NAJVÄČŠIA DATABÁZA
ŠTUDENTSKÝCH REFERÁTOV NA SLOVENSKU

Nájdi si dokument, ktorý potrebuješ v inom jazyku: SK CZ HU

Celkom referátov: (12584)

Jazykové kurzy, štúdium a pobyty v zahraničí
Prihlásenie Prihlásenie Registrácia
Pridaj svoju prácu

Referát Rozlučka zo školou

Odoslať známemu Stiahnuť Nahlásiť chybu Buď prvý, kto sa vyjadrí k tomuto príspevku (0)

Doplnkové informace o referáte:

Oblasť:Slohy a fejtóny

Autor: baret777

Počet slov:430

Počet písmen:2,207

Jazyk:Slovenský jazyk

Orient. počet strán A4:1.23

Počet zobrazení / stiahnutí:3918 / 108

Veľkosť:2.6 kB

Vážená pani riaditelka, vážené pani ucitelky a páni ucitelia, milí spolužiaci. nastal okamih, ktorý nám bude pripomínat naše detstvo, cas prežitý na tejto škole a zároven obdobie, ktorým sa prenesieme do mladosti. O mladosti sa hovorí že je najkrajším okamihom života.

Pri tejto príležitosti sa chcem preniest do chvíle, ked som prvýkrát nesmelo prekrocila bránu tejto školy. Bola som malické, vystrašené dievcatko, ktoré sa pevnew držalo mamkinej ruky. velmi zvedavo som vstupovala do školy. Strach aneistota pominuli ked sa ku mne prihovorila moja prvá pani ucitelka. v triede som zbadala svojich kamarátov, s ktorími som sa velmi radahrávala v škôlke a hed som sa menej bála. potom sme sa spolu ucili prvé písmenká, abecedu, násibilku, císla a vybrabé slová. Ani sme sa nenazdali a prvý stupen sme mali za sebou.

Opät prišiel strach a obavy z druhého stupna. Po prvom polruku sme boli opät v pohode pretože pani ucitelky, ktoré sme dovtedy stretávali len na chodbách, neboli prísne, ale obycajní ludia, krotí nás chceli nieco naucit a usmernit ás tým správnym smerom. urcite hovotrím za všetkých deviatakov, že vyucovacie hodiny boli zábavné a pani ucitelky nás viedli k tomu aby sme získali co najviac vedomostí, ktoré budeme potrebovat v dalších rocníkoch. No nie vcetci sme boli na hodinách pozorní, a tak sa neraz stalo že sme pani ucitelkám velakrát spôsobili tažké chvíle. Nárocní bol najmä deviaty rocník, ked sme sa pripravovali na prijímacie pohovory. Teraz to už máme úspešne za sebou.

Nastal cas sa Vám vážení páni ucitelia podakovat za vzdelanie, pekné spomienky,za more skúseností, ktoré ste nám odovzdali. Za toleranciu výstrelkov však patrí osobitná vdaka Vám, naša triedna pani ucitelka. dodnes obdivujeme vašu neskonanú obetavost a ako ocel pevné nervy. A vám, milí náš pedagogický zbor prajeme pozorných žiakov, pevné zdravie, vela pracovných, ale i osobných úspechov. Dakujeme Vám, milá pani riaditelka a Vám drahý ucitelia, za chvíle prežité so spolužiakmi, ci už na školských výletoch an ktorých vždy bola sranda, alebo za obycajné prestávky ked sme sa spolu rozprávali alebo ucili. Dakujeme Vám, za nové priaelstvá i prvé lásky. A my deviataci si prejeme aby sme uspeli na stredných školách, aby sa nám splnili všetky tajné túžby a predsavzatia. Viem že nielen tento okamih ale aj celých devät rokov prežitých na tejto škole je nazabudnutelný zážitok a každý z nás cíti v kútiku duše smútok za svojou lavicou ci za kamarátom, s ktorým sa denne stretával na chodbách, ale všetko raz koncí.

Drahá pani riaditelka, vážené pani ucitelky a ucitelia, za toto všetko Vám patrí jedno jediné slovo, ktoré vraví za všetko: DAKUJEME !


Stiahnuté z www.antiskola.sk

Diskusia

Buď prvý, kto sa vyjadrí k tomuto príspevku (0)

Podobné dokumenty

Názov práce Dátum A4 Slová Hodnotenie
 
sk Knazský seminár,… 9. 1. 2009 2165 -- --
 
sk Vplyv rodicovskej… 31. 3. 2008 6503 -- --
 
sk Prenasledovanie… 1. 5. 2005 3831 -- --
 
sk Misijný rozmer… 27. 5. 2007 3417 -- --
 
sk História farnosti… 18. 9. 2015 2812 -- --
 
sk liturgia sviatosti 20. 12. 2006 2202 -- --