NAJVÄČŠIA DATABÁZA
ŠTUDENTSKÝCH REFERÁTOV NA SLOVENSKU

Nájdi si dokument, ktorý potrebuješ v inom jazyku: SK CZ HU

Celkom referátov: (12584)

Jazykové kurzy, štúdium a pobyty v zahraničí
Prihlásenie Prihlásenie Registrácia
Pridaj svoju prácu

Referát Paragliding (výkladový slohový postup)

Odoslať známemu Stiahnuť Nahlásiť chybu Buď prvý, kto sa vyjadrí k tomuto príspevku (0)

Doplnkové informace o referáte:

Oblasť:Slohy a fejtóny

Autor: antiskola@antiskola.eu

Počet slov:481

Počet písmen:3,268

Jazyk:Slovenský jazyk

Orient. počet strán A4:1.82

Počet zobrazení / stiahnutí:5872 / 92

Veľkosť:3.69 kB

Paragliding (výkladový slohový postup)


Paragliding, alebo padákové lietanie je mladý letecký šport, využívajúci schopnost klzania a vyvíjania vztlakovej sily flexibilnej plochy vrchlíka s profilom krídla pre predný pohyb.
Na rozdiel od klasického parašutizmu pre paragliding je charakteristické, že rýchlost dopredného pohybu je niekolkonásobne väcšia ako rýchlost klesania. Padák používaný v paraglidingu sa nazýva padákový klzák, alebo klzavý padák, prípadne svahový padák, pretože základným spôsobom štartu je rozbeh zo svahu. Možný je aj štart pomocou navijaku. Špecifický druh paraglidingu je lietanie s tlacnou vrtulou a motorom neseným pilotom na chrbte.

V súcasnosti sa vyrába celá škála padákov, ktoré majú rôzne výkonnostné a bezpecnostné parametre a samozrejme rôzne urcenie. Pôvodne sa padáky clenili na školské, rekreacné, športové, výkonné a vysokovýkonné závodné špeciály. Postupne sa ustálila prax kategorizácie padákov podla národných skúšobných noriem. V súcasnosti sú padáky rozdelené do troch skupín, do skupiny A, B a C.
Padáky skupiny A sú vhodné pre výcvik a rekreacné lietanie, a preto majú najmenšiu rýchlost, klzavost aj štíhlost.
Padáky skupiny B sa hodia svojimi parametrami vyslovene pre výkonnostné lietanie v termike a uskutocnovanie preletov.
Padáky skupiny C sú väcšinou urcené velmi skúseným pilotom a hodia sa pre sútažné využitie. Ich výkonnost je casto vykúpená nízkou mierou bezpecnosti.
Taktiež je nebezpecné obstarat si neotestovaný a navyše neznámy padák s neoverenými vlastnostami.
Výrobca získava pre testovaný padák typový preukaz, na základe ktorého výrobky zhodného typu a velkosti sú vybavené preukazom letovej spôsobilosti. Výrobca súcastne urcí dobu životnosti padáku a termíny k overeniu jeho prevádzkovej spôsobilosti.

Padák sa skladá z odtokovej hrany, vrchlíka, komory, rebier, nábežnej hrany, stabilizátora, šnúr a karabín.
Vrchlík je tvorený vrchným a spodným potahom, ktoré sú prišité k rebrám tvaru leteckého profilu. Systém viazania má tri casti - šnúry hlavné, vetvenie, alebo galéria a šnúry riadiace.
Postoj pilota je vybavený komfortom podla urcenia, najjednoduchšie postoje majú nastavitelné ramenné a bocné popruhy, nastavitelný prsný popruh a nastavitelné nožné popruhy. Každý postoj je vybavený závesmi a karabínami. Luxusnejšie sedacky majú rôzne priestory a vrecká, chránice, krížové popruhy, ktoré eliminujú nepriaznivý prenos síl pri lete v turbulentnom prostredí a vela dalších vymožeností. Všetky sedacky sú vybavené kontajnerom pre záložný padák.

Padák a postoj udržiavame, padák ukladáme v suchu, náležite zložený, nevystavujeme ho vplyvu chemikálií, a v prípadnom kontakte s chemikáliou ho umyjeme len cistou vodou.
Najväcším nepriatelom padáku je ultrafialové žiarenie, vplyvom ktorého sa tkanina rýchlo degraduje. Bežná životnost padáku je cca 200 prevádzkových hodín, ale závisí to aj od spôsobu používania. Drobné opravy možno vykonat svojpomocne, ale väcšie je nutné zverit odbornej firme.

Povinnou výbavou paraglidistu je pevná obuv a prilba. Doporucenou výbavou sú rukavice, odev chrániaci koncatiny, okuliare, prístroje ako váriomer, výškomer a mnoho dalších.

Pred zoskokom je dôležitá príprava na let, výber terénu a vhodných podmienok, kontrola príslušenstva. Pred samostatný štartom je dôležité vykonat pät bodovú kontrolu, a tá zahrnuje, kontrolu vrchlíka, šnúr, nosného postroja, smer a silu aktuálneho vetra a volnost priestoru pre štart.


Stiahnuté z www.antiskola.sk

Diskusia

Buď prvý, kto sa vyjadrí k tomuto príspevku (0)