TELECOMMUNICATION

Škola:Univerzita Komenského

Fakulta:Fakulta sociálnych a ekonomických vied--

Autor: nmoncsi7

Jazyk:Anglický jazyk

Diplomová práca sa zaoberá metódami riadenia rizika plynúceho z poskytovania úverov. Toto riziko je riadené a vyhodnocované v mnohých procesoch banky, hlavne pri stanovovaní politiky poskytovania úverov, sledovaní jej dodržiavania, v procese schvalovania úverov jednotlivým klientom, monitoringu a správe portfólia, stanovovaní opravných položiek a pri procese vymáhania nesplácaných úverov. Úlohou je zamerat sa na vrstvu monitoringu a správy portfólia. Práca obsahuje popis metód pri monitoringu a správe úverového portfólia ako je definovanie ukazovatelov používaných pri riadení úverového rizika, spôsoby ad hoc reportingu a portfolio managementu, využívanie multidimenzionálnych kociek pri identifikácii zvýšenia úverového rizika, vytváranie segmenacných modelov a zatriedovanie pozorovaní do skupín podla spolocných vlastností a modelov správania. V práci budú použité reálne dáta VÚB banky, a.s., ktoré budú spracovávané a analyzované pomocou nástroja SAS 9.1. Získané výsledky sú vhodné na plynulé sledovanie a riadenie úverového rizika v banke, ale taktiež na vcasné varovanie v prípade vznikajúceho problému.

en Telecommunication 22. 5. 2010 3103 -- --

en Activity - based… 3. 4. 2005 2275 -- --