NAJVÄČŠIA DATABÁZA
ŠTUDENTSKÝCH REFERÁTOV NA SLOVENSKU

Nájdi si dokument, ktorý potrebuješ v inom jazyku: SK CZ HU

Celkom referátov: (12579)

Jazykové kurzy, štúdium a pobyty v zahraničí
Prihlásenie Prihlásenie Registrácia
Pridaj svoju prácu

Referát Elektronika: Filtre

Odoslať známemu Stiahnuť Nahlásiť chybu Zapoj sa do diskusie (5)

Doplnkové informace o referáte:

Oblasť:Ťaháky

Autor: antiskola@antiskola.eu

Počet slov:177

Počet písmen:0

Jazyk:Slovenský jazyk

Orient. počet strán A4:0.00

Počet zobrazení / stiahnutí:5169 / 162

Veľkosť:1.21 kB

Elektronika: Filtre


Filtre- úlohou filtra je zmenšit zvlnenie výstupného napätia usmernovaca. Kvalitu filtru posudzujeme podla cinitela vyhladenia φu=U1/U2, kde U1 je vstupné napätie pred filtrom. U2 je výstupné napätie za filtrom. Filtre sa môžu radit do kaskády, potom výsledný cinitel vyhladenia je daný súctom cinitelov jednotlivých castí, kde φu1,φu2... sú cinitele vyhladenia do kaskády daných filtrov. Podla konštrukcie delíme filtre na: LC, RC, aktívne filtre. LC: φu=m2*ω2*L*C-1 (m- pocet usmernovaných ciest, ω- 2πf). Tlmivka L bráni prechodu striedavej zložky prúdu z usmernovaca, C zvedie zvyšok striedavej zložky na zem. Výhody: lepšie filtracné úcinky ako RC filter. Nevýhody: velké rozmery, drahý (jadro je z ocelových plechov). RC: φu=m*ω*R*C. Je vhodný pre menšie prúdové odbery. Aktívne: C sa nabíja casovou konštantou τu=R*C a vybíja τv=h21e*Rz*C. Obe casové konštanty sú vzhladom k perióde sietového napätia tak velké, že napätie na C nestací sledovat zmeny vstupného napätia U1 a ustáli sa približne na strednej hodnote striedavého napätia Uc=konšt. Tranzistor je zapojený ako emitorový sledovac, bude konštantné aj výstupné napätie Uz=Uc-Ube.


Stiahnuté z www.antiskola.sk


Diskusia

REAGOVAT

sewa villa napísal/a - 24. 4. 2019 - 16:56

sewa villa di bukit danau sewa villa puncak resort sewa villa bukit danau sewa villa puncak murah villa bukit danau villa puncak cendrawasih sewa villa puncak bukit danau villa di puncak cisarua bukit danau sewa villa murah villa bukit danau lot 14 villa puncak bougenville villa bukit danau lot a sewa villa coolibah untuk robongan villa bukit danau lot 1 villa untuk rombongan villa buki danau lot 5 sewa villa kota bunga villa bukit danau lot b villa kota bunga cipanas type alven villa bukit danau lot 7 sewa villa di kota bunga villa bukit danau lot3 villa kota bunga type seruni villa bukit danau lot4 villa di kota bunga villa bukit danau lot 31 villa kota bunga type katalia villa bukit danau lot 13 villa kota bunga villa bukit danau villa joglo sewa villa kota bunga murah sewa villa puncak resort villa puncak coolibah sewa villa coolibah untuk robongan komplek villa coolibah sewa villa kota bunga untuk rombongan villa coolibah utama sewa villa di kota bunga sewa villa di puncak resort villa coolibah utama villa coolibah murah villa di kota bunga villa coolibah sewa villa kota bunga murah sewa villa di coolibah villa kota bunga sewa villa bukit danau lot 14 villa coolibah sewa villa puncak bukit danau lot 13 sewa villa di coolibah sewa villa braja bukit danau sewa villa coolibah sewa villa untuk rombongan di bukit danau sewa villa untuk rombongan di bukit danau sewa villa puncak bukit danau lot b 5 kamar sewa villa puncak bukit danau lot 13 villa puncak bukit danau lot 5 sewa villa villa bukit danau puncak sewa villa di bukit danau sewa villa bukit danau villa braja sewa villa bukit danau sewa villa puncak bukit danau villa bukit danau sewa villa bukit danau lot a Sewa villa joglo bukit danau sewa villa Sewa villa puncak sewa villa di bukit danau villa puncak sewa villa bukit danau bukit danau villa bukit danau https://villabukitdanau.org/ Sewa villa puncak http://www.villapuncakbukitdanau.com/ Sewa villa di puncak https://sewavilapuncak.com

Zapoj sa do diskusie (5)

Podobné dokumenty

Názov práce Dátum A4 Slová Hodnotenie
 
sk Úvod do metód… 26. 6. 2006 3687 -- --
 
sk Fotografický… 13. 7. 2015 1103 -- --
 
sk Následné hodnotenie… 27. 5. 2007 3206 -- --
 
sk Štúdium farebných… 24. 6. 2003 1717 -- --
 
sk Elektromagnetický… 29. 9. 2008 4029 15.8 4092
 
sk Divoké skládky a… 16. 11. 2007 3679 -- --