NAJVÄČŠIA DATABÁZA
ŠTUDENTSKÝCH REFERÁTOV NA SLOVENSKU

Nájdi si dokument, ktorý potrebuješ v inom jazyku: SK CZ HU

Celkom referátov: (12584)

Jazykové kurzy, štúdium a pobyty v zahraničí
Prihlásenie Prihlásenie Registrácia
Pridaj svoju prácu

Referát Používané materiály pri výrobe lacnej alebo drahej kabelky

Odoslať známemu Stiahnuť Nahlásiť chybu Zapoj sa do diskusie (3)

Doplnkové informace o referáte:

Oblasť:Chémia

Autor: antiskola@antiskola.eu

Počet slov:929

Počet písmen:5,450

Jazyk:Slovenský jazyk

Orient. počet strán A4:3.03

Počet zobrazení / stiahnutí:1356 / 167

Veľkosť:6.05 kB

Kabelka, najlepšia priateľka ženy. Ty, my všetky ich máme doma niekoľko a stále nemáme dosť. Avšak viete o svojich kabelkách viac ako len to, ako vyzerajú a k akému outfitu sa hodia?

Viete z akého materiálu sú a ako sa o daný materiál starať, aby vydržala čo najdlhšie každá jedna? Ak nie, otvorte skriňu, prečítajte si tento článok a dajte sa do práce!

Kožené produkty (Useň)

Rozlišujeme niekoľko povrchových druhov ako:    

Hladká useň

Po väčšine je spracovaná v matnom alebo dokonca leskom prevedení. Je povrch je jemne štruktúrovaný, avšak tento hladký povrch bohužiaľ impregnačné látky nemá veľmi v láske. To je škoda, avšak skúste použiť impregnačné látky na švy a spoje. Niečo nám vraví, že tie sa tomu rozhodne brániť nebudú.

Lakovaná useň

Už podľa názvu môžte zistiť, že sa jedná o výlučne useň s veľmi lesklým avšak hladkým povrchom ako to bolo aj v prvom prípade. Za túto veľkú úroveň lesku sa môžte poďakovať látkovej úprave, ktorá niečo také spôsobuje. Lakovaná useň vyzerá elegantne ale jej povrch je veľmi náchylný na premočenie, mráz, nejaké tie chemické vplyvy či dokonca na mechanické poškodenia. Dobre sa o tento druh starajte!

Nubuk

Znova len a len useň, i keď z trocha neobvyklým názvom. Táto useň je hladko brúsená po líci. K tejto kategórií sa zaraďuje okrem iného aj tzv. “písavý nubuk”, ktorý aj po tom najjemnejšom kontakte prstov, a iných predmetov samozrejme taktiež, stopy. Nemusíte sa avšak obávať. Tieto stopy sa bez problémov odstránia bežným pretrením alebo prekefovaním. Skúste to.

Velúr

Inak nazývaný aj ako “semiš” je useň brúsená v tom prípade už nie po líci, ale po rube. Čo je nutnosťou, aby ste vedeli, je, že je menej náchylný na poškodenie ako napríklad taký nubuk, ktorý bol spomínaný vyššie.

Starostlivosť

Useň, samo o sebe, sa delí potom ešte na hovädziu či teľaciu useň. Každá iná, každá niečím iným špecifická.

Hovädzia useň je špecifická hlavne svojou odolnosťou voči vode a pevnosťou, preto sa najčastejšie používa na veľké tašky, používané na batožinu. Zatiaľ čo tá teľacia useň je veľmi kvalitná a ľahká. Jemná na dotyk, preto sa používa na menšiu produkty, ako sú napríklad peňaženky.

A ako sa o takúto useň starať? Myslím, že useň sa stará o seba sama, stačí byť k nej šetrný, nepoužívané produkty rozhodne odložiť do obalu a ohrievať ich láskou. A možno aj nejaká tá impregnácia pomôže. Avšak nezabúdajte, nie všetky produkty impregnáciu majú v láske. Veď napríklad, skúste použiť impregnáciu na hladkú useň a čoskoro máte po vašom tak milovanom produkte, alebo sa inšpirujte v tomto článku.

Ak máte v čistením usní väčšie problémy, ktoré nedokážete vyriešiť, skúste sa obrátiť na odborníkov. Sú to predsa odborníci, tí vám iste pomôžu. Existuje nekonečné množstvo čistiacich prostriedkov, ktoré by vám mali v núdzi pomôcť. Ak ale nemáte nič práve po ruke, skúste si vziať handričku, ktorú si predtým namočíte v mydlovej vode a umyť to takto. Zaberá to. Nezabudnite po vyčistení produkt vytrieť do sucha.

Eko koža (syntetická koža)

Ak si nie ste celkom istý o čom sa ideme práve baviť, tak vám to trocha objasníme. Eko koža je vlastne obyčajná umelá koža, ktorú často nazývame aj “koženka”, či “syntetická koža”. Je vám to už jasné? Myslím, že áno. Myslíme, a vlastne dalo by sa povedať, že to máme dokonca aj podložené, že každá jedna žena má doma nejaký produkt z eko kože.

Sme na tom rovnako, nebojte sa to priznať. A vlastne prečo nie? Eko koža je oveľa lacnejšia ako tá prírodná koža a dokonca  je dostupná v širokej škále farieb. Veľký rozdiel medzi pravou prírodnou kožou a eko kožou, v dnešnej dobe už aj tak nie je. Technológie sú predsa natoľko vyspelé, že s napodobňovaním už nemá žiaden problém. Vďaka tomu, sú vlastnosti oboch materiálov veľmi podobné. To znamená, že obe materiály sú veľmi silné a odolné. majú dlhú životnosť  vyzerajú fantasticky.

Údržba taktiež nie je zložitá. Pomôže, ak ju budete mať v ochrannom obale a nič by sa vašej kabelke drastické nemalo stať. Avšak toto nie je všetko! Veľa ľudí si myslí, že tým celá starostlivosť končí, ale opak je pravdou. O syntetické materiály je taktiež potrebné sa raz za čas postarať. Skúste ich chrániť, čistiť a impregnovať a oni sa vám odvďačia dlhšou životnosťou!

Prečo to ale začať robiť? Problém je v tom, že nie všetky kabelky sú vode odolné a cez švy sa môže vlhkosť do výrobku dostať rýchlejšie ako ste si možno mysleli. Toto je jeden z tých najhlavnejších dôvodov prečo sa začať o syntetické produkty začať starať. Stále sme vás nepresvedčili?

Syntetická useň

Niekde medzi eko kožou a pravou prírodnou kožou sa nachádza syntetická useň. Je veľmi podobná práve tej prírodnej, ale je možnosť ako to rozlíšiť. Rozoznáte to vďaka textílii na rubovej strane. Syntetická useň vzniká vrstvením textílií s nánosom plastu na podkladovú tkaninu alebo pleteninu. Nebudeme veľa okolo toho kecať, povieme len to hlavné a to je, že syntetické usne okrem iného môžeme aj prať. Tak čo, už zapínate práčku?

Syntetické kožušiny:

Takou menšiu kategóriou syntetických usní sú syntetické kožušiny. Vyrábajú sa hlavne kvôli ochrane životného prostredia. Syntetické kožušiny sa zvyknú vyrábať z akryl a polyesteru, čo je veľkou výhodou. Takto vzor aj vlas dokonale imituje kožu. Nie sú veľmi náročné na údržbu a sú dokonca aj veľmi ľahké. Stačí ak ich dáte do ochranného obalu presne tak ako všetky kabelky.

Trendy sú rôzne a stále sa menia, tak si vyberte materiál len ten, ktorý si môžete dovoliť, a ktorý vám najviac vyhovuje. Je predsa najdôležitejšie, aby ste s výrobkom boli spokojné, vy do toho vrazíte peniaze, tak si to doprajte. A nezabudnite sa o svoje kabelky správne starať!


Diskusia

REAGOVAT

sewa villa napísal/a - 24. 4. 2019 - 17:13

sewa villa di bukit danau sewa villa puncak resort sewa villa bukit danau sewa villa puncak murah villa bukit danau villa puncak cendrawasih sewa villa puncak bukit danau villa di puncak cisarua bukit danau sewa villa murah villa bukit danau lot 14 villa puncak bougenville villa bukit danau lot a sewa villa coolibah untuk robongan villa bukit danau lot 1 villa untuk rombongan villa buki danau lot 5 sewa villa kota bunga villa bukit danau lot b villa kota bunga cipanas type alven villa bukit danau lot 7 sewa villa di kota bunga villa bukit danau lot3 villa kota bunga type seruni villa bukit danau lot4 villa di kota bunga villa bukit danau lot 31 villa kota bunga type katalia villa bukit danau lot 13 villa kota bunga villa bukit danau villa joglo sewa villa kota bunga murah sewa villa puncak resort villa puncak coolibah sewa villa coolibah untuk robongan komplek villa coolibah sewa villa kota bunga untuk rombongan villa coolibah utama sewa villa di kota bunga sewa villa di puncak resort villa coolibah utama villa coolibah murah villa di kota bunga villa coolibah sewa villa kota bunga murah sewa villa di coolibah villa kota bunga sewa villa bukit danau lot 14 villa coolibah sewa villa puncak bukit danau lot 13 sewa villa di coolibah sewa villa braja bukit danau sewa villa coolibah sewa villa untuk rombongan di bukit danau sewa villa untuk rombongan di bukit danau sewa villa puncak bukit danau lot b 5 kamar sewa villa puncak bukit danau lot 13 villa puncak bukit danau lot 5 sewa villa villa bukit danau puncak sewa villa di bukit danau sewa villa bukit danau villa braja sewa villa bukit danau sewa villa puncak bukit danau villa bukit danau sewa villa bukit danau lot a Sewa villa joglo bukit danau sewa villa Sewa villa puncak sewa villa di bukit danau villa puncak sewa villa bukit danau bukit danau villa bukit danau https://villabukitdanau.org/ Sewa villa puncak http://www.villapuncakbukitdanau.com/ Sewa villa di puncak https://sewavilapuncak.com

REAGOVAT

fatihin nurul napísal/a - 22. 11. 2018 - 08:24

- Aku juga.Sisa hari saya merenungkan mengapa wanita tua ini mem agen astm a283 c agen pipa boiler agen plat abrex 400 agen plat asme516 grade70 agen plat astm a285 c agen plat astm516 70 agen plat boiler agen plat hardox agen plat hb 400 agen plat high strenght agen plat high tensile sm490 yb agen plat high tensile sm490ya agen plat kapal agen plat stainless ss304 agen plat stainless ss310 agen plat stainless ss316 agen plat sumihard agen round bar besi aisi 440s45c agen round bar scm440 agen steel rail agen steel sheet pile distributor astm a283 c distributor pipa boiler distributor plat abrex 400 distributor plat asme516 grade70 distributor plat astm a285 c distributor plat astm516 70 distributor plat boiler distributor plat hb 400 distributor plat high strenght distributor plat high tensile sm490 yb distributor plat high tensile sm490ya distributor plat kapal distributor plat stainless ss304 distributor plat stainless ss310 distributor plat stainless ss316 distributor plat sumihard distributor round bar besi aisi 440s45c distributor round bar scm440 distributor steel rail distributor steel sheet pile jual astm a283 c jual baja h beam jual pipa boiler jual plat abrex 400 jual plat asme516 grade70 jual plat astm a285 c jual plat astm516 70 jual plat boiler jual plat hardox jual plat hb 400 jual plat high strenght jual plat high tensile sm490 yb jual plat high tensile sm490ya jual plat kapal jual plat stainless ss304 jual plat stainless ss310 jual plat stainless ss316 jual plat sumihard jual round bar besi aisi 440s45c jual round bar scm440 jual steel rail jual steel sheet pile pabrik astm a283 c pabrik pipa boiler pabrik plat abrex 400 pabrik plat asme516 grade70 pabrik plat astm516 70 pabrik plat boiler pabrik plat hb 400 pabrik plat high tensile sm490 yb pabrik plat high tensile sm490ya pabrik plat kapal pabrik plat stainless ss304 pabrik plat stainless ss310 pabrik round bar besi aisi 440s45c pabrik round bar scm440 pabrik steel rail pabrik steel sheet pile pusat astm a283 c pusat pipa boiler pusat plat abrex 400 pusat plat asme516 grade70 pusat plat astm a285 c pusat plat astm516 70 pusat plat boiler pusat plat hardox pusat plat hb 400 pusat plat high strenght pusat plat high tensile sm490 yb pusat plat high tensile sm490ya pusat plat kapal pusat plat stainless ss304 pusat plat stainless ss310 pusat plat stainless ss316 pusat plat sumihard pusat round bar besi aisi 440s45c pusat round bar scm440 pusat steel rail pusat steel sheet pile stockis plat hardox stockist plat astm a285 c stockist plat high strenght stockist plat stainless ss316 stockist plat sumihard supplier plat hardox

Zapoj sa do diskusie (3)