Organizácia raného poradenstva v štátoch Európy

Škola:Univerzita Komenského

Autor: akzuz

Antiškola známka:výborne

Prostredníctvom tejto práce sme si uvedomili dôležitost, ktorú plní rané poradenstvo nielen v živote dietata, ale aj v živote celej rodiny. Napriek tomu, že nie sme rodicmi, pokúsili sme sa vžit do pozície rodica s postihnutým dietatom a treba povedat, že každá rodina vychovávajúca postihnuté dieta si zaslúži obrovský obdiv a nie našu lútost. Domnievame sa, že v súcasnosti je pozitívne najmä to, že sa prikladá velký dôraz na to, aby sa starostlivost sústredovala na celú rodinu, nielen na samotné dieta s postihnutím, pretože to nie je len problém dietata, ale celej jeho rodiny. Tiež je snaha o to, aby poradcovia boli co najbližšie k rodinám a ich detom po všetkých stránkach. Nepodarilo sa nám však vyriešit otázku, ci je v dnešnej dobe, skutocne prístupné poradenstvo pre všetkých. Ale s urcitostou môžeme povedat, že snaha zo strany špeciálnych odborníkov tu je. Problémom je tiež nedostatok špeciálnych aantiskola.sk odborníkov, myslíme si, že ludia v dnešnej dobe uprednostnujú skôr perspektívnejšie zamestnania, no v neposlednom rade majú tiež strach. Dúfame, že úroven raného poradenstva sa bude stále len zlepšovat, aby sa zvýšilo povedomie všetkých ludí o tom, že aj postihnutí ludia, by mali mat rovnaké možnosti v spolocnosti ako intaktní a práve spolocnost by im to mala zabezpecit.

sk Medzinárodnoprávna… 29. 5. 2007 3199 -- --

sk Etické dilemy v… 21. 12. 2009 3703 -- --