NAJVÄČŠIA DATABÁZA
ŠTUDENTSKÝCH REFERÁTOV NA SLOVENSKU

Nájdi si dokument, ktorý potrebuješ v inom jazyku: SK CZ HU

Celkom referátov: (12584)

Jazykové kurzy, štúdium a pobyty v zahraničí
Prihlásenie Prihlásenie Registrácia
Pridaj svoju prácu

Referát Sníval sa mi sen...

Odoslať známemu Stiahnuť Nahlásiť chybu Buď prvý, kto sa vyjadrí k tomuto príspevku (0)

Doplnkové informace o referáte:

Oblasť:Slohy a fejtóny

Autor: antiskola@antiskola.eu

Počet slov:430

Počet písmen:2,473

Jazyk:Slovenský jazyk

Orient. počet strán A4:1.37

Počet zobrazení / stiahnutí:4616 / 106

Veľkosť:2.85 kB

Sníval sa mi sen...


Bolo to 25.9. tohoto roku. Po 22hodine, po nekonecnom a nárocnom školskom dni nasledoval zaslúžený odpocinok. Moja postel mala zvycajnú teplotu, o ktorú sa stará môj pes. Už ma netrpezlivo cakala, kedy sa spolu ponoríme do toho krásneho sveta snov, kde clovek stráca kontrolu nad všetkým. Necháva sa unášat po cestách, necestách svojej fantázie. Mysel cloveka tu stráca všetky svoje zábrany, má tu neobmedzené možnosti. Naša mysel sa sem velmi rada vracia, chodí si sem odpocinút a zažit nieco, co by v skutocnosti nikdy nemohla.
Už by som aj bola zabudla, o com mám vlastne hovorit. Môj sen nie je ten ,,každonocný“ bezstarostný a prenádherný sen o princeznách a princoch, co prichádzajú za svojou milovanou na krásnych snehovo-bielych konoch, so zlatými opratami a sedlom.
Písal sa marec, ja som vytiahla svoje slabé zmrznuté telícko spod bielej velmi tažkej prikrývky. Po prvý krát som uzrela krásne žlto sfarbené slniecko, ktoré ma privítalo svojimi ešte nie príliš teplými lúcmi. Jeho dlhé lúce sa hrali s mojou snehovo-bielou hlavickou. A vánok sa pohrával s mojím chuduckým a vznešeným zelenkastým telíckom. Takto som každé ráno zdvihla svoju hlavicku k slniecku, a každý vecer som si ju ukladala na mäkkucký biely vankúšik. Raz som sa takto zobudila, ako každý iný den, potom som sa pozerala, ako slniecko zobúdza mojich priatelov a celú krajinu. Vánok mi aj tento den priniesol trošku severského vánku. Asi bola sobota, lebo sa okolo môjho domceka chodilo vela ludí. Okolo mna prešlo dievcatko, najprv mi nevenovalo žiadnu pozornost, ale potom sa pomaly otocilo a sklonilo sa ku mne. Asi som sa jej zapácila. Potom zvolala ,,mamina,“ lenže jej mama zvolaniu nevenovala pozornost a tak sa malé dievcatko rozhodlo, že si ma zoberie so sebou. Neopatrne ma vytrhla, z môjho domceka. Nemohla som nic robit bola som bola iba bezmocná snežienka. Dievcatko malo zo mna velkú radost, a hrdo ma ukázalo svojim rodicom. Ale asi ich netrápilo, jako je mne. Cítila som sa velmi zle a bola som neštastná. Vedela som, že už nikdy sa nezobudím so slnieckom, nikdy s ním nezaspím, a už nikdy neuvidím ako sa zobúdza celá krajina. Už ma vánok nebude rozmaznávat. Do konca dna moje krásne snehovo biele lupene opadli a ja som sklonila hlávku a zaspala spánkom vecným.

Uvedomila som si aký sú ludia bezcitní k našej prírode. Aj rastliny majú právo na život. Mali by sme si pripomenút asi toto: Ži a nechaj žit. Nicíme prírodu a pritom ona sa zasluhuje o to aby sme tu mohli žit. Namiesto toho, aby sme ju chránili, ju nicíme a nevážime si ju.


Stiahnuté z www.antiskola.sk

Diskusia

Buď prvý, kto sa vyjadrí k tomuto príspevku (0)

Podobné dokumenty

Názov práce Dátum A4 Slová Hodnotenie
 
sk Symbol domu v snoch… 29. 5. 2007 2878 -- --
 
sk A - R - T - O 11. 9. 2007 2845 -- --
 
sk KONCEPCIA CASU V… 9. 9. 2008 3174 -- --
 
sk Ideálne ako… 6. 7. 2007 2443 -- --
 
sk Profil režiséra… 8. 9. 2008 3630 -- --
 
sk Využitie… 23. 6. 2015 4033 -- --
 
sk Využitie… 30. 12. 2008 3634 -- --
 
sk Stručné dejiny… 24. 7. 2008 4411 13.2 4302
 
sk Vplyv elektronickej… 17. 9. 2008 3500 -- --
 
sk Honóre de Balzac:… 1. 3. 2008 3468 22.8 7069