IRC ( CHAT)

Škola:Katolícka univerzita v Ružomberku

Málokomu je neznáme slovícko chat (cet), ktoré v slovencine znamená rozprávat sa, alebo casto používaný pokec. Existuje vela možností ako sa porozprávat s niekým, kto je od nás aj niekolko tisíc kilometrov vzdialený. Samozrejme nejde priamo o prenos zvukového signálu, jedná sa vlastne o velmi rýchlu poštu. To znamená, že napísaný text sa užívatelovi na druhej strane zobrazí len pár minút po napísaní. Chatovat si nemusia len dvaja ludia, naraz sa do diskusie môže zapojit aj viacero užívatelov.