NAJVÄČŠIA DATABÁZA
ŠTUDENTSKÝCH REFERÁTOV NA SLOVENSKU

Nájdi si dokument, ktorý potrebuješ v inom jazyku: SK CZ HU

Celkom referátov: (12579)

Jazykové kurzy, štúdium a pobyty v zahraničí
Prihlásenie Prihlásenie Registrácia
Pridaj svoju prácu

Referát Charakteristika Osoby – groteska

Odoslať známemu Stiahnuť Nahlásiť chybu Buď prvý, kto sa vyjadrí k tomuto príspevku (0)

Doplnkové informace o referáte:

Oblasť:Slohy a fejtóny

Autor: antiskola@antiskola.eu

Počet slov:310

Počet písmen:1,670

Jazyk:Slovenský jazyk

Orient. počet strán A4:0.93

Počet zobrazení / stiahnutí:6909 / 254

Veľkosť:1.73 kB

Charakteristika Osoby – groteska
Tak ako každý clovek, chodím do obchodu a cloveka poteší, ked sa k obsluha milo správa.

Ked ma mama raz poslala do obchodu, stretol som istú pani. Pracovala tam ako predavacka. Len, co som ju prvýkrát videl, zdalo sa mi, že má dve hlavy a na nich slamu. Na tvári velký nos a pod nosom úzke ústa, ale iba na prvá pohlad, pretože ked sa rozhovorí, neprinúti ju prestat ani stádo volov. Marienka, tak ju volajú, by mala nosit okuliare, a to s velkými dioptriami, lebo ked ma zbadala vykríkla na celý obchod:,, Aké chutné dievcatko !” Uznajte, že som sa musel trochu zahanbit. Odpustil by som jej keby si to ešte stále nemyslela. Naco, aj dve hlavy sú niekedy málo. Potom pribehla ku mne a vyštípala ma svojimi širokými prstami, ktoré už urcite neboli vyživované krvou, pretože jej v tom bránili tisícky prstenov na jej ruke. Ked sa tá kôpka slaniny pohne, podlaha v obchode sa láme. Tá podlaha v obchode už bola taká rozbitá, že teraz ju musia menit. Raz som videl vtáky hniezdit v obchode a nemohol som pochopit, co tam tie vtáky hladajú. Už som sa chcel íst stažovat, ale ešte raz som sa prizrel bližšie a už som na to prišiel. Ved to bola naša známa pani predavacka s klobúkom, o ktorom som si myslel, že sú to vtáky hniezdiace v obchode. Na ,,kostýme” nosí akúsi burinu, ktorú som ráno ešte videl v mestskom parku. Cez zimu nosí aspon pät svetrov, vraj aby neprechladla. Ked spocítame tých pät svetrov a jej telesnú hmotnost, myslíte si, že valec hladí chodník. Každé ráno urcite na seba vyleje aspon liter vonavky. Ked ludia zacítia vônu týžden starej ruže, tak rýchlo nakúpia, co môžu a utekajú prec, len aby nemuseli pocúvat jej klebety.

Ak bývate tam, kde ja, tak mi urcite dáte za pravdu.


Diskusia

Buď prvý, kto sa vyjadrí k tomuto príspevku (0)

Podobné dokumenty

Názov práce Dátum A4 Slová Hodnotenie
 
cz REALITA A FIKCE V… 2. 8. 2006 4085 -- --
 
sk ANALÝZA NÁSILIA… 5. 9. 2008 3613 -- --
 
sk Literatúra menšie 23. 1. 2009 3442 -- --
 
sk Literárne pojmy 14. 5. 2013 2046 -- --