Bezdomovectvo

Škola:Univerzita Mateja Bela

Autor: gerfinka

Pojem bezdomovec sa u nás ujal ako preklad anglického slova homeless, ktorý oznacuje cloveka, ktorý nemá domov. B. Kraus uvádza, že niektorí autori spomínajú, že pre tento jav by mal byt zavedený ekvivalent ludia bez prístrešia a pojem bezdomovec by mal byt vnímaný ako clovek bez vlasti, domovskej obce.Pre charakterizovanie bezdomovectva existujú rôzne definície: „1. Velmi jednoduchá definícia – bezdomovec je clovek bez možnosti využívat trvalý prístrešok.2. Bezdomovci sú osoby s nedostatkom prostriedkov, nielen materiálnych, potrebných k bežnému spôsobu života a bez možností, ci schopností s nimi dalej zmysluplne nakladat. (Táto definícia súvisí aj s definíciou chudoby) 3. Definícia bezdomovectva podla Feantsy, ktorú používa EU:

sk Najčastejšie… 28. 6. 2017 1865 -- --

sk Poradenstvo v… 28. 6. 2017 1649 -- --