NAJVÄČŠIA DATABÁZA
ŠTUDENTSKÝCH REFERÁTOV NA SLOVENSKU

Nájdi si dokument, ktorý potrebuješ v inom jazyku: SK CZ HU

Celkom referátov: (12579)

Jazykové kurzy, štúdium a pobyty v zahraničí
Prihlásenie Prihlásenie Registrácia
Pridaj svoju prácu

Referát Posuvné dvere - praktické riešenie v malých priestoroch

Odoslať známemu Stiahnuť Nahlásiť chybu Zapoj sa do diskusie (3)

Doplnkové informace o referáte:

Oblasť:Estetika

Autor: ref_allfor

Počet slov:640

Počet písmen:3,913

Jazyk:Slovenský jazyk

Orient. počet strán A4:2.17

Počet zobrazení / stiahnutí:885 / 158

Veľkosť:4.24 kB

Rozhodli ste sa práve osamostatniť? Našli ste si svoj prvý nový byt, no je taký maličký, že je v ňom každý jeden centimeter vzácny? V riadkoch nižšie vám poradíme, ako sa s malosťou bytu popasovať.

V prípade, že je byt rozdelený na viacero menších miestností, pocit stiesnenosti sa dostaví o to skôr. Nemusíte hneď rozmýšľať nad búraním priečok (aj keď toto tiež môže byť riešením, nezabudnite sa však ešte pred týmto krokom uistiť, že sa neplánujete zbaviť nosnej priečky). V prípade, že ste sa z vášho bytu rozhodli spraviť naozaj nový priestranný byt, skúste pouvažovať nad výmenou klasických otočných dverí za tie posuvné.

Pri zvažovaní posuvných dverí si môžete zvoliť hneď z dvoch alternatív. Jednou z nich je, že si môžete vybrať dvere zasúvajúce sa do steny alebo na ňu. Ak máte záujem o dvere zasúvajúce sa do puzdra v stene, je dobré na to myslieť už pri stavaní vašej novostavby (resp.  jej rekonštrukcii), neskôr už môže byť ich inštalácia náročnejšia. Otváranie dverí vám neodhryzne ani kúsok z priestoru miestnosti, je už len na vás ako využijete ušetrený priestor. Aj napriek zložitejšej inštalácii je tento typ posuvných dverí najobľúbenejší. Nakoľko tieto dvere nemajú prah ani vodiacu lištu, sú perfektnou voľnou aj do interiérov, kde je bezbariérovosť veľmi dôležitá a umožnia tak väčšiu voľnosť v pohybe, ako aj rýchlejšie presuny z izby do izby. Ocenia ich aj rodiny so seniormi i deťmi (deti si už viac neprivrznú prsty a nezobudí ich ani zatváranie dverí). V porovnaní s posuvnými dverami na stenu, majú navyše lepšie zvukotesné vlastnosti. Pri tomto type dverí môžete využiť puzdro rovno pre dvoje dvere rovnakej šírky – ide najmä o situáciu, kedy je WC a kúpeľňa vedľa seba a dvere sa posúvajú k sebe do tzv. zákrytu. 

Menej práce budete mať s dverami zasúvanými na stenu, takúto výmenu môžete zrealizovať v dome či byte bez väčších obmedzení – bude stačiť, ak koľajničku, po ktorej sa budú dvere posúvať pripevníte priamo na stenu a na podlahu primontujete vodiacu lištu. Tu platí rovnako staré známe: „Dvakrát meraj, raz rež“. Kým koľajničku napevno primontujete, uistite sa, že všetko bude spolu perfektne fungovať a dvere sa budú dať naozaj otvárať.

Jednoznačnou výhodou posuvných dverí je to, že už nebudete musieť riešiť obúchaný nábytok či diery v stene po kľučke pri rýchlom otvorení dvier, a získate tak nový priestor pre uloženie ďalšieho kusu nábytku. Namiesto kľučky sa na dverách nachádza tzv. mušľa (nazývaná aj miska), ktorá môže byť originálnym a pôvabným prvkom na dverách. Dvere tak môžu byť vašim nielen praktickým riešením, ale aj dizajnovým doplnkom.

Máme tip aj pre pánov? Chcete spraviť svojej polovičke radosť alebo sami radi obdivujete svoje vypracované svaly? V tom prípade spravte z jednej strany posuvných dverí zrkadlo – uvidíte, určite sa zíde všetkým členom rodiny.

Hovoríte si, že sa vám vaše klasické dvere páčia, meniť ich nechcete, no oberajú vás o cenný priestor? Nemusíte sa s nimi úplne rozlúčiť. Poznáte skladacie dvere? Sú akýmsi kompromisom medzi dverami otváracími. V tomto prípade je výhodou to, že vám dvere po otvorení vôbec nezavadzajú, a nestrácajú svoje izolačné vlastnosti. Posuvné dvere majú totiž zhoršené zvukotesné, tepelne priepustné i prachotesné vlastnosti, vrátane obmedzenej možnosti uzamykania. Za nevýhodu možno považovať to, že pri otváraní zasahujú do priestoru.

Ktorúkoľvek zo spomínaných možností si už vyberiete, váš byt či dom bude zrazu vyzerať ako nový, odmení sa vám priestrannosťou a komfortom najmä ráno, keď máte problém obísť sa so svojou polovičkou, či deťmi v úzkej chodbe vášho bytu.

P.S. Posuvné dvere nie sú určené len malým interiérom. Máte vo vašom byte veľkú miestnosť, no o stavbe dodatočnej steny nechcete ani len počuť? Aj v tomto prípade vedia byť posuvné dvere nápomocné, poľahky nimi dokážete priestor predeliť. Oddelíte tak napr. obývačku od spacej časti, príp. vašu spálňu od kúpeľne (čo je v súčasnosti trendy architektonickým riešením nielen v nových bytoch, ale aj novostavbách).


Diskusia

REAGOVAT

sewa villa napísal/a - 24. 4. 2019 - 17:20

sewa villa di bukit danau sewa villa puncak resort sewa villa bukit danau sewa villa puncak murah villa bukit danau villa puncak cendrawasih sewa villa puncak bukit danau villa di puncak cisarua bukit danau sewa villa murah villa bukit danau lot 14 villa puncak bougenville villa bukit danau lot a sewa villa coolibah untuk robongan villa bukit danau lot 1 villa untuk rombongan villa buki danau lot 5 sewa villa kota bunga villa bukit danau lot b villa kota bunga cipanas type alven villa bukit danau lot 7 sewa villa di kota bunga villa bukit danau lot3 villa kota bunga type seruni villa bukit danau lot4 villa di kota bunga villa bukit danau lot 31 villa kota bunga type katalia villa bukit danau lot 13 villa kota bunga villa bukit danau villa joglo sewa villa kota bunga murah sewa villa puncak resort villa puncak coolibah sewa villa coolibah untuk robongan komplek villa coolibah sewa villa kota bunga untuk rombongan villa coolibah utama sewa villa di kota bunga sewa villa di puncak resort villa coolibah utama villa coolibah murah villa di kota bunga villa coolibah sewa villa kota bunga murah sewa villa di coolibah villa kota bunga sewa villa bukit danau lot 14 villa coolibah sewa villa puncak bukit danau lot 13 sewa villa di coolibah sewa villa braja bukit danau sewa villa coolibah sewa villa untuk rombongan di bukit danau sewa villa untuk rombongan di bukit danau sewa villa puncak bukit danau lot b 5 kamar sewa villa puncak bukit danau lot 13 villa puncak bukit danau lot 5 sewa villa villa bukit danau puncak sewa villa di bukit danau sewa villa bukit danau villa braja sewa villa bukit danau sewa villa puncak bukit danau villa bukit danau sewa villa bukit danau lot a Sewa villa joglo bukit danau sewa villa Sewa villa puncak sewa villa di bukit danau villa puncak sewa villa bukit danau bukit danau villa bukit danau https://villabukitdanau.org/ Sewa villa puncak http://www.villapuncakbukitdanau.com/ Sewa villa di puncak https://sewavilapuncak.com

REAGOVAT

fatihin nurul napísal/a - 22. 11. 2018 - 08:35

intelektual tinggi dan tertawa sampai aku jatuh. Untuk agen astm a283 c agen pipa boiler agen plat abrex 400 agen plat asme516 grade70 agen plat astm a285 c agen plat astm516 70 agen plat boiler agen plat hardox agen plat hb 400 agen plat high strenght agen plat high tensile sm490 yb agen plat high tensile sm490ya agen plat kapal agen plat stainless ss304 agen plat stainless ss310 agen plat stainless ss316 agen plat sumihard agen round bar besi aisi 440s45c agen round bar scm440 agen steel rail agen steel sheet pile distributor astm a283 c distributor pipa boiler distributor plat abrex 400 distributor plat asme516 grade70 distributor plat astm a285 c distributor plat astm516 70 distributor plat boiler distributor plat hb 400 distributor plat high strenght distributor plat high tensile sm490 yb distributor plat high tensile sm490ya distributor plat kapal distributor plat stainless ss304 distributor plat stainless ss310 distributor plat stainless ss316 distributor plat sumihard distributor round bar besi aisi 440s45c distributor round bar scm440 distributor steel rail distributor steel sheet pile jual astm a283 c jual baja h beam jual pipa boiler jual plat abrex 400 jual plat asme516 grade70 jual plat astm a285 c jual plat astm516 70 jual plat boiler jual plat hardox jual plat hb 400 jual plat high strenght jual plat high tensile sm490 yb jual plat high tensile sm490ya jual plat kapal jual plat stainless ss304 jual plat stainless ss310 jual plat stainless ss316 jual plat sumihard jual round bar besi aisi 440s45c jual round bar scm440 jual steel rail jual steel sheet pile pabrik astm a283 c pabrik pipa boiler pabrik plat abrex 400 pabrik plat asme516 grade70 pabrik plat astm516 70 pabrik plat boiler pabrik plat hb 400 pabrik plat high tensile sm490 yb pabrik plat high tensile sm490ya pabrik plat kapal pabrik plat stainless ss304 pabrik plat stainless ss310 pabrik round bar besi aisi 440s45c pabrik round bar scm440 pabrik steel rail pabrik steel sheet pile pusat astm a283 c pusat pipa boiler pusat plat abrex 400 pusat plat asme516 grade70 pusat plat astm a285 c pusat plat astm516 70 pusat plat boiler pusat plat hardox pusat plat hb 400 pusat plat high strenght pusat plat high tensile sm490 yb pusat plat high tensile sm490ya pusat plat kapal pusat plat stainless ss304 pusat plat stainless ss310 pusat plat stainless ss316 pusat plat sumihard pusat round bar besi aisi 440s45c pusat round bar scm440 pusat steel rail pusat steel sheet pile stockis plat hardox stockist plat astm a285 c stockist plat high strenght stockist plat stainless ss316 stockist plat sumihard supplier plat hardox plat stainless ss201 plat sphc po plat putih spcc sd plat hitam ss400 plat hitam sphc plat corten plat astm a36 plat alumunium plat abrex 500 plat abrex 450 plain bar pipa sch80 pipa sch40 pipa sch160 pipa sch120 pipa sch10 pipa medium galvanis perforated plate grating size galvanis expanded metal deformed bar besi wiremesh besi unp besi cnp besi baja wfbeam baja h beam

Zapoj sa do diskusie (3)

Podobné dokumenty

Názov práce Dátum A4 Slová Hodnotenie
 
sk Velké testy 2. 2. 2009 2550 -- --