NAJVÄČŠIA DATABÁZA
ŠTUDENTSKÝCH REFERÁTOV NA SLOVENSKU

Nájdi si dokument, ktorý potrebuješ v inom jazyku: SK CZ HU

Celkom seminárok: (2637)

Jazykové kurzy, štúdium a pobyty v zahraničí
Prihlásenie Prihlásenie Registrácia
Pridaj svoju prácu

Aktuálne problémy vo vztahoch ucitela ku študentom a vytvorenie si vzájomnej dôvery medzi nimi.

Odoslať známemu Nahlásiť chybu Buď prvý, kto sa vyjadrí k tomuto príspevku (0)

Škola:Trenčianska univerzita Alexandra…

Fakulta:Fakultu sociálno – ekonomických vzťahov

Autor: loradafi

Jazyk:Slovenský jazyk

Počet strán: 6

Ročník:1

Počet zobrazení:1180

Počet stiahnutí:44

Študijný odbor:--

Typ dokumentu:text v elektronickej forme

Antiškola známka:výborný

Popis súborov:.doc

Škola je miesto, kde sa mladý clovek naucí nielen odbornosti, ci získa vedomosti pre dalšie štúdium, ale aj miesto, kde je potrebné z neho vychovat slušného zdvorilého a kultivovaného jedinca, ktorý sa následne dokáže uplatit v súcastnej dynamicky rozvíjajúcej sa spolocnosti. Z daného dôvodu je neustále nutné výchovu a vzdelávanie mládeže zdokonalovat. Toto zdokonalovanie je možné len na základe humanizácie ci ludskosti školy a všetkých výchovno- vzdelávacích procesov. Pre tento úcel je prvoradé aby sa základom práce každého pedagóga na akomkolvek stupni vzdelávania stalo prvoradé vytvorenie si pozitívneho vztahu ku študentom. Otázky humanizácie ci ludskosti školy a výchovno-vzdelávacieho procesu sú dnes mimoriadne aktuálne. Aj napriek tomu, že sú pomerne casto pertraktované na stránkach odbornej pedagogickej tlace, v praxi sa javia isté nedostatky. Súvisí to s doterajšou praxou co potvrdzuje skutocnost, že ucitelia aj napriek tomu, že sú si vedomí potreby nových prístupov, nevedia sa zbavit zaužívaného klasického vyucovania. Dôvodom, preco som si vybral túto tému sú moje postrehy nakolko som rodic dvoch detí ktoré sú najkritickejšom veku vývoja a preto sa každodenne stretávam s riešením problémov, ktoré mi prezentujú moje deti po príchode zo školy. Na na základe nich konštatujem, že vztahy medzi žiakmi a ucitelmi niesu pozitívne. Deti nemajú dostatocný priestor pre volnost a slobodu. Taktiež nie je medzi nimi vytvorená vzájomná dôvera.

Obsah/Ukážka dokumentu

Zoznam súborov - STIAHNUŤ

Pre stiahnutie tejto práce máš dve možnosti

Ako vytlačiť naskenovaný dokument

Z dôvodu zachovania dostatočnej kvality a čitateľnosti skenovaných dokumentov, sú niektoré z nich ponúkané vo vyššom rozlíšení. Je preto možné,že pred ich tlačou je potrebné spraviť jednoduché úpravy,aby boli vytlačené vo veľkosti A4. Najjednoduchším riešením je otvorenie dokumentu (obrázku) v programe "Prehliadač obrázkov a faxov", v ktorom je pri tlači možné intuitívne nastaviť požadovaný formát. Niektoré tlačiarne ponúkajú možnosť tohto nastavenia priamo v ich vlastnostiach. (väčšinou ako "Fit to page"). Pre skúsenejších užívateľov doporučujeme úpravu napr. v programe Adobe Photoshop, tu sa dá nastaviť podľa vlastného uváženia veľkosť aj rozlíšenie obrázku.