívateľov doporučujeme úpravu napr. v programe Adobe Photoshop, tu sa dá nastaviť podľa vlastného uváženia veľkosť aj rozlíšenie obrázku.

Podobné dokumenty

Názov práce Dátum A4 Slová Hodnotenie
 
sk Komunikacné… 1. 12. 2005 2026 -- --
 
sk komunikácia 22. 5. 2007 1494 -- --
 
sk KOMUNIKÁCIA A… 6. 6. 2007 4297 -- --
 
sk komunikácia 5. 5. 2008 2868 -- --
 
sk e-Learning 15. 12. 2005 3818 -- --
 
sk Súčasnosť a… 11. 3. 2015 4449 -- --
 
sk BUDOVANIE… 10. 11. 2005 3293 -- --
 
sk Využitie… 5. 1. 2009 3519 -- --
 
sk Problematika… 10. 6. 2007 4005 -- --
 
sk Metódy a techniky… 26. 1. 2009 3156 -- --