Poštový regulacný úrad

Škola:Vysoká škola ekonómie a manažmentu…

Fakulta:IKS: Eadca

Autor: matuta

Smernica c. 97/67/EC Európskeho parlamentu a Rady zo dna 15. decembra 1997 v znení Smernice Európskeho parlamentu a Rady 2002/39/EC z 10. júna 2002, ktorou sa mení a doplna smernica 97/67/EC z hladiska dalšej liberalizácie trhu poštových služieb spolocenstva, clánok 22 stanovuje, že každý clenský štát urcí jeden alebo viaceré národné riadiace orgány pre odvetvie poštových služieb, ktoré sú právne oddelené a prevádzkovo nezávislé od prevádzkovatelov poštových služieb. Toto odporucenie smernice bolo zapracované do národnej legislatívy - zákona c. 507/2002 o poštových službách v platnom znení (dalej len „zákon \\\\\\\\\\\\\\").Poštový regulacný úrad bol zriadený zákonom k 1. januáru 2002 ako orgán štátnej správy so sídlom v Žiline na vykonávanie štátnej regulácie poštových služieb s celorepublikovou pôsobnostou.Úlohu zriadovatela Poštového regulacného úradu plní Ministerstvo dopravy pôšt a telekomunikácií SR - zriadovacia listina císlo 2155/M-2001.

sk Spotrebitelské… 27. 10. 2008 1732 -- --

sk SPAM – marketing,… 9. 6. 2010 3620 -- --