NAJVÄČŠIA DATABÁZA
ŠTUDENTSKÝCH REFERÁTOV NA SLOVENSKU

Nájdi si dokument, ktorý potrebuješ v inom jazyku: SK CZ HU

Celkom referátov: (12584)

Jazykové kurzy, štúdium a pobyty v zahraničí
Prihlásenie Prihlásenie Registrácia
Pridaj svoju prácu

Referát Drogy - dávajú alebo berú

Odoslať známemu Stiahnuť Nahlásiť chybu Buď prvý, kto sa vyjadrí k tomuto príspevku (0)

Doplnkové informace o referáte:

Oblasť:Slohy a fejtóny

Autor: Hlawa

Počet slov:476

Počet písmen:2,091

Jazyk:Slovenský jazyk

Orient. počet strán A4:1.16

Počet zobrazení / stiahnutí:5312 / 110

Veľkosť:2.53 kB

Drogy - dávajú alebo berú
Drogy, každý ma na ne odlišný názor. Nikto ich berie ako spestrenie života, iný ako nutné zlo ktoré potrebuje aby sa dostal von zo stresu a reality, ale v podstate mal nejakú drogu každý z nás. Treba len rozlišovat drogy na dobré - tie pozitívne, ktorým si vieme urcit správnu mieru a pomáhajú nám v živote ako napr. káva, cigareta, vecer trocha alkoholu na uvolnenie, atd. jednoducho ich vieme regulovat v tej správnej miere a vieme kedy sú nám prospešné a kedy to preháname. Tie zlé, sú zlé iba relatívne, záleží í iba na sila toho cloveka, aby si povedal po prvej skúsenosti "Nie"


Najlepšou prevenciou je vôbec tie tvrdé drogy neskúšat, ale vieme že taká možnost sa naskytne každému, otázne je ci má clovek záujem experimentovat a vyskúšat.
Môj názor je že drogy treba vyskúšat ale je na každom aký druh, záleží na co sa clovek cíti, ked vyskúšam a zistím, že mi droga nieco dala je to celkom skvele, ale urcíte niekto skôr, niekto neskôr zisti že v konecnom dôsledku drogy vlastne cloveku berú. Je to dost subjektívny pohlad, viem že ked si dám raz v živote "papier" je to celkom príjemná vec ak som predtým duševne v pohode. Pozerám sa na vec úplne z iného uhla, povedal by som, taká defragmentácia mozgu. Ale dám si to další víkend a zistím že som z toho „vymletý“. Treba si spravit vlastný úsudok na vec. Každopádne decká ktoré ani nevedia co to vlastne robí len sú z toho "zhaluzene" a myslia si že aká je to paráda, ale pre nich je to vlastne svinstvo, neberú to ako prínos , ktorý treba brat z rozumnou mierou, ale iba ako vec ktorá ich baví, ale po case sa nebudú môct riadne ucit a sústredit sa. Kebyže mam niekedy možnost, vyskúšal by som cistý kokaín, hovorí sa tomu aj "droga bohatých" ,ale iba raz . Chcem vediet o com to jednoducho je. A drogy mäkké ako alkohol, cigarety, marihuana, tým sa v dnešnej dobe musí prejst asi každý mladý clovek. Len je smutné vidiet ako to niekomu prerastá cez hlavu a nepriznáva si to. Svet je plný drog a chémie, ktorú máme každý den a niekedy si to ani neuvedomujeme. Nikto povie že fuj drog by som sa ani nechytil a pri tom denne vyfajci krabicku cigariet, vypije desat káv a vecer dá lieky na spánok. Toto nie je drogovanie ?
Myslím si že je omnoho menej škodlivé ked niekto radšej dá „jointa“ marihuany každý víkend. Urcite už každý pocul o jej liecebných úcinkoch, ale rozumnom množstve.

Drogy sú jednoducho všade okolo nás, nedajú sa úplne zo spolocnosti vylúcit.
Mali by sme sa naucit s nimi žit a v správnej miere proti nim bojovat a využívat z nich to dobré co nám môže pomôct.

Stiahnuté z www.antiskola.sk

Diskusia

Buď prvý, kto sa vyjadrí k tomuto príspevku (0)