NAJVÄČŠIA DATABÁZA
ŠTUDENTSKÝCH REFERÁTOV NA SLOVENSKU

Nájdi si dokument, ktorý potrebuješ v inom jazyku: SK CZ HU

Celkom seminárok: (2637)

Jazykové kurzy, štúdium a pobyty v zahraničí
Prihlásenie Prihlásenie Registrácia
Pridaj svoju prácu

ZÁKLADNÉ KATEGÓRIE V PEDAGOGIKE

Odoslať známemu Nahlásiť chybu Buď prvý, kto sa vyjadrí k tomuto príspevku (0)

Škola:Univerzita Mateja Bela

Fakulta:Pedagogická fakulta

Autor: micurinka9

Jazyk:Slovenský jazyk

Počet strán: 20

Ročník:1

Počet zobrazení:1888

Počet stiahnutí:113

Študijný odbor:--

Typ dokumentu:text v elektronickej forme

Antiškola známka:výborný

Popis súborov:.doc

Väcšina dnešných mladých ludí prežije podstatnú cast svojho života v 21. storocí, v rýchlo sa rozvíjajúcej globálnej spolocnosti, ktorou hýbu zložité a rozporuplné procesy. Moderný život charakterizuje otvorenost ekonomických, politických, vedeckých a kultúrnych vztahov, využitie technológií, umožnujúcich univerzálnu komunikáciu. V týchto súvislostiach prináša mnoho nádeje využívanie výdobytkov vedy a techniky a rozšírenie možností skvalitnovania života cloveka. Súcasná spolocnost sa stáva „uciacou sa spolocnostou“, v ktorej sa uskutocnuje proces celoživotného vzdelávania, ktorý sa odohráva nielen v kontexte formálneho vzdelávania v školách, ale ja v spolocenskej praxi. Tvárou k pocetným a hlbokým zmenám vo všetkých oblastiach života našej spolocnosti základná myšlienka celoživotného vzdelávania je motivovat a povzbudit všetkých ludí k aktívnemu celoživotnému uceniu, ktoré sa stane realitou pre všetkých. To sa môže podarit len vtedy, ak sa koncepcia celoživotného (život sprevádzajúceho) vzdelávania odpúta od tradicných koncepcií vzdelávania (t.j. od stavu, ked je clovek poucovaný) smerom k novej kultúre ucenia (k stavu, ked sa sám ucí).

Obsah/Ukážka dokumentu

Zoznam súborov - STIAHNUŤ

Pre stiahnutie tejto práce máš dve možnosti

Ako vytlačiť naskenovaný dokument

Z dôvodu zachovania dostatočnej kvality a čitateľnosti skenovaných dokumentov, sú niektoré z nich ponúkané vo vyššom rozlíšení. Je preto možné,že pred ich tlačou je potrebné spraviť jednoduché úpravy,aby boli vytlačené vo veľkosti A4. Najjednoduchším riešením je otvorenie dokumentu (obrázku) v programe "Prehliadač obrázkov a faxov", v ktorom je pri tlači možné intuitívne nastaviť požadovaný formát. Niektoré tlačiarne ponúkajú možnosť tohto nastavenia priamo v ich vlastnostiach. (väčšinou ako "Fit to page"). Pre skúsenejších užívateľov doporučujeme úpravu napr. v programe Adobe Photoshop, tu sa dá nastaviť podľa vlastného uváženia veľkosť aj rozlíšenie obrázku.