NAJVÄČŠIA DATABÁZA
ŠTUDENTSKÝCH REFERÁTOV NA SLOVENSKU

Nájdi si dokument, ktorý potrebuješ v inom jazyku: SK CZ HU

Celkom seminárok: (2637)

Jazykové kurzy, štúdium a pobyty v zahraničí
Prihlásenie Prihlásenie Registrácia
Pridaj svoju prácu

Diktátori 20.storocia

Odoslať známemu Nahlásiť chybu Buď prvý, kto sa vyjadrí k tomuto príspevku (0)

Škola:Univerzita Mateja Bela

Fakulta:Pedagogická fakulta

Autor: micurinka9

Jazyk:Slovenský jazyk

Počet strán: 20

Ročník:1

Počet zobrazení:2810

Počet stiahnutí:119

Študijný odbor:--

Typ dokumentu:text v elektronickej forme

Antiškola známka:výborný

Popis súborov:.doc

Slovo diktatúra sa vo všeobecnosti chápe ako protiklad demokracie a pre väcšinu ludí v súcasnosti vyvoláva tento pojem negatívne postoje, asociácie a reakcie. Pôvodný význam slova oznacuje samovládu (pochádza z latinciny) alebo neobmedzenú moc jednotlivca. Základným znakom diktatúry je jediný nositel moci, ktorým môže byt konkrétna osoba (diktátor), skupina ludí, výbor alebo politická strana. V takomto systéme chýba ústavne zakotvená kontrola výkonu politickej moci. Štátna moc diktátorskými spôsobmi ovláda ludí, existuje velmi vysoký stupen centralizácie, volby sú nie slobodné ani demokratické, nedodržujú sa základné ludské práva a slobody, neexistuje politický ani názorový pluralizmus, sloboda podnikania je velmi obmedzovaná, súdna moc ani masové oznamovacie prostriedky nie sú nezávislé a nemôže fungovat tzv. obcianska spolocnost.

Obsah/Ukážka dokumentu

Zoznam súborov - STIAHNUŤ

Pre stiahnutie tejto práce máš dve možnosti

Ako vytlačiť naskenovaný dokument

Z dôvodu zachovania dostatočnej kvality a čitateľnosti skenovaných dokumentov, sú niektoré z nich ponúkané vo vyššom rozlíšení. Je preto možné,že pred ich tlačou je potrebné spraviť jednoduché úpravy,aby boli vytlačené vo veľkosti A4. Najjednoduchším riešením je otvorenie dokumentu (obrázku) v programe "Prehliadač obrázkov a faxov", v ktorom je pri tlači možné intuitívne nastaviť požadovaný formát. Niektoré tlačiarne ponúkajú možnosť tohto nastavenia priamo v ich vlastnostiach. (väčšinou ako "Fit to page"). Pre skúsenejších užívateľov doporučujeme úpravu napr. v programe Adobe Photoshop, tu sa dá nastaviť podľa vlastného uváženia veľkosť aj rozlíšenie obrázku.

Podobné dokumenty

Názov práce Dátum A4 Slová Hodnotenie
 
sk Vybrané problémy… 9. 9. 2007 4923 -- --
 
sk História a… 11. 7. 2007 3734 -- --