NAJVÄČŠIA DATABÁZA
ŠTUDENTSKÝCH REFERÁTOV NA SLOVENSKU

Nájdi si dokument, ktorý potrebuješ v inom jazyku: SK CZ HU

Celkom referátov: (12579)

Jazykové kurzy, štúdium a pobyty v zahraničí
Prihlásenie Prihlásenie Registrácia
Pridaj svoju prácu

Referát Ideálny žiak

Odoslať známemu Stiahnuť Nahlásiť chybu Zapoj sa do diskusie (3)

Doplnkové informace o referáte:

Oblasť:Slohy a fejtóny

Autor: antiskola@antiskola.eu

Počet slov:719

Počet písmen:3,987

Jazyk:Slovenský jazyk

Orient. počet strán A4:2.22

Počet zobrazení / stiahnutí:5629 / 263

Veľkosť:4.08 kB

Ideálny žiak ( fejtón )

Je zaciatok týždna, niekolko minút pred ôsmou hodinou. Všetci žiaci sú už v triedach a rozprávajú ako stareny na trhu. Toto znací len jedno – všetci sa velmi tešia na vyucovanie – ved je pondelok a zacne sa konecne pät dalších „vytúžených“ dní ucenia a driny. Všetci sú radi, že môžu íst do školy s vedomím naberania nových vedomostí.
Ešteže skoncil víkend, taká nuda! Celé hodiny len poskakovat na diskotéke, natriasat sa tam ako cervík v plechovke, presediet pol dna pred pocítacom a tukat nezmyselnosti do klávesov alebo nebodaj vysedávat pred telkou a cumiet na tú bednu. Toto sa urcite nikomu nepáci. Ucenie, škola, písomky, skúšanie, to je nieco! Nikomu to nie je cudné, ked sú všetci žiaci „nadšení“ a sedia poctivo v laviciach. Nevedia sa dockat, kedy už prídu profesori a zacnú ich skúšat práve z toho, co sa naucili pred hodinou. Ak bol niekto šikovný, aspon si ucivo trochu pozrel pred 5 minútami, niekto je taký hrdina, že sa baví radšej o diskotéke.
Profesor je už v triede, celý žhavý vysvetluje vzájomné pôsobenie dvoch telies na seba, ked vtom dobehnem ja. Jasné po zvonení ako vždy. Snažím sa co najtichšie a najnenápadnejšie vklznut do svojej lavice, ved je tu, blízko pri dverách, práve na druhom konci rohu triedy. Už som v pol ceste, profesor je taký zadumaný, že ani nevidí moje gymnastické a špiónske výkony, ktorými sa dostávam ku svojej lavici. Áno, už som skoro na mieste a nikto si nic nevšimol, myslím si v poslednej chvíli ked som si stúpila na šnúrka od Mongoliek, ktoré sa pravdaže nezaväzujem, ved naco aj? Noha sa musí vetrat a potom je to zbytocná strata drahocenného casu. Ked šnúrky vytrcajú. tak sa zoderú na tú správnu dlžku. pri mojom páde som ešte stihnem zachytit kamoškineantiskola.sk tricko a stiahnut je na dlážku, aby bol pád efektnejší. Vtedy ma už profesor prichytil, že som sa vkrádala k svojmu stole, a bol taký láskavý, prišiel ku mne, podal mi kriedu do ruky a povedal, nech okamžite vypocítam ten príklad co je na tabuli. Ja som frajerka, ved ako sa hovorí – Jedna pätka, žiadna pätka.
Prvú hodinu máme sa sebou. Ešte štastie, že nasleduje telesná, teda štastie by bolo, keby som si nenechala doma úbor a nebola by v škole podmienka – bez úboru necvicíš, ked necvicíš – 5! Dve pätky žiadne pätky. Nasleduje dejepis, ktorý mame všetci radi – najmä ja. Som do tohto predmetu úplne zažratá, že si môžem zjest svoju desiatu, co mi mamicka nabalila – pri tých vojnách a bitkách chutí najlepšie. Stací len sem-tam zdvihnút ruku, ked už druhý hovorí, a ked náhodou povedal nieco zlé a vyvolajú mna, tak poviem: „Aj ja som si myslela to isté“. Táto hodina je vždy najlepšia.
Prichádza slovencina. Spolužiaci zahlásia poplach, lebo vycítili – dopoculi sa z vedlajšej triedy, že bude písomka. Ja ako poctivý žiak s kludným úsmevom a lahkostou otváram tašku – ved som si nerobila len tak pre nic-za nic vcera vecer všetky tie taháky. Zrazu mi zmrzne úsmev na tvári. V taške mám všetky dôležité veci: walkman, mobil, lícenie, casopisy, ale taháky nikde. Zmenila som príslovie – Tri pätky, žiadne pätky.
Len keby nebol koniec školského roka a o dva týždne klasifikacná porada. zase mi stúpne popularita v škole. Inak, ma už väcšina profesorov dobre pozná. CI ich práve predbehnem na obede, alebo im zatvorím dvere pred nosom, hned vedia, kto som. jasné, známym sa stat v takej velkej škole, to nejde len tak. Hned prvý den musíte spravit nieco, cím vyniknete. Niekto sa hlasne zdraví profesorom, ked idú okolo, na ja som hlasne žuvala žuvacku a robila bubliny ked riaditelka cítala slávnostný príhovor. Ešte štastie, že dne je krátky den – teda ako pre koho – ešte by som mala maž 2 hodiny, antiskola.sk ale tie sú už pre mna nepovinné. Ked ma síce zapíšu, môžem sa triednej vyhovárat, kedy, kde a naco som bola u zubára, lekára už tretí krát za 2 týždne.
Ako ideálny žiak som ešte pravda poznacila a podarila sa mi nahnevat aj upratovacku ktorú som stretla na chodbe. Skoro za mnou hodila metlu, pretože som sa neprezula a narobila stopy od blata.
Ja do tejto školy chodím velmi rada, ved ma tu má každý rád.

Stiahnuté z www.antiskola.sk


Diskusia

REAGOVAT

sewa villa napísal/a - 24. 4. 2019 - 17:10

sewa villa di bukit danau sewa villa puncak resort sewa villa bukit danau sewa villa puncak murah villa bukit danau villa puncak cendrawasih sewa villa puncak bukit danau villa di puncak cisarua bukit danau sewa villa murah villa bukit danau lot 14 villa puncak bougenville villa bukit danau lot a sewa villa coolibah untuk robongan villa bukit danau lot 1 villa untuk rombongan villa buki danau lot 5 sewa villa kota bunga villa bukit danau lot b villa kota bunga cipanas type alven villa bukit danau lot 7 sewa villa di kota bunga villa bukit danau lot3 villa kota bunga type seruni villa bukit danau lot4 villa di kota bunga villa bukit danau lot 31 villa kota bunga type katalia villa bukit danau lot 13 villa kota bunga villa bukit danau villa joglo sewa villa kota bunga murah sewa villa puncak resort villa puncak coolibah sewa villa coolibah untuk robongan komplek villa coolibah sewa villa kota bunga untuk rombongan villa coolibah utama sewa villa di kota bunga sewa villa di puncak resort villa coolibah utama villa coolibah murah villa di kota bunga villa coolibah sewa villa kota bunga murah sewa villa di coolibah villa kota bunga sewa villa bukit danau lot 14 villa coolibah sewa villa puncak bukit danau lot 13 sewa villa di coolibah sewa villa braja bukit danau sewa villa coolibah sewa villa untuk rombongan di bukit danau sewa villa untuk rombongan di bukit danau sewa villa puncak bukit danau lot b 5 kamar sewa villa puncak bukit danau lot 13 villa puncak bukit danau lot 5 sewa villa villa bukit danau puncak sewa villa di bukit danau sewa villa bukit danau villa braja sewa villa bukit danau sewa villa puncak bukit danau villa bukit danau sewa villa bukit danau lot a Sewa villa joglo bukit danau sewa villa Sewa villa puncak sewa villa di bukit danau villa puncak sewa villa bukit danau bukit danau villa bukit danau https://villabukitdanau.org/ Sewa villa puncak http://www.villapuncakbukitdanau.com/ Sewa villa di puncak https://sewavilapuncak.com

REAGOVAT

fatihin nurul napísal/a - 22. 11. 2018 - 08:09

sendiri, atau tentang orang-orang yang menyentuhnya distributor round bar besi aisi 440s45c distributor round bar scm440 distributor steel rail distributor steel sheet pile jual astm a283 c jual baja h beam jual pipa boiler jual plat abrex 400 jual plat asme516 grade70 jual plat astm a285 c jual plat astm516 70 jual plat boiler jual plat hardox jual plat hb 400 jual plat high strenght jual plat high tensile sm490 yb jual plat high tensile sm490ya jual plat kapal jual plat stainless ss304 jual plat stainless ss310 jual plat stainless ss316 jual plat sumihard jual round bar besi aisi 440s45c jual round bar scm440 jual steel rail jual steel sheet pile pabrik astm a283 c pabrik pipa boiler pabrik plat abrex 400 pabrik plat asme516 grade70 pabrik plat astm516 70 pabrik plat boiler pabrik plat hb 400 pabrik plat high tensile sm490 yb pabrik plat high tensile sm490ya pabrik plat kapal pabrik plat stainless ss304 Toko Plat Bordes Toko Plat Bordes Pabrik bondek Pabrik besi unp undangan pernikahan cantik Distributor Besi Hollow Jual Besi Hollow Baja Toko besi hollow Distributor besi beton Sni Ulir Polos Agen Plat Bordes Agen Plat Bordes Pabrik Plat kapal besi baja bki krakatau steel Pabrik besi siku undangan pernikahan simple Distributor Wiremesh Harga Besi Hollow Baja Agen besi hollow Distributor besi beton ais Pabrik Plat Bordes Pabrik Plat Bordes Pabrik besi siku Pabrik Plat besi plat kapal undangan pernikahan mewah Distributor Besi Pipa Baja Schedule 80 Pabrik Besi Hollow Baja Pabrik besi hollow Distributor besi beton Distributor Wiremesh Besi Distributor Wiremesh Besi Pabrik pipa besi baja sch 40 sch 80 Pabrik besi h beam baja undangan pernikahan cute Distributor Besi Pipa Baja Schedule 40 Distributor Besi Beton Distributor pipa besi Harga Wiremesh Besi Harga Wiremesh Besi Pabrik Plat besi Pabrik besi cnp undangan pernikahan biru Distributor Pipa Besi Hitam Medium Supplier Besi Beton Harga pipa besi www.pusatbesibaja.co.id Jual Wiremesh Besi Jual Wiremesh Besi Pabrik besi h beam www.gudangbesibaja.com undangan pernikahan buatan sendiri Distributor Besi Wf Agen Besi Beton Jual pipa besi www.pusatbesibaja.com Supplier Wiremesh Besi Supplier Wiremesh Besi Pabrik besi wf Distributor besi Wf Baja undangan pernikahan bahasa inggris islam Distributor Besi H beam Toko Besi Beton Supplier pipa besi Toko Wiremesh Besi Toko Wiremesh Besi Pabrik wiremesh Distributor bondek undangan pernikahan amplop surat Distributor Besi Beton Jual Besi Beton Toko pipa besi Jual besi beton Sni Ulir Polos polos ulir Agen Wiremesh Besi Agen Wiremesh Besi Pabrik besi unp Distributor wiremesh undangan pernikahan unik dan murah www.sentrabesibaja.com Harga Besi Beton Agen pipa besi Jual besi beton sii Pabrik Wiremesh Besi Pabrik Wiremesh Besi Pabrik besi cnp Distributor pipa besi baja sch 40 sch 80 undangan pernikahan elegan Jual Welded Beam T beam King Queen Cross Castellated Beam Pabrik Besi Beton Pabrik pipa besi Jual besi beton psi Ulir Polos Distributor Atap Spandek Distributor Atap Spandek Pabrik besi hollow Distributor besi hollow undangan pernikahan animasi Jual Bondek Cor Distributor Besi Wf Baja Distributor sch 40 Jual besi beton perwira Harga Atap Spandek Harga Atap Spandek Pabrik besi beton Sni Ulir Polos Distributor besi beton Sni Ulir Polos undangan pernikahan lucu Jual Atap Spandek Sni Supplier Besi Wf Baja Harga sch 40 Jual besi beton PAS Jual Atap Spandek Jual Atap Spandek ironsteelcenter.com Distributor besi wf baja undangan pernikahan kalender Jual Plat Bordes Kembang Agen Besi Wf Baja Jual sch 40 Jual besi beton master steel ms Supplier Atap Spandek Supplier Atap Spandek Distributor stainless steel Distributor besi unp undangan pernikahan ala india Jual Plat Besi Hitam Toko Besi Wf Baja Supplier sch 40 Jual besi beton ksty Toko Atap Spandek Toko Atap Spandek Distributor atap spandek Distributor besi siku undangan pernikahan klasik Jual Plat Kapal Bki Krakatau Steel Jual Besi Wf Baja Toko sch 40 Jual besi beton krakatau steel ks undangan pernikahan kalender undangan pernikahan bahasa inggris islam undangan pernikahan islami undangan pernikahan unik dan murah undangan pernikahan modern undangan pernikahan online undangan pernikahan undangan pernikahan amplop surat undangan pernikahan simple undangan pernikahan murah undangan pernikahan unik undangan pernikahan artis undangan pernikahan modern undangan pernikahan artis undangan pernikahan arab undangan pernikahan undangan pernikahan LINK 5

Zapoj sa do diskusie (3)

Podobné dokumenty

Názov práce Dátum A4 Slová Hodnotenie
 
sk Filozofia 4. 12. 2006 1137 -- --
 
sk Strucný prehlad… 17. 4. 2007 5672 -- --
 
sk Dejiny etiky 4. 10. 2008 3111 -- --
 
sk Úloha a aplikácia… 8. 4. 2009 4034 16.4 4783
 
sk Didaktika Vlastivedy 3. 1. 2008 3507 -- --
 
sk Etika v názoroch… 13. 8. 2008 5228 3.7 1044
 
sk Prístup k… 15. 4. 2008 3979 3.5 997
 
sk Prístup k… 7. 4. 2008 6229 3.5 997
 
sk Využitie… 5. 1. 2009 3563 -- --
 
sk Teória výchovy 11. 5. 2006 1539 -- --