NAJVÄČŠIA DATABÁZA
ŠTUDENTSKÝCH REFERÁTOV NA SLOVENSKU

Nájdi si dokument, ktorý potrebuješ v inom jazyku: SK CZ HU

Celkom seminárok: (2638)

Jazykové kurzy, štúdium a pobyty v zahraničí
Prihlásenie Prihlásenie Registrácia
Pridaj svoju prácu

VÝVOJ FILOZOFICKÝCH NÁZOROV A ICH VPLYV NA UTVÁRANIE KVALÍT CLOVEKA

Odoslať známemu Nahlásiť chybu Buď prvý, kto sa vyjadrí k tomuto príspevku (0)

Škola:Žilinská univerzita v Žiline

Fakulta:Fakulta prírodných vied

Autor: mziky

Jazyk:Slovenský jazyk

Počet strán: 9

Ročník:1

Počet zobrazení:1793

Počet stiahnutí:50

Študijný odbor:--

Typ dokumentu:text v elektronickej forme

Antiškola známka:výborný

Popis súborov:.doc

Hoci sa nám môže zdat, že ako obycajní ludia nemáme s filozofiou nic spolocné, že nemáme dôvod zaujímat sa o nu, opak je pravdou. Azda sa ešte niekto nezamýšlal nad tým, kto vlastne je, odkial sa vzal a co tu má na tomto svete robit? A vôbec, odkial je svet, ako a preco funguje? Skrýva sa za všetkým nejaká vôla alebo zmysel? Ako by sme mali žit? A je nieco po smrti? Takéto a im podobné otázky si ludia kládli pocas celej histórie, a kultúru, ktorá by sa nimi nezaujímala, nepoznáme. Imanuel Kant, velký nemecký filozof, formuloval 4 základné otázky: Co môžem vediet? Co mám robit? V co smiem dúfat? Co je clovek? Filozofických otázok teda ani nie je tak vela, no jestvuje na ne mnoho rôznych odpovedí. Nefunguje to ako s encyklopédiou, kde si precítame správnu odpoved. Filozofia nikomu nenariaduje, co si má mysliet, namiesto toho nás mysliet ucí. A hoci sa nám môže zdat, že filozofia je akýmsi bádaním suchopárnych vedcov, zdaleka tomu tak nie je. Skúsme sa pozriet na filozofiu ako na dialóg, ktorý vedie ludstvo od nepamäti so svetom, so sebou samým, s tým co ho presahuje. Názory niektorých dávnych filozofov sa nám budú možno zdat smiešne, ci naivné, ale napriek tomu boli prínosom a stali sa odrazovým mostíkom pre tých, co prišli po nich. Aj nám môže pomôct pri vytváraní si názoru na veci života, ked si precítame, co si o tom mysleli iní. Goethe raz povedal: „...kto nevie zúrocit múdrost vekov, zostáva v temnote, dokáže žit len zo dna na den...“

Obsah/Ukážka dokumentu

Zoznam súborov - STIAHNUŤ

Pre stiahnutie tejto práce máš dve možnosti

Ako vytlačiť naskenovaný dokument

Z dôvodu zachovania dostatočnej kvality a čitateľnosti skenovaných dokumentov, sú niektoré z nich ponúkané vo vyššom rozlíšení. Je preto možné,že pred ich tlačou je potrebné spraviť jednoduché úpravy,aby boli vytlačené vo veľkosti A4. Najjednoduchším riešením je otvorenie dokumentu (obrázku) v programe "Prehliadač obrázkov a faxov", v ktorom je pri tlači možné intuitívne nastaviť požadovaný formát. Niektoré tlačiarne ponúkajú možnosť tohto nastavenia priamo v ich vlastnostiach. (väčšinou ako "Fit to page"). Pre skúsenejších užívateľov doporučujeme úpravu napr. v programe Adobe Photoshop, tu sa dá nastaviť podľa vlastného uváženia veľkosť aj rozlíšenie obrázku.

Podobné dokumenty

Názov práce Dátum A4 Slová Hodnotenie
 
sk Úvod do… 24. 11. 2005 2529 -- --
 
sk Teória výchovy a… 8. 6. 2013 3602 -- --