NAJVÄČŠIA DATABÁZA
ŠTUDENTSKÝCH REFERÁTOV NA SLOVENSKU

Nájdi si dokument, ktorý potrebuješ v inom jazyku: SK CZ HU

Celkom seminárok: (2637)

Jazykové kurzy, štúdium a pobyty v zahraničí
Prihlásenie Prihlásenie Registrácia
Pridaj svoju prácu

Metódy a techniky efektívnej komunikácie

Odoslať známemu Nahlásiť chybu Buď prvý, kto sa vyjadrí k tomuto príspevku (0)

Škola:Žilinská univerzita v Žiline

Fakulta:Fakulta špeciálneho inžinierstva

Autor: kvietok33

Jazyk:Slovenský jazyk

Počet strán: 7

Ročník:5

Počet zobrazení:3156

Počet stiahnutí:84

Študijný odbor:--

Typ dokumentu:text v elektronickej forme

Antiškola známka:výborný

Popis súborov:.doc

Komunikácia má vela foriem a úrovní. Je to dvojsmerný prenos myšlienok a informácií, ktorého cielom je vytvorit porozumenie v mysliach iných a tým podporit ich akciu. Komunikácia na všetkých úrovniach je v centre pozornosti psychológov, sociológov, ekonómov, filozofov, právnikov, ucitelov a dalších. Patrí k základným spojovacím clánkom v každej organizácii. Dôležité je, že bez komunikácie sa nedajú budovat vztahy, nasleduje zlá práca v kolektíve a zlyháva vedenie. Preto sa využíva rec, jej slovné zloženie, dynamika a zafarbenie, mimika, poloha tela, gestikulácia a pohlad. Súcasné nároky na pripravenost ludí sa úmerne zložitosti situácie zväcšujú. Komunikuje sa s cielom informovat, pocúvat a diskutovat, pricom štruktúru tvoria: komunikátor (osoba, ktorá prednesie urcitý obsah); prijímatel (komunikant, osoba, ktorá urcitý oznam prijíma); komuniké (oznámený obsah správy alebo informácie); komunikacný kanál (spôsob, ako bolo komuniké podané); spätná väzba - psychický úcinok prijatého komuniké.

Obsah/Ukážka dokumentu

Zoznam súborov - STIAHNUŤ

Pre stiahnutie tejto práce máš dve možnosti

Ako vytlačiť naskenovaný dokument

Z dôvodu zachovania dostatočnej kvality a čitateľnosti skenovaných dokumentov, sú niektoré z nich ponúkané vo vyššom rozlíšení. Je preto možné,že pred ich tlačou je potrebné spraviť jednoduché úpravy,aby boli vytlačené vo veľkosti A4. Najjednoduchším riešením je otvorenie dokumentu (obrázku) v programe "Prehliadač obrázkov a faxov", v ktorom je pri tlači možné intuitívne nastaviť požadovaný formát. Niektoré tlačiarne ponúkajú možnosť tohto nastavenia priamo v ich vlastnostiach. (väčšinou ako "Fit to page"). Pre skúsenejších užívateľov doporučujeme úpravu napr. v programe Adobe Photoshop, tu sa dá nastaviť podľa vlastného uváženia veľkosť aj rozlíšenie obrázku.

Podobné dokumenty

Názov práce Dátum A4 Slová Hodnotenie
 
sk II. Kombinovaný… 1. 10. 2007 2764 -- --
 
sk METÓDY SOCIÁLNEJ… 23. 11. 2005 4002 -- --
 
sk manažment 22. 5. 2007 2045 -- --
 
sk komunikácia 5. 5. 2008 2868 -- --
 
sk Hodnotenie systému… 24. 11. 2013 3966 -- --
 
sk Špeciálny pedagóg v… 26. 6. 2007 4395 -- --
 
sk Skrátená kniha… 19. 12. 2008 2647 -- --
 
sk IDENTIFIKÁCIA… 31. 12. 2008 3561 -- --
 
sk KOMUNIKÁCIA PRI… 14. 12. 2005 2567 -- --
 
sk ŠVOC Tímová práca v… 26. 6. 2007 2285 -- --