NAJVÄČŠIA DATABÁZA
ŠTUDENTSKÝCH REFERÁTOV NA SLOVENSKU

Nájdi si dokument, ktorý potrebuješ v inom jazyku: SK CZ HU

Celkom referátov: (12579)

Jazykové kurzy, štúdium a pobyty v zahraničí
Prihlásenie Prihlásenie Registrácia
Pridaj svoju prácu

Referát Výhody zmäkčovačov vody

Odoslať známemu Stiahnuť Nahlásiť chybu Buď prvý, kto sa vyjadrí k tomuto príspevku (0)

Doplnkové informace o referáte:

Oblasť:Technika

Autor: raddo

Počet slov:353

Počet písmen:2,415

Jazyk:Slovenský jazyk

Orient. počet strán A4:1.34

Počet zobrazení / stiahnutí:987 / 192

Veľkosť:2.87 kB

Prehľad

 

Tvrdá voda je akýkoľvek zdroj vody, ktorý obsahuje prebytočné minerály alebo minerály ako vápnik horčík, mangán, kremík, železo a ďalšie. Hoci je tvrdá voda vo všeobecnosti neškodná, tak môže spôsobiť radu problémov spojených s čistením a používaním všetkých domácich spotrebičov, ktoré prichádzajú do styku s tvrdou vodou. Zmäkčovače vody z tvrdej vody odstraňujú minerály alebo riedia ich koncentráciu a vlastníkom domov ponúkajú niekoľko výhod.

 

Jednoduchšie pranie, umývanie a čistenie

 

Oblečenie a kuchynský riad praný a umývaný pomocou tvrdej vody môže skončiť s bielymi fľakmi, škvrnami a zvyškami mydla. Vodné zmäkčovače, tým, že upravia vodu na mäkkú pomáhajú efektívnejšie vypláchať zvyšky mydla a vaše oblečenie a kuchynský riad ako aj vlasy a vaša pokožka budú po vizuálnej aj pocitovej stránke čistejšie. Zmäkčená voda taktiež znižuje obsah mydla a čistiaceho prostriedku, ktorý potrebujete na čistenie, čo pomáha znižovať spotrebné náklady na tieto produkty. Pri mäkkej vode je potrebné znížiť dávkovanie pracích prostriedkov, aviváže. V umývačke riadu treba nastaviť nižšiu spotrebu soli. V sprche používať menej šampónu. A hlavne už nebudete potrebovať drahé a agresívne čistiace prostriedky na odstránenie nánosov vodného kameňa.

 

Predĺžená životnosť domácich spotrebičov

 

Minerály nachádzajúce sa v tvrdej vode sa môžu usádzať vo vnútri domácich spotrebičov, čo znižuje ich použiteľnú dobu životnosti a vo všeobecnosti to vedie k celkovému poklesu ich účinnosti. Môže to byť až o 30% čo vaše spotrebiče budú skôr opotrebované ako pri používaní mäkkej vody. Vodné zmäkčovacie systémy zvyšujú životnosť spotrebičov, ktoré využívajú vodu, ako sú práčky, umývačky riadu, vodné ohrievače a iné spotrebiče. Ak vám vaše spotrebiče vydržia dlhšie, tak tým ušetríte a to tak, že tieto spotrebiče nebudete tak často vymieňať.

 

Ohrievače na teplú vodu môžu zmäkčenú vodu ohriať rýchlejšie než tvrdú vodu. Lepšia účinnosť znižuje spotrebu energie, čo vedie k nižším faktúram za energie.

 

Čistejšie vodné rozvody

 

Tvrdá voda pretekajúca dlhodobo vo vodovodnom potrubí zanecháva šupinaté naplaveniny. Ako sa tieto naplaveniny počas času hromadia, spôsobujú upchatia a koróziu, čo môže znížiť životnosť vašich vodných rozvodov. Znížením počtu minerálnych usadenín minimalizujú systémy na zmäkčovanie vody tvorbou nánosov a znižujú riziko upchatia a korózie potrubia, čím predlžujú životnosť vodovodných systémov a pomáhajú tak armatúram účinne pracovať.


Diskusia

Buď prvý, kto sa vyjadrí k tomuto príspevku (0)