NAJVÄČŠIA DATABÁZA
ŠTUDENTSKÝCH REFERÁTOV NA SLOVENSKU

Nájdi si dokument, ktorý potrebuješ v inom jazyku: SK CZ HU

Celkom referátov: (12579)

Jazykové kurzy, štúdium a pobyty v zahraničí
Prihlásenie Prihlásenie Registrácia
Pridaj svoju prácu

Referát Najpoužívanejšie rezané kvetiny

Odoslať známemu Stiahnuť Nahlásiť chybu Zapoj sa do diskusie (14)

Doplnkové informace o referáte:

Oblasť:Biológia a ekológia

Autor: lacopizza

Počet slov:265

Počet písmen:1,759

Jazyk:Slovenský jazyk

Orient. počet strán A4:0.98

Počet zobrazení / stiahnutí:2584 / 102

Veľkosť:2.06 kB

Rezané kvety sú stonky, ktoré majú na konci jeden alebo viacero kvetov. Majú vo väčšine prípadov dekoratívne využitie. Ako rezané kvety sa používajú predovšetkým druhy, ktoré vydržia vo váze byť dlho svieže. Patria tu napríklad ruže, karafiáty, gerbery, chryzantémy či tulipány.

Ruže

Ruža patrí do dvojklíčnolistových rastlín, do čeľade ružovitých. V strednej Európe rozoznávame asi 25 druhov ruží, v rámci celého sveta je to okolo 100 druhov. Ruže sa pestujú vo veľkom počte, predovšetkým ako okrasné rastliny. Ruža sa na základe antickej mytológie stala symbolom znovuzrodenia a lásky. Aj preto patrí k najčastejšie vyberaným v rámci predaja kvetov, online alebo priamo v kamenných kvetinárstvach.

Gerbery

Gerbera patrí do rodu okrasných rastlín, do čeľade hviezdicovitých. Bola pomenovaná podľa nemeckého prírodovedca a botanika Traugotta Gerbera. Gerbera je piatou najpoužívanejšou rezanou kvetinou na svete, predaj kvetov online kvitne aj vďaka populárnym gerberám. Z nich existujú tisíce odrôd, ktoré sa líšia tvarom, veľkosťou aj spôsobom sfarbenia.

Karafiáty

Karafiát je veľmi heterogénny rod, obsahuje až okolo 320 druhov. Medzi karafiátmi sú trvalky, jednoročné aj dvojročné rastliny. Karafiáty pochádzajú najmä z Európy, Severnej Ameriky, Ázie a Južnej Afriky. Dobre sa im darí v miernych klimatických podmienkach a v živinami dobre zásobenej pôde.

Chryzantémy

Chryzantéma je trváca jesenná rastlina pochádzajúca z Číny, do Európy sa niekoľko odrôd dostalo v priebehu 17. a 18. storočia. Chryzantémy kvitnú v septembri a októbri a sú typické svojou vôňou.

Tulipány

Tulipán patrí medzi trvalky a vyskytuje sa vo viacerých svetových regiónoch. Sú to cibuľové rastliny s veľkými kvetmi so šiestimi okvetnými lístkami. Keďže existuje veľa druhov tulipánov, tak sa ešte ďalej delia na 15 skupín.

 


Diskusia

REAGOVAT

mattbrown napísal/a - 9. 9. 2019 - 07:37

contact number, support phone number, Support number, contact email number, email support phone number, email Support number, bellsouth email support, bellsouth net email setup, bellsouth net email support, netgear help, netgear helpline, netgear router help, at&t customer service email, att email support, att net email support, att.com email support, att customer service email, netgear contact, netgear contact number, call netgear, netgear router tech support phone number, netgear router technical support phone number, netgear customer service phone number, netgear router customer service number, verizon customer service email, verizon email support, verizon email setup, yahoo mail customer service, yahoo mail customer service number, yahoo mail customer service phone number,

REAGOVAT

mattbrown napísal/a - 9. 9. 2019 - 07:36

carbonite support phone number, carbonite customer service phone number, amazon echo setup, echo setup, call at&t customer service, call at&t, arlo support phone number, arlo phone number, arlo help, arlo contact, arlo camera setup, bellsouth net email setup, bellsouth net email support, sbcglobal email customer service phone number, sbcglobal email tech support phone number, roku tv customer support, call roku customer service, dropbox customer service phone number, dropbox support phone number,

Zapoj sa do diskusie (14)