Maturitná práca

Odoslať známemu Nahlásiť chybu Zapoj sa do diskusie (4)

Škola:Obchodná akadémia

Fakulta:obchodná akadémia

Autor: zuzuliatko12

Tak ako sa spieva v známej pesnicke „ Najkrajší kút v šírom svete je moja rodná zem...“, sa clovek snaží oddávna spoznávat ten svoj kraj v ktorom žije. Geografia ponúka v tomto smere cenné informácie, ktoré treba ale dobre spoznat a pochopit. Po novom územno-správnom clenení Slovenska vznikli nové kraje a okresy. Tieto zmeny neobišli ani územie Horehronia, ktoré sa rozdelilo na tri mikroregióny. Jeden z týchto mikroregiónov sa stal predmetom mojej práce o rozvoji cestovného ruchu. A preto aj ja som v tejto práci chcela lepšie spoznat a Vám ukázat náš mikroregión Národný park Nízke Tatry – Chopok juh. Tento národný park patrí medzi najkrajšie oblasti našej vlasti, ktorý je v lete raj pre turistov, cyklistov a agroturistov a v zime ponúka velmi dobré lyžiarske podmienky. Chcela by som Vám pripomenút, že kedysi sme mohli o profesionálne upravených zjazdovkách len snívat a nebodaj si ich pri ojedinelej príležitosti vyskúšat v zahranicí. Aj ked slovenský cestovný ruch napreduje pomaly, no záujem o lyžovacku stále viac rastie. Môžeme podakovat všetkým majitelom a prevádzkovatelom lyžiarskych stredísk, že tento záujem vcas zachytili. Inšpirovali sa príkladom zo západných krajín, kde nekladú dôraz len na dobré upravené svahy ale aj na služby spojené s lyžovackou. Rozvojom cestovného ruchu konecne zacali vznikat aj svahy pre snoubordistov, ktorí potrebujú odlišnú úpravu svahu. V mojej práci by som Vám chcela priblížit vznik a charakteristiku, faunu a flóru Národného parku Nízke Tatry, Bystriansku dolinu od jej vzniku až po jej strediská cestovného ruchu. Nájdete tu všetky podrobnosti o ubytovacích zariadeniach a atraktívnych miestach tohto mikroregiónu. Snažila som sa Vám ukázat aj turistické, cykloturistické chodníky a pravdaže aj lyžiarske strediská. Cielom tejto práce bolo v prvom rade spoznat tento mikroregión a prirodzene, kedže táto práca je aj o predpokladanom rozvoji cestovného ruchu prilákat Vás aby ste navštívili túto oblast a aby ste zvýšili návštevnost tejto oblasti. Sama sebe som ukázala, že ešte toho mnoho nepoznám a stále sa dá nieco objavovat a spoznávat.

sk Cesty a chodníky … 26. 9. 2010 3655 6.5 1864

sk Rehola Notre Dame 30. 4. 2005 3567 -- --