NAJVÄČŠIA DATABÁZA
ŠTUDENTSKÝCH REFERÁTOV NA SLOVENSKU

Nájdi si dokument, ktorý potrebuješ v inom jazyku: SK CZ HU

Celkom seminárok: (2637)

Jazykové kurzy, štúdium a pobyty v zahraničí
Prihlásenie Prihlásenie Registrácia
Pridaj svoju prácu

Maturitná práca

Odoslať známemu Nahlásiť chybu Zapoj sa do diskusie (4)

Škola:Obchodná akadémia

Fakulta:obchodná akadémia

Autor: zuzuliatko12

Jazyk:Slovenský jazyk

Počet strán: 18

Ročník:4

Počet zobrazení:4385

Počet stiahnutí:80

Študijný odbor:--

Typ dokumentu:text v elektronickej forme

Antiškola známka:výborný

Popis súborov:.doc

Tak ako sa spieva v známej pesnicke „ Najkrajší kút v šírom svete je moja rodná zem...“, sa clovek snaží oddávna spoznávat ten svoj kraj v ktorom žije. Geografia ponúka v tomto smere cenné informácie, ktoré treba ale dobre spoznat a pochopit. Po novom územno-správnom clenení Slovenska vznikli nové kraje a okresy. Tieto zmeny neobišli ani územie Horehronia, ktoré sa rozdelilo na tri mikroregióny. Jeden z týchto mikroregiónov sa stal predmetom mojej práce o rozvoji cestovného ruchu. A preto aj ja som v tejto práci chcela lepšie spoznat a Vám ukázat náš mikroregión Národný park Nízke Tatry – Chopok juh. Tento národný park patrí medzi najkrajšie oblasti našej vlasti, ktorý je v lete raj pre turistov, cyklistov a agroturistov a v zime ponúka velmi dobré lyžiarske podmienky. Chcela by som Vám pripomenút, že kedysi sme mohli o profesionálne upravených zjazdovkách len snívat a nebodaj si ich pri ojedinelej príležitosti vyskúšat v zahranicí. Aj ked slovenský cestovný ruch napreduje pomaly, no záujem o lyžovacku stále viac rastie. Môžeme podakovat všetkým majitelom a prevádzkovatelom lyžiarskych stredísk, že tento záujem vcas zachytili. Inšpirovali sa príkladom zo západných krajín, kde nekladú dôraz len na dobré upravené svahy ale aj na služby spojené s lyžovackou. Rozvojom cestovného ruchu konecne zacali vznikat aj svahy pre snoubordistov, ktorí potrebujú odlišnú úpravu svahu. V mojej práci by som Vám chcela priblížit vznik a charakteristiku, faunu a flóru Národného parku Nízke Tatry, Bystriansku dolinu od jej vzniku až po jej strediská cestovného ruchu. Nájdete tu všetky podrobnosti o ubytovacích zariadeniach a atraktívnych miestach tohto mikroregiónu. Snažila som sa Vám ukázat aj turistické, cykloturistické chodníky a pravdaže aj lyžiarske strediská. Cielom tejto práce bolo v prvom rade spoznat tento mikroregión a prirodzene, kedže táto práca je aj o predpokladanom rozvoji cestovného ruchu prilákat Vás aby ste navštívili túto oblast a aby ste zvýšili návštevnost tejto oblasti. Sama sebe som ukázala, že ešte toho mnoho nepoznám a stále sa dá nieco objavovat a spoznávat.

Obsah/Ukážka dokumentu

Zoznam súborov - STIAHNUŤ

Pre stiahnutie tejto práce máš dve možnosti

Ako vytlačiť naskenovaný dokument

Z dôvodu zachovania dostatočnej kvality a čitateľnosti skenovaných dokumentov, sú niektoré z nich ponúkané vo vyššom rozlíšení. Je preto možné,že pred ich tlačou je potrebné spraviť jednoduché úpravy,aby boli vytlačené vo veľkosti A4. Najjednoduchším riešením je otvorenie dokumentu (obrázku) v programe "Prehliadač obrázkov a faxov", v ktorom je pri tlači možné intuitívne nastaviť požadovaný formát. Niektoré tlačiarne ponúkajú možnosť tohto nastavenia priamo v ich vlastnostiach. (väčšinou ako "Fit to page"). Pre skúsenejších užívateľov doporučujeme úpravu napr. v programe Adobe Photoshop, tu sa dá nastaviť podľa vlastného uváženia veľkosť aj rozlíšenie obrázku.

Podobné dokumenty

Názov práce Dátum A4 Slová Hodnotenie
 
sk Cesty a chodníky … 26. 9. 2010 3655 6.5 1864
 
sk Rehola Notre Dame 30. 4. 2005 3567 -- --
 
sk Štruktúra… 21. 2. 2010 4330 2.8 997
 
sk Operačný systém 14. 1. 2007 3911 4.9 1480
 
sk MULTIMEDIÁLNA… 17. 4. 2008 4715 -- --
 
sk Cas (alegória casu) 1. 5. 2005 3383 -- --
 
sk ZÁVERECNÁ PRÁCA DPŠ 29. 11. 2005 2977 -- --
 
sk Žofia Bosniaková… 1. 5. 2005 2477 -- --
 
sk Dejiny Farnosti… 1. 5. 2005 3688 -- --
 
sk Symboly katedry… 1. 5. 2005 2993 -- --