NAJVÄČŠIA DATABÁZA
ŠTUDENTSKÝCH REFERÁTOV NA SLOVENSKU

Nájdi si dokument, ktorý potrebuješ v inom jazyku: SK CZ HU

Celkom referátov: (12579)

Jazykové kurzy, štúdium a pobyty v zahraničí
Prihlásenie Prihlásenie Registrácia
Pridaj svoju prácu

Referát Volkswagen – história ľudového vozu

Odoslať známemu Stiahnuť Nahlásiť chybu Buď prvý, kto sa vyjadrí k tomuto príspevku (0)

Doplnkové informace o referáte:

Oblasť:Technika

Autor: Rudolf

Počet slov:421

Počet písmen:2,748

Jazyk:Slovenský jazyk

Orient. počet strán A4:1.53

Počet zobrazení / stiahnutí:1384 / 182

Veľkosť:2.95 kB

Volkswagen – história ľudového vozu

Volkswagen, skrátene označovaná aj ako VW je nemecká automobilka, ktorá má sídlo vo Wolfsburgu. Patrí do skupiny Volkswagen Group. Volkswage znamená v preklade "ľudový voz". Jej založenie siaha do roku 1937 do nacistického Nemecka. Založenie spoločnosti, vtedy ešte Gesellschaft zur Vorbereitung des Deutschen Volkswagens mbH, (Spoločnosť pre prípravu nemeckého ľudového vozu s.r.o.), presadzoval Adolf Hitler. Tá sa v roku 1938 premenovala na Volkswagenwerk GmbH.

V Európe prvýkrát s myšlienkou ľudového auta prišiel Ferdinand Porsche, ktorý kvôli nákladnému procesu výroby a slabej kúpyschopnosti s nápadom nikde nepochodil. Jeho nápad oslovil až o niekoľko rokov neskôr nemeckého kancelára Adolfa Hitlera. Ten chcel vytvoriť automobil pre masy, pod heslom "Kraft durch Freude" – Sila cez radosť.

Hitlerové podmienky na ľudové vozidlo boli na tú dobu veľmi ťažko uskutočniteľné. Spotreba automobilu mala byť okolo 6-7 litrov na sto kilometrov, rýchlosť mala dosiahnuť až 100 km/h, a to všetko pri cene pod 900 ríšskych mariek.

Aby si obyvatelia mohli auto dovoliť, vymyslel sa plán šetrenia. Nemci si mohli týždenne odkladať minimálne 5 ríšskych mariek na nové auto. Nízka kúpyschopnosť obyvateľstva týmto plánom nepriala. Dopyt bol nízky a plány sa nenaplnili. Auto ostalo pre priemerných robotníkov stále luxusným tovarom, ktorý si nemohli dovoliť.

So začiatkom druhej svetovej vojny sa výroba v koncerne rozšírila. K osobným vozidlám pribudlo aj zbrojárske zameranie. Vo fabrike sa vykonávali opravárenské práce na lietadlách, vyrábali sa palivové nádrže a krídla. Okrem toho sa začala sériová výroba vojenských osobných automobilov a obojživelných vozidiel. Pred koncom vojny pracovalo v dielňach okolo dvadsať tisíc robotníkov, z ktorých asi dve tretiny tvorili vojnoví zajatci. Až po ukončení nacistickej diktatúry sa podnik začal opäť naplno venovať výrobe civilných vozidiel. V rokoch 1946 až 48 produkoval závod tisíc áut mesačne.

V 50.tých rokoch expanduje Volkswagen do sveta. Začína s výrobou v Brazílií a predáva automobily na všetkých kontinentoch. V nasledujúcich šesťdesiatych rokoch je významný hlavne rok 1965, keď sa VW spája s automobilkou Auto Union GmbH, ktorá sa neskôr premenuje na značku Audi. 70. roky priniesli reštrukturalizáciu doterajšej výroby. Začínajú sa vyrábať "vlajkové lode" automobilky Passat a Volkswagen Golf, a zároveň sa končí výroba Beatle v Nemecku. V 80. rokoch sa inovujú viaceré autodiely Volkswagen. Zlepšujú sa katalyzátory a zavádza sa elektrické vstrekovanie paliva. Ku koncernu sa pridáva španielsky Seat a VW zvyšuje svoj podiel na svetovom trhu s automobilmi. V 90. rokoch sa pripája aj česká Škoda Auto, avšak prichádza veľká kríza v roku 1993, ktorú pomôžu prekonať až nové generácie modelov Golf a Passat.  


Diskusia

Buď prvý, kto sa vyjadrí k tomuto príspevku (0)