NAJVÄČŠIA DATABÁZA
ŠTUDENTSKÝCH REFERÁTOV NA SLOVENSKU

Nájdi si dokument, ktorý potrebuješ v inom jazyku: SK CZ HU

Celkom seminárok: (2638)

Jazykové kurzy, štúdium a pobyty v zahraničí
Prihlásenie Prihlásenie Registrácia
Pridaj svoju prácu

Psychológia - projekt

Odoslať známemu Nahlásiť chybu Buď prvý, kto sa vyjadrí k tomuto príspevku (0)

Škola:Technická univerzita vo Zvolene

Fakulta:Drevárska fakulta

Autor: piskot 5

Jazyk:Slovenský jazyk

Počet strán: 5

Ročník:3

Počet zobrazení:1576

Počet stiahnutí:43

Študijný odbor:--

Typ dokumentu:text v elektronickej forme

Antiškola známka:výborný

Popis súborov:.doc

Výchova je spolocenský jav, ktorý má sociálno- historický charakter. Každá spolocnost si vytvára vlastný model výchovy, ktorý zodpovedá ich záujmom a preto aj požiadavky spolocnosti na výchovu sa v priebehu historického vývoja menili a stále menia.Analýza vývinových trendov výskytu sociálnej patológie v správaní detí a mládeže (napr. agresivity, záškoláctva, delikvencie, kriminality, drogovej závislosti a pod.) za posledné obdobie jednoznacne ukazuje, že po novembri 1989 nastal dramatický zvrat. Každorocne neúprosne narastá pocet detí a mládeže, ktorá sa svojím správaním dostala do rozporu so sociálnymi normami alebo dokonca so zákonom, co môžeme pri sledovaní denných udalostí v masovokomunikacných prostriedkoch pozorovat ako nárast kriminality. Pocit slobody dospievajúcej mládeži najmä zo sociálne slabších a neusporiadaných rodín vyvolalo vela výchovných problémov, ako je delikvencia mládeže a co je alarmujúce i maloletých detí. Pocet mladistvých páchatelov výrazne stúpa a ich trestná cinnost, casto velmi brutálna, tvorí znacnú cast trestnej cinnosti vôbec. Tento až alarmujúci údaj poukazuje na to, že dnešný mladý svet sa nevie vyrovnat s mnohými zmenami spolocnosti ale aj zmenami pocas dospievania. Preto je dôležité, aby sme sa zaujímali o deti, ich volný cas, ale aj o to ako napravit následky alebo aspon zmiernit ich dôsledky.

Obsah/Ukážka dokumentu

Zoznam súborov - STIAHNUŤ

Pre stiahnutie tejto práce máš dve možnosti

Ako vytlačiť naskenovaný dokument

Z dôvodu zachovania dostatočnej kvality a čitateľnosti skenovaných dokumentov, sú niektoré z nich ponúkané vo vyššom rozlíšení. Je preto možné,že pred ich tlačou je potrebné spraviť jednoduché úpravy,aby boli vytlačené vo veľkosti A4. Najjednoduchším riešením je otvorenie dokumentu (obrázku) v programe "Prehliadač obrázkov a faxov", v ktorom je pri tlači možné intuitívne nastaviť požadovaný formát. Niektoré tlačiarne ponúkajú možnosť tohto nastavenia priamo v ich vlastnostiach. (väčšinou ako "Fit to page"). Pre skúsenejších užívateľov doporučujeme úpravu napr. v programe Adobe Photoshop, tu sa dá nastaviť podľa vlastného uváženia veľkosť aj rozlíšenie obrázku.

Podobné dokumenty

Názov práce Dátum A4 Slová Hodnotenie
 
sk Naucený optimizmus.… 12. 9. 2005 4443 -- --
 
sk METÓDY SOCIÁLNEJ… 23. 11. 2005 4219 -- --
 
sk II. Kombinovaný… 1. 10. 2007 2897 -- --
 
sk Vybrané aspekty… 11. 5. 2017 1873 -- --
 
sk Strategický… 16. 11. 2007 2218 -- --
 
sk Teória výchovy a… 8. 6. 2013 3599 -- --
 
sk HRANICNÉ SITUÁCIE V… 3. 9. 2008 3448 -- --
 
sk Ciele reklamy 19. 2. 2009 2196 -- --
 
sk F I LO Z O F I A 20… 17. 4. 2007 4340 -- --
 
sk Špecifiká priestoru… 17. 9. 2008 2402 -- --