NAJVÄČŠIA DATABÁZA
ŠTUDENTSKÝCH REFERÁTOV NA SLOVENSKU

Nájdi si dokument, ktorý potrebuješ v inom jazyku: SK CZ HU

Celkom seminárok: (2637)

Jazykové kurzy, štúdium a pobyty v zahraničí
Prihlásenie Prihlásenie Registrácia
Pridaj svoju prácu

Cvicenia z demografie - Sobášnost, rozvodovost, potratovost v SR a v okrese Brezno

Odoslať známemu Nahlásiť chybu Buď prvý, kto sa vyjadrí k tomuto príspevku (0)

Škola:Univerzita Komenského

Fakulta:Prírodovedecká fakulta

Autor: antiskola@antiskola.eu

Jazyk:Slovenský jazyk

Počet strán: 10

Ročník:1

Počet zobrazení:3483

Počet stiahnutí:786

Študijný odbor:Katedra humánnej geografie a demogeografie

Typ dokumentu:text v elektronickej forme

Antiškola známka:výborný

Popis súborov:.doc

Metodika práce:1) Potrebné údaje som stiahla z príslušnej www2) Vyrobila som si tabulky3) Vypocítala som chýbajúce dáta s pomocou vzorcov Používala som nasledujúce:• Hrubá miera sobášnosti = pocet sobášov/ stredný stav * 1000 (‰) - HMS• Hrubá miera rozvodovosti = pocet rozvodov/stredný stav * 1000 (‰)- HMR• Index rozvodovosti = pocet rozvodov/pocet sobášov * 100 (%) • Index potratovosti = pocet potratov /pocet narodených *100 (%)• Špecifická sobášnost = pocet sobášov v danom veku (muži , ženy) / stredný stav v tom istom veku (muži, ženy) * 1000 -ŠMS• Špecifická rozvodovost = pocet rozvodov v danom veku (muži , ženy) / stredný stav v tom istom veku (muži, ženy) * 1000 -ŠMR• Špecifická potratovost = pocet rozvodov v danom veku ( ženy) / stredný stav v tom istom veku ( ženy) * 1000 -ŠMP 4) Zostrojila som si grafy5) Napísala som záver

Zoznam súborov - STIAHNUŤ

Pre stiahnutie tejto práce máš dve možnosti

Ako vytlačiť naskenovaný dokument

Z dôvodu zachovania dostatočnej kvality a čitateľnosti skenovaných dokumentov, sú niektoré z nich ponúkané vo vyššom rozlíšení. Je preto možné,že pred ich tlačou je potrebné spraviť jednoduché úpravy,aby boli vytlačené vo veľkosti A4. Najjednoduchším riešením je otvorenie dokumentu (obrázku) v programe "Prehliadač obrázkov a faxov", v ktorom je pri tlači možné intuitívne nastaviť požadovaný formát. Niektoré tlačiarne ponúkajú možnosť tohto nastavenia priamo v ich vlastnostiach. (väčšinou ako "Fit to page"). Pre skúsenejších užívateľov doporučujeme úpravu napr. v programe Adobe Photoshop, tu sa dá nastaviť podľa vlastného uváženia veľkosť aj rozlíšenie obrázku.