NAJVÄČŠIA DATABÁZA
ŠTUDENTSKÝCH REFERÁTOV NA SLOVENSKU

Nájdi si dokument, ktorý potrebuješ v inom jazyku: SK CZ HU

Celkom seminárok: (2637)

Jazykové kurzy, štúdium a pobyty v zahraničí
Prihlásenie Prihlásenie Registrácia
Pridaj svoju prácu

Cvicenia z demogeografie - Pôrodnost, plodnost, úmrtnost v SR

Odoslať známemu Nahlásiť chybu Zapoj sa do diskusie (1)

Škola:Univerzita Komenského

Fakulta:Prírodovedecká fakulta

Autor: antiskola@antiskola.eu

Jazyk:Slovenský jazyk

Počet strán: 17

Ročník:1

Počet zobrazení:1747

Počet stiahnutí:219

Študijný odbor:Katedra humánnej geografie a demogeografie

Typ dokumentu:text v elektronickej forme

Antiškola známka:nehodnotené

Popis súborov:.doc

Metodika práce:1. Z príslušnej www. stránky sme získali údaje.2. 3. Vytvorili sme tabulky, a pomocou vzorkou sme vypocítali a doplnili chýbajúce dáta.4. Používané vzorce: a. Hrubá miera úmrtnosti = pocet zomretých/ stredný stav obyv.*1000b. Hrubá miera živorodenosti=pocet živorodených/ stredný stav obyv.*1000c. Podiel narodených mimo manželstva = Pecet detí narod. Mimo manž./ pocet živorodených*100d. Všeobecná cistá plodnost=Pocet živonarod.detí ženám v reprodukcnom veku/ pocet žien v reprodukcnom veku * 1000e. Koeficient dojcenskej úmrtnosti=Zomretí do 1 rokov / pocet živorodených * 1000f. Špecifická úmrtnost mužov = Pocet zomretých mužov / stredný stav mužov5. Napísanie záveru

Zoznam súborov - STIAHNUŤ

Pre stiahnutie tejto práce máš dve možnosti

Ako vytlačiť naskenovaný dokument

Z dôvodu zachovania dostatočnej kvality a čitateľnosti skenovaných dokumentov, sú niektoré z nich ponúkané vo vyššom rozlíšení. Je preto možné,že pred ich tlačou je potrebné spraviť jednoduché úpravy,aby boli vytlačené vo veľkosti A4. Najjednoduchším riešením je otvorenie dokumentu (obrázku) v programe "Prehliadač obrázkov a faxov", v ktorom je pri tlači možné intuitívne nastaviť požadovaný formát. Niektoré tlačiarne ponúkajú možnosť tohto nastavenia priamo v ich vlastnostiach. (väčšinou ako "Fit to page"). Pre skúsenejších užívateľov doporučujeme úpravu napr. v programe Adobe Photoshop, tu sa dá nastaviť podľa vlastného uváženia veľkosť aj rozlíšenie obrázku.