NAJVÄČŠIA DATABÁZA
ŠTUDENTSKÝCH REFERÁTOV NA SLOVENSKU

Nájdi si dokument, ktorý potrebuješ v inom jazyku: SK CZ HU

Celkom seminárok: (2637)

Jazykové kurzy, štúdium a pobyty v zahraničí
Prihlásenie Prihlásenie Registrácia
Pridaj svoju prácu

Zmeny na poistnom trhu v rokoch 2005-2006

Odoslať známemu Nahlásiť chybu Buď prvý, kto sa vyjadrí k tomuto príspevku (0)

Škola:Ekonomická univerzita v Bratislave

Fakulta:Fakulta podnikového manažmentu

Autor: antiskola@antiskola.eu

Jazyk:Slovenský jazyk

Počet strán: 26

Ročník:4

Počet zobrazení:1010

Počet stiahnutí:26

Študijný odbor:--

Typ dokumentu:text v elektronickej forme

Antiškola známka:výborne

Popis súborov:.doc

V Slovenskej republike sa poistovníctvo stalo v poslednom desatrocí jedno z významných odvetví národného hospodárstva. Ako špeciálne, nevýrobné odvetvie penažných služieb sa aktívne zúcastnuje na vybudovaní trhovej ekonomiky. Poistovníctvo zasahuje do všetkých cinností národného hospodárstva – do života obcanov i štátu, do podnikatelskej sféry. Dôležité miesto má aj v medzinárodnom obchode v súvislosti s poistením medzinárodných rizík. Slovenský poistný trh od 1.5. 2004 je neoddelitelnou súcastou jednotného poistného trhu Európskej únie. V praxi to znamená, že komercné poistovne všetkých clenských štátov Európskej únie majú možnost vykonávat na území Slovenskej republiky poistovaciu cinnost. Platí to aj naopak – tuzemské poistovne v Slovenskej republike môžu ponúknut svoje služby klientom v iných štátoch Európskej únie. Slovenskému poistovníctvu sa otvára nový priestor pre další rozvoj, ktorý nemôže podcenovat teória, ani hospodársko - politická prax.

Zoznam súborov - STIAHNUŤ

Pre stiahnutie tejto práce máš dve možnosti

Ako vytlačiť naskenovaný dokument

Z dôvodu zachovania dostatočnej kvality a čitateľnosti skenovaných dokumentov, sú niektoré z nich ponúkané vo vyššom rozlíšení. Je preto možné,že pred ich tlačou je potrebné spraviť jednoduché úpravy,aby boli vytlačené vo veľkosti A4. Najjednoduchším riešením je otvorenie dokumentu (obrázku) v programe "Prehliadač obrázkov a faxov", v ktorom je pri tlači možné intuitívne nastaviť požadovaný formát. Niektoré tlačiarne ponúkajú možnosť tohto nastavenia priamo v ich vlastnostiach. (väčšinou ako "Fit to page"). Pre skúsenejších užívateľov doporučujeme úpravu napr. v programe Adobe Photoshop, tu sa dá nastaviť podľa vlastného uváženia veľkosť aj rozlíšenie obrázku.