NAJVÄČŠIA DATABÁZA
ŠTUDENTSKÝCH REFERÁTOV NA SLOVENSKU

Nájdi si dokument, ktorý potrebuješ v inom jazyku: SK CZ HU

Celkom referátov: (12579)

Jazykové kurzy, štúdium a pobyty v zahraničí
Prihlásenie Prihlásenie Registrácia
Pridaj svoju prácu

Referát Prehľad svätých Štefanov

Odoslať známemu Stiahnuť Nahlásiť chybu Buď prvý, kto sa vyjadrí k tomuto príspevku (0)

Doplnkové informace o referáte:

Oblasť:Náboženstvo

Autor: antiskola@antiskola.eu

Počet slov:513

Počet písmen:2,886

Jazyk:Slovenský jazyk

Orient. počet strán A4:1.60

Počet zobrazení / stiahnutí:3263 / 150

Veľkosť:3.5 kB

Prehlad svätých Štefanov


Sv. Štefan
Boh urobil vela zázrakov skrz Štefana. Štefan mal velmi dobrú výrecnost a plno jeho posluchácov sa pridalo k Ježišovi. Farizeji boli velmi nahnevaný nanho že vedel ludí presvedcit. Dokonca nevedeli odpovedat na jeho argumenty a tak nahuckali pár ludí aby o nom rozprávali klamstvá že jeho slová urážajú Boha. No sv. Štefan sa im postavil bez strachu v tvári vlastne ako Biblia hovorí že jeho tvár vyzerala ako tvár anjela.

Jeho rádoby verný poslucháci ho odmietli dalej pocúvat. Chytili ho a vyvliekli z Jeruzalema kde ho nakoniec ukamenovali. Vtedy sa sv. Štefan modlil „Oh Ježiš zober si moju dušu“.Potom si klakol na kolená a zacal prosit Boha aby neublížil jeho nepriatelom. Sv Štefan umrel 26 Decembra.

Sv. Štefan I
Bol rodený Riman. Bol knazom ked ho zvolili do funkcie pápeža v roku 254. Veril že baptizmus je sviatost a preto vstupoval do konfliktu z kacírmi. On a Cyprián z Kartága sa hádali kvôli dvom biskupom. Sv Štefan I sa zastával ich práv a apeloval na Rím a dožadoval sa spravedlnosti. Štefan I umrel ako muceník v roku 257 kvôli perzekúcii vladára Valeriána.

Sv. Štefan III
Štefan III bol sirota vychovaná luteránmi, neskôr sa stal diakonom. V roku 753 sa stal prvým pápežom ktorý prekrocil Alpy ked cestoval aby sa stretol s Pepinom III Malým a aby získal ochranu pre Rim.Neskôr urobil Štefan III Pepina, Chalemagna a Carlomana králmi Rimanov a ked Pepinova armáda zvítazila nad Lombardami v roku 756 Štefan dal zrekonštruovat a vylepšit kostoly. Umrel v roku 757.

Sv. Štefan IV
Narodený v roku 720 na Sicílii bol zvolený za pápeža v roku 768 vdaka velkému vplyvu notára Christophera.Vraví sa že Štefan nechal krála Desideriusa z Lombardie aby zabil Christophera a jeho syna Sergiusa.

Sv. Štefan V
Clen velmi dobrej rodiny. Stal sa pápežom v roku 816. Po nastúpení ako pápež slúbil lojalitu Loisovi I Piusovi. Umrel šest mesiacov po jeho zvolení za pápeža.

Sv. Štefan VI
Štefan bol knaz zo Saint Quattro Coronati. Stal sa Pápežom v roku 885. Bol zvolený bez dovolenia Charlesa III Tucného.Na jeho pozíciu mu pomohol Charlesov velvyslanec. Jedným z jeho významných cinov bolo odmietnutie prijatia Photiosa ako patriarcháta Konštantinopolu. Štefan VI umrel v roku 891.

Sv. Štefan VII
Narodený v Ríme, bol z velmi vplyvnej rodiny Spoleto. Predtým než sa stal v roku 896 pápežom pôsobil ako biskup v Agnani. Tesne po jeho zvolení si vyžiadal mrtvolu svojho predchodcu Formosa ktorú obžaloval. Neskôr prehlásil všetky nariadenia svojho predchodcu za neplatné, istý cas potom (pätnást mesiacov po jeho zvolení za pápeža) bol uväznený vo väzení kde strávil zbytok svojho života. Hovorí sa o nom že bol šialený.

Sv. Štefan VIII
O Štefanovi VIII sa vedelo iba velmi málo. Bol to jeden z najmenej známych pápežov. Bol Riman a predtým než sa stal v roku 929 pápežom pôsobil ako knaz v kostole sv. Anastázie. Pápežom sa asi stal vdaka pôsobeniu Marozie rímskej senátorke ktorej rodina ovplyvnovala voly pápežov v deviatom a desiatom storocí. Z jeho väcších cinov je známe udelenie privilégií niektorým monastériam vo Francúzsku a Taliansku. Štefan VIII bol zavraždený v


Stiahnuté z www.antiskola.sk

Diskusia

Buď prvý, kto sa vyjadrí k tomuto príspevku (0)

Podobné dokumenty

Názov práce Dátum A4 Slová Hodnotenie
 
sk Vývoj šlachty na… 23. 10. 2007 2536 -- --