NAJVÄČŠIA DATABÁZA
ŠTUDENTSKÝCH REFERÁTOV NA SLOVENSKU

Nájdi si dokument, ktorý potrebuješ v inom jazyku: SK CZ HU

Celkom seminárok: (2637)

Jazykové kurzy, štúdium a pobyty v zahraničí
Prihlásenie Prihlásenie Registrácia
Pridaj svoju prácu

Svetové hospodárstvo v rokoch 1870 – 1914 a v období I. a II. Svetovej vojny

Odoslať známemu Nahlásiť chybu Buď prvý, kto sa vyjadrí k tomuto príspevku (0)

Škola:Prešovská univerzita v Prešove

Fakulta:Fakulta manažmentu

Autor: antiskola@antiskola.eu

Jazyk:Slovenský jazyk

Počet strán: 20

Ročník:2

Počet zobrazení:2063

Počet stiahnutí:6

Študijný odbor:--

Typ dokumentu:text v elektronickej forme

Antiškola známka:výborný

Popis súborov:.doc

Hospodárske procesy poslednej tretiny 19. storocia vo svojom celku viedli k vzniku svetového hospodárstva. Bol to výsledok postupujúcej integrácie predtým hospodársky viac – menej izolovaných hospodárskych oblastí a štátov do vyššieho celku. Klúcovú úlohu v nom mal rast medzinárodnej delby práce, pricom prevrat v technickom vybavení výroby a v doprave bol jeho hlavnou prícinou. Svetové hospodárstvo vzniklo ako sústava vnútorne medzi sebou prepojených národných hospodárstiev, ktoré sú na sebe vzájomné závislé a ktorých stav sa vzájomne podmienuje. Vznik novej, vyššej jednoty – svetového hospodárstva – sa prejavoval aj vznikom svetových cien dôležitých výrobkov, jednotným svetovým hospodárskym cyklom, vznikom svetového trhu služieb. Svetové hospodárstvo znacne ovplyvnila aj I. a II. Svetová vojna, preto by som v krátkosti chcela poukázat na vývoj hospodárstva v tomto období. Je potrebné povedat, že téma, ktorú som si zvolila je skutocne velmi obsiahla. Práve kvôli tomu som sa rozhodla, obmedzit charakter tejto práce na informatívny.

Obsah/Ukážka dokumentu

Zoznam súborov - STIAHNUŤ

Pre stiahnutie tejto práce máš dve možnosti

Ako vytlačiť naskenovaný dokument

Z dôvodu zachovania dostatočnej kvality a čitateľnosti skenovaných dokumentov, sú niektoré z nich ponúkané vo vyššom rozlíšení. Je preto možné,že pred ich tlačou je potrebné spraviť jednoduché úpravy,aby boli vytlačené vo veľkosti A4. Najjednoduchším riešením je otvorenie dokumentu (obrázku) v programe "Prehliadač obrázkov a faxov", v ktorom je pri tlači možné intuitívne nastaviť požadovaný formát. Niektoré tlačiarne ponúkajú možnosť tohto nastavenia priamo v ich vlastnostiach. (väčšinou ako "Fit to page"). Pre skúsenejších užívateľov doporučujeme úpravu napr. v programe Adobe Photoshop, tu sa dá nastaviť podľa vlastného uváženia veľkosť aj rozlíšenie obrázku.