NAJVÄČŠIA DATABÁZA
ŠTUDENTSKÝCH REFERÁTOV NA SLOVENSKU

Nájdi si dokument, ktorý potrebuješ v inom jazyku: SK CZ HU

Celkom referátov: (12579)

Jazykové kurzy, štúdium a pobyty v zahraničí
Prihlásenie Prihlásenie Registrácia
Pridaj svoju prácu

Referát Náš vodca-film

Odoslať známemu Stiahnuť Nahlásiť chybu Zapoj sa do diskusie (3)

Doplnkové informace o referáte:

Oblasť:Kultúra a umenie

Autor: antiskola@antiskola.eu

Počet slov:635

Počet písmen:3,749

Jazyk:Slovenský jazyk

Orient. počet strán A4:2.08

Počet zobrazení / stiahnutí:1149 / 175

Veľkosť:3.82 kB

Navonok nevinný experiment na tému "Štátne formy", pri ktorom šlo len o čo najlepšie vžitie sa a celkové vnímanie dávnej diktatúry. Začínajúce nevinnými pojmami, ktoré by mali študenti ovládať, až po tvrdú diktatúru, ktorej všetci za jeden týždeň bez rozmýšľania podľahnú. A celá situácia sa náhle učiteľovi gymnázia, Raynerovi Wengerovi, zjavne vymkne z pod kontroly. Toto všetko sa udialo za jeden týždeň a ja som to mala možnosť po dobu 110 minút všetko sledovať. Nech prejde akékoľvek množstvo rokov, vždy bude mať tento film vysokú výpovednú hodnotu a vždy bude niesť pravdu ako na tácke presne popod váš nos. Presne z tohto dôvodu by som rada tento film označila za nadčasový.

Každý z nás iste vie, čo pojem fašizmus znamená a aké následky to nieslo. Každý z nás vie, že sa pod týmto slovom skrýva milióny vyhasnutých ľudských životov. Taktiež vieme, že tieto neprávosti boli páchané nenápadne, opatrne a hlavne postupne (ako to môžete spozorovať aj vo filme). Čoraz väčšia a väčšia skupina ľudí začala cítiť silu v uniformovanosti. Začali sa cítiť jedinečne a vyvolene, čo chcel cítiť iste každý. A tak, z väčšej skupiny sa postupne stala rasa, ktorá chránila "vyvolených" a ničila, všetkých, ktorí neboli ako oni. Bohužiaľ tieto vraždy neostali pri malichernom množstve obetí, ale šplhali sa do enormných čísel, kde ľudské telá ostali ležať na zemi ako odpadky. Aký iný film ak nie práve tento je pravým dôkazom tohto celého? A ako je vôbec možné, že sme niečo také dopustili? Ako sme mohli bezhlavo počúvať jedného človeka spod miliónov ďalších a veriť jeho slovám? Slovám, ktoré kričali na nevinných ľudí, že to ONI sú zlí, ONI nie sú čistí, nie sú vyvolení, a preto jediným riešením je ich zahubiť. Teraz to vyznie ako len obrovská chyba ľudstva, ktorej už len samotná predstava vyzerá tak nereálna. Opak je bohužiaľ pravdou, pretože nič reálnejšie ako fašizmus neexistovalo. Teraz už len minulosť, o ktorej sa učíme na dejepise. Minulosť, o ktorej veríme, že ostane minulosťou a jej opätovné zrealizovanie je nemožné. Avšak presne tento názor film svojím spracovaním do dnešnej doby vyvracia.

Úprimne som veľmi rada za tento film, ktorý svojím spracovaním, scenárom, výkonom hercov a celkovou myšlienkou je schopný pohltiť nejedného diváka. Ja nie som výnimkou. Dennis Gansel prosto odviedol skvelú prácu a dokonca si vo filme aj zahral menšiu rolu Martina, ktorý sa objaví na party.. Film sa mi veľmi páčil celkovou myšlienkou, ktorá bola dostatočne silná a celkovým spracovaním. Celý tento film dokázali dokonalé previesť do dnešnej doby, a tak otvoriť mnohým ľuďom oči. Herecké výkony by mohli mohli byť predsa len lepšie čo sa práve Raynera Wengera týka, ktorý tam mohol byť krutejší a možno ovplyvniť študentov tak ešte viac. Svojím výrazom vzbudzoval rešpekt nie len u študentov samotných, ale aj vo mne. Preto nepoznám nikoho, kto by sa výrazom tváre do tejto role hodil viac ako Jürgen Vogel.

Ak by som mohla ešte niečo vytknúť, tak by to bol pravdepodobne rýchly spád tohto filmu, respektíve to za aký krátky čas dokázal ovplyvniť študentov. To mi prišlo miestami až príliš nereálne. Viac nemám čo vytknúť. Bolo tam všetko čo sa akokoľvek so samotným fašizmom spája, ako napríklad: uniformy, sila disciplíny, tímový duch, ten istý názor, znak, pozdrav a pod. Koniec bol pre mňa osobne veľmi nečakaný a o to viac sa mi ten film zapáčil. Som rada za takéto filmy, ktoré nám hodia do očí hlúpe skutky ľudí, hnus, teror, nadvládu a hlavne pravdu. Ale ja si prajem, nech je takých filmov ešte veľa a nech do nás hádžu všetku tú špinu, pokiaľ to bude potrebné. Čo znamená až do konca existencie ľudí na tomto svete.

 

Každému tento film vrelo odporúčam a prikladám ďalšie voliteľné možnosti, ktoré sa nesú v podobnej myšlienke: Záťah, Choď a pozeraj sa, Život je krásny, Collete, Schindlerov zoznam, Vyšší princíp a mnoho ďalších. 


Diskusia

REAGOVAT

sewa villa napísal/a - 24. 4. 2019 - 17:14

sewa villa di bukit danau sewa villa puncak resort sewa villa bukit danau sewa villa puncak murah villa bukit danau villa puncak cendrawasih sewa villa puncak bukit danau villa di puncak cisarua bukit danau sewa villa murah villa bukit danau lot 14 villa puncak bougenville villa bukit danau lot a sewa villa coolibah untuk robongan villa bukit danau lot 1 villa untuk rombongan villa buki danau lot 5 sewa villa kota bunga villa bukit danau lot b villa kota bunga cipanas type alven villa bukit danau lot 7 sewa villa di kota bunga villa bukit danau lot3 villa kota bunga type seruni villa bukit danau lot4 villa di kota bunga villa bukit danau lot 31 villa kota bunga type katalia villa bukit danau lot 13 villa kota bunga villa bukit danau villa joglo sewa villa kota bunga murah sewa villa puncak resort villa puncak coolibah sewa villa coolibah untuk robongan komplek villa coolibah sewa villa kota bunga untuk rombongan villa coolibah utama sewa villa di kota bunga sewa villa di puncak resort villa coolibah utama villa coolibah murah villa di kota bunga villa coolibah sewa villa kota bunga murah sewa villa di coolibah villa kota bunga sewa villa bukit danau lot 14 villa coolibah sewa villa puncak bukit danau lot 13 sewa villa di coolibah sewa villa braja bukit danau sewa villa coolibah sewa villa untuk rombongan di bukit danau sewa villa untuk rombongan di bukit danau sewa villa puncak bukit danau lot b 5 kamar sewa villa puncak bukit danau lot 13 villa puncak bukit danau lot 5 sewa villa villa bukit danau puncak sewa villa di bukit danau sewa villa bukit danau villa braja sewa villa bukit danau sewa villa puncak bukit danau villa bukit danau sewa villa bukit danau lot a Sewa villa joglo bukit danau sewa villa Sewa villa puncak sewa villa di bukit danau villa puncak sewa villa bukit danau bukit danau villa bukit danau https://villabukitdanau.org/ Sewa villa puncak http://www.villapuncakbukitdanau.com/ Sewa villa di puncak https://sewavilapuncak.com

REAGOVAT

fatihin nurul napísal/a - 22. 11. 2018 - 08:25

mbahkan ke atas.Ketika Dasha bertanya mengapa saya berjalan sendirian agen astm a283 c agen pipa boiler agen plat abrex 400 agen plat asme516 grade70 agen plat astm a285 c agen plat astm516 70 agen plat boiler agen plat hardox agen plat hb 400 agen plat high strenght agen plat high tensile sm490 yb agen plat high tensile sm490ya agen plat kapal agen plat stainless ss304 agen plat stainless ss310 agen plat stainless ss316 agen plat sumihard agen round bar besi aisi 440s45c agen round bar scm440 agen steel rail agen steel sheet pile distributor astm a283 c distributor pipa boiler distributor plat abrex 400 distributor plat asme516 grade70 distributor plat astm a285 c distributor plat astm516 70 distributor plat boiler distributor plat hb 400 distributor plat high strenght distributor plat high tensile sm490 yb distributor plat high tensile sm490ya distributor plat kapal distributor plat stainless ss304 distributor plat stainless ss310 distributor plat stainless ss316 distributor plat sumihard distributor round bar besi aisi 440s45c distributor round bar scm440 distributor steel rail distributor steel sheet pile jual astm a283 c jual baja h beam jual pipa boiler jual plat abrex 400 jual plat asme516 grade70 jual plat astm a285 c jual plat astm516 70 jual plat boiler jual plat hardox jual plat hb 400 jual plat high strenght jual plat high tensile sm490 yb jual plat high tensile sm490ya jual plat kapal jual plat stainless ss304 jual plat stainless ss310 jual plat stainless ss316 jual plat sumihard jual round bar besi aisi 440s45c jual round bar scm440 jual steel rail jual steel sheet pile pabrik astm a283 c pabrik pipa boiler pabrik plat abrex 400 pabrik plat asme516 grade70 pabrik plat astm516 70 pabrik plat boiler pabrik plat hb 400 pabrik plat high tensile sm490 yb pabrik plat high tensile sm490ya pabrik plat kapal pabrik plat stainless ss304 pabrik plat stainless ss310 pabrik round bar besi aisi 440s45c pabrik round bar scm440 pabrik steel rail pabrik steel sheet pile pusat astm a283 c pusat pipa boiler pusat plat abrex 400 pusat plat asme516 grade70 pusat plat astm a285 c pusat plat astm516 70 pusat plat boiler pusat plat hardox pusat plat hb 400 pusat plat high strenght pusat plat high tensile sm490 yb pusat plat high tensile sm490ya pusat plat kapal pusat plat stainless ss304 pusat plat stainless ss310 pusat plat stainless ss316 pusat plat sumihard pusat round bar besi aisi 440s45c pusat round bar scm440 pusat steel rail pusat steel sheet pile stockis plat hardox stockist plat astm a285 c stockist plat high strenght stockist plat stainless ss316 stockist plat sumihard supplier plat hardox plat stainless ss201 plat sphc po plat putih spcc sd plat hitam ss400 plat hitam sphc plat corten plat astm a36 plat alumunium plat abrex 500 plat abrex 450 plain bar pipa sch80 pipa sch40 pipa sch160 pipa sch120 pipa sch10 pipa medium galvanis perforated plate grating size galvanis expanded metal deformed bar besi wiremesh besi unp besi cnp besi baja wfbeam baja h beam

Zapoj sa do diskusie (3)

Podobné dokumenty

Názov práce Dátum A4 Slová Hodnotenie