NAJVÄČŠIA DATABÁZA
ŠTUDENTSKÝCH REFERÁTOV NA SLOVENSKU

Nájdi si dokument, ktorý potrebuješ v inom jazyku: SK CZ HU

Celkom seminárok: (2637)

Jazykové kurzy, štúdium a pobyty v zahraničí
Prihlásenie Prihlásenie Registrácia
Pridaj svoju prácu

Chudoba ako sociálny problém

Odoslať známemu Nahlásiť chybu Buď prvý, kto sa vyjadrí k tomuto príspevku (0)

Škola:Ekonomická univerzita v Bratislave

Fakulta:Fakulta podnikového manažmentu

Autor: antiskola@antiskola.eu

Jazyk:Slovenský jazyk

Počet strán: 17

Ročník:3

Počet zobrazení:1877

Počet stiahnutí:107

Študijný odbor:--

Typ dokumentu:text v elektronickej forme

Antiškola známka:výborne

Popis súborov:.doc

Chudobu možno chápat ako jeden z limitov ludského rozvoja. V slovenskej legislatíve chudoba nie je definovaná a za jej synonymum pokladáme hmotnú núdzu. V Európskej únii sa používa definícia chudoby podla Rady Európy, ktorá za indikátor chudoby považuje nízky príjem a sociálne vylúcenie (exklúzia).V súcasnosti za hranicu chudoby pokladáme na Slovensku životné minimum. Skupinou, ktorá je chudobou najviac ohrozená, sú dlhodobo nezamestnaní, ktorí predstavujú najväcšiu skupinu poberatelov sociálnych dávok. Riešenie chudoby sa stáva hlavne otázkou riešenia nezamestnanosti. Tradicne ohrozenými skupinami sú starí ludia, co sa priebežne rieši valorizáciou dôchodkov, neúplné rodiny s detmi, ale aj deti. I ked sa štatisticky nevykazujú chudobní z hladiska ich etnickej príslušnosti, je evidentné, že na Slovensku žije v chudobe, až v biede, znacná cast rómskeho etnika.Do pozornosti sa dostáva feminizácia chudoby, vyplývajúca z nerovného postavenia žien na trhu práce a dôsledkom je nižšie príjmové ohodnotenie žien. Výraz chudoba sa používa aj na oznacenie spolocnosti ako celku vo vztahu k iným spolocnostiam. Za chudobné sa považujú krajiny tretieho sveta. Na základe príjmovej charakteristiky obyvatelstva možno konštatovat, že Slovensko ako celok patrí k chudobnejším krajinám. V EÚ sa hranica 10% ludí odkázaných na pomoc štátu považuje za únosnú. Na Slovensku sa tento údaj pohybuje okolo 11,5%.

Zoznam súborov - STIAHNUŤ

Pre stiahnutie tejto práce máš dve možnosti

Ako vytlačiť naskenovaný dokument

Z dôvodu zachovania dostatočnej kvality a čitateľnosti skenovaných dokumentov, sú niektoré z nich ponúkané vo vyššom rozlíšení. Je preto možné,že pred ich tlačou je potrebné spraviť jednoduché úpravy,aby boli vytlačené vo veľkosti A4. Najjednoduchším riešením je otvorenie dokumentu (obrázku) v programe "Prehliadač obrázkov a faxov", v ktorom je pri tlači možné intuitívne nastaviť požadovaný formát. Niektoré tlačiarne ponúkajú možnosť tohto nastavenia priamo v ich vlastnostiach. (väčšinou ako "Fit to page"). Pre skúsenejších užívateľov doporučujeme úpravu napr. v programe Adobe Photoshop, tu sa dá nastaviť podľa vlastného uváženia veľkosť aj rozlíšenie obrázku.

Podobné dokumenty

Názov práce Dátum A4 Slová Hodnotenie
 
sk Najčastejšie… 28. 6. 2017 1779 -- --
 
sk Sociálna pedagogika. 20. 11. 2007 3459 -- --
 
sk Metódy SP 16. 4. 2013 3595 -- --
 
sk Tahak - Otazky na… 8. 12. 2006 1702 -- --
 
sk RÓMOVIA NA SLOVENSKU 6. 5. 2009 6129 -- --
 
sk Romovia - seminárk 5. 6. 2007 2514 -- --
 
sk Poradenstvo v… 28. 6. 2017 1571 -- --
 
sk štátnicové otázky 2. 5. 2008 3071 -- --
 
sk Vypracovane tezy 21. 11. 2008 3634 -- --
 
sk Štátnicové otázky 14. 3. 2008 3137 -- --