NAJVÄČŠIA DATABÁZA
ŠTUDENTSKÝCH REFERÁTOV NA SLOVENSKU

Nájdi si dokument, ktorý potrebuješ v inom jazyku: SK CZ HU

Celkom seminárok: (2637)

Jazykové kurzy, štúdium a pobyty v zahraničí
Prihlásenie Prihlásenie Registrácia
Pridaj svoju prácu

História surdopédie

Odoslať známemu Nahlásiť chybu Buď prvý, kto sa vyjadrí k tomuto príspevku (0)

Škola:Katolícka univerzita v Ružomberku

Fakulta:Pedagogická fakulta

Autor: olise

Jazyk:Slovenský jazyk

Počet strán: 8

Ročník:2

Počet zobrazení:1640

Počet stiahnutí:11

Študijný odbor:--

Typ dokumentu:text v elektronickej forme

Antiškola známka:výborný

Popis súborov:.doc

Aj ked problém ludí s telesným a duševným postihnutím bol v minulosti ovela viditelnejší ako dnes, úroven odbornej lekárskej a sociálnej starostlivosti o nich sa vyvíjala iba postupne a pomaly. Dôsledky vojen, hladových kríz a ochorení, ktorým dnes vieme úcinne celit, spôsobovali ovela väcšiu zranitelnost našich predkov. Vojnoví invalidi a následkami ochorení trvale poškodení mrzáci tvorili prirodzenú súcast spolocnosti, hoci žili väcšinou najej okraji. Charita, motivovaná hlavne náboženským príkazom lásky k blížnemu, sa im snažila poskytnút aspon minimálne prostriedky na prežitie. Nielen lekárska veda, ale aj postoje k telesne a predovšetkým duševne hendikepovaným prešli zložitým vývojom od izolácie k integrácii, od strachu, cez súcit, až ku kvalifikovanej opatere.

Obsah/Ukážka dokumentu

Zoznam súborov - STIAHNUŤ

Pre stiahnutie tejto práce máš dve možnosti

Ako vytlačiť naskenovaný dokument

Z dôvodu zachovania dostatočnej kvality a čitateľnosti skenovaných dokumentov, sú niektoré z nich ponúkané vo vyššom rozlíšení. Je preto možné,že pred ich tlačou je potrebné spraviť jednoduché úpravy,aby boli vytlačené vo veľkosti A4. Najjednoduchším riešením je otvorenie dokumentu (obrázku) v programe "Prehliadač obrázkov a faxov", v ktorom je pri tlači možné intuitívne nastaviť požadovaný formát. Niektoré tlačiarne ponúkajú možnosť tohto nastavenia priamo v ich vlastnostiach. (väčšinou ako "Fit to page"). Pre skúsenejších užívateľov doporučujeme úpravu napr. v programe Adobe Photoshop, tu sa dá nastaviť podľa vlastného uváženia veľkosť aj rozlíšenie obrázku.