Aktuálne problémy vo vztahoch ucitela ku študentom a vytvorenie si vzájomnej dôvery medzi nimi.

Škola:Trenčianska univerzita Alexandra…

Fakulta:Fakultu sociálno – ekonomických vzťahov

Autor: loradafi

Škola je miesto, kde sa mladý clovek naucí nielen odbornosti, ci získa vedomosti pre dalšie štúdium, ale aj miesto, kde je potrebné z neho vychovat slušného zdvorilého a kultivovaného jedinca, ktorý sa následne dokáže uplatit v súcastnej dynamicky rozvíjajúcej sa spolocnosti. Z daného dôvodu je neustále nutné výchovu a vzdelávanie mládeže zdokonalovat. Toto zdokonalovanie je možné len na základe humanizácie ci ludskosti školy a všetkých výchovno- vzdelávacích procesov. Pre tento úcel je prvoradé aby sa základom práce každého pedagóga na akomkolvek stupni vzdelávania stalo prvoradé vytvorenie si pozitívneho vztahu ku študentom. Otázky humanizácie ci ludskosti školy a výchovno-vzdelávacieho procesu sú dnes mimoriadne aktuálne. Aj napriek tomu, že sú pomerne casto pertraktované na stránkach odbornej pedagogickej tlace, v praxi sa javia isté nedostatky. Súvisí to s doterajšou praxou co potvrdzuje skutocnost, že ucitelia aj napriek tomu, že sú si vedomí potreby nových prístupov, nevedia sa zbavit zaužívaného klasického vyucovania. Dôvodom, preco som si vybral túto tému sú moje postrehy nakolko som rodic dvoch detí ktoré sú najkritickejšom veku vývoja a preto sa každodenne stretávam s riešením problémov, ktoré mi prezentujú moje deti po príchode zo školy. Na na základe nich konštatujem, že vztahy medzi žiakmi a ucitelmi niesu pozitívne. Deti nemajú dostatocný priestor pre volnost a slobodu. Taktiež nie je medzi nimi vytvorená vzájomná dôvera.