NAJVÄČŠIA DATABÁZA
ŠTUDENTSKÝCH REFERÁTOV NA SLOVENSKU

Nájdi si dokument, ktorý potrebuješ v inom jazyku: SK CZ HU

Celkom referátov: (12579)

Jazykové kurzy, štúdium a pobyty v zahraničí
Prihlásenie Prihlásenie Registrácia
Pridaj svoju prácu

Referát Moje šťastné číslo - fejtón

Odoslať známemu Stiahnuť Nahlásiť chybu Zapoj sa do diskusie (4)

Doplnkové informace o referáte:

Oblasť:Slohy a fejtóny

Autor: antiskola@antiskola.eu

Počet slov:511

Počet písmen:2,566

Jazyk:Slovenský jazyk

Orient. počet strán A4:1.43

Počet zobrazení / stiahnutí:4313 / 250

Veľkosť:3.07 kB


V poslednom case som si všimol, že viacerí ludia z môjho okolia majú svoje štastné a neštastné císla. Hoci nie som povercivý, neodolal som a zacal som si vyberat svoje štastné alebo neštastné císlo. Do úvahy pripadalo viacero císel, no napokon sa stala mojím štastným císlom sedmicka. Toto císlo v mojom živote predstavovalo štastné chvíle. Prvýkrát to bolo v den môjho narodenia – dvanásteho júla – a tento mesiac je siedmym v roku. Narodil som sa v roku tisícdevätstoosemdesiatsedem, dalšia sedmicka. S dalšou som sa stretol na konci prvej triedy – mal som sedem rokov a vedel som ako–tak cítat i písat. Prešlo sedem rokov a úspešne som sa pretlkol zo základnej školy na gymnázium. Tieto dôvody stacili na to, aby ovplyvnili moje rozhodnutie. Vecer, vycerpaný z mojich úvah o císlach, som napokon tvrdo zaspal.

Ráno, po zobudení a nazretí do kalendára, som zistil, že môj štastný den je dnes – siedmeho. Siedmeho marca. Plný radosti a bez obáv som len–tak stihol autobus. Cestou autobusom som rozmýšlal o dnešnom dni, ktorý bude plný štastia, ktorý prežijem bez obáv zo skúšania. Z týchto mojich snov ma prebral až profesor dejepisu. Jeho známou infarkt metódou, to znamená podla dátumu, ma vyvolal k tabuli. Ešte pred tým, než som sa spamätal, uvedomil som si, že dnes je siedmeho tretí a sedem plus tri je desat, hodnota môjho poradového císla v klasifikacnom hárku. Ani som nevedel ako, už som aj sedel na mieste so štvorkou v klasifikacnom. Môj štastný den sa zacal neslávne, a tak aj pokracoval. Druhá hodina bola biológia. Do hrobového ticha, ktoré nastalo pri rozhodovaní profesorky, kto pôjde odpovedat, zaznelo: „Gáborík k tabuli!“ Hned mi bolo všetko jasné. S jasnou hlavou a pätkou v klasifikacnom som opät sedel v lavici. Cez prestávku som sa len tažko spamätával z predchádzajúcich dvoch hodín, ale pevne som dúfal, že štastie sa v tento den len omeškalo a urcite príde. Mal som pravdu, prišlo, ale nie ku mne, no k mojej spolužiacke. Ked ju profesorka na fyzike vyvolala a ona sa pre chorobu ospravedlnila, znovu zaznelo dnes už tretíkrát meno Gáborík. Kedže som fyziku vcera doma videl iba ako z okna japonského rýchlika, ktorý šiel rýchlostou dvestopätdesiat kilometrov za hodinu, aj to iba obal knihy, opät prebehlo všetko hladko. Sedel som so štvorkou v lavici, cítiac sa ako elementárna castica zabudnutá niekde v kúte elektrického pola. Štvrtá hodina prebehla bez väcších problémov, pretože to bola telesná výchova. Po nej som si povedal: „Prežit už len jednu hodinu matematiky a konecne domov.“ Nikdy by som neveril, aká môže byt jedna jediná hodina dlhá. Hodiny sa vliekli strašne pomaly a jediným štastím v tomto dni bol hlas zvonceka, ktorý pretal nekonecnost casu ukoncením vyucovania. Kedže bolo siedmeho – môj štastný den, neprekvapilo ma, ked som prišiel na autobusovú stanicu pät minút po odchode autobusu.

Vecer, po príchode domov, psychicky a fyzicky vycerpaný zo štastia, ktoré ma celý den prenasledovalo, som mohol pokojne skonštatovat: nenašiel som síce svoje pravé štastné císlo, no zo skúseností viem, že mojím neštastným císlom by mohla byt pokojne – sedmicka.Stiahnuté z www.antiskola.sk

Diskusia

REAGOVAT

sewa villa napísal/a - 24. 4. 2019 - 16:58

sewa villa di bukit danau sewa villa puncak resort sewa villa bukit danau sewa villa puncak murah villa bukit danau villa puncak cendrawasih sewa villa puncak bukit danau villa di puncak cisarua bukit danau sewa villa murah villa bukit danau lot 14 villa puncak bougenville villa bukit danau lot a sewa villa coolibah untuk robongan villa bukit danau lot 1 villa untuk rombongan villa buki danau lot 5 sewa villa kota bunga villa bukit danau lot b villa kota bunga cipanas type alven villa bukit danau lot 7 sewa villa di kota bunga villa bukit danau lot3 villa kota bunga type seruni villa bukit danau lot4 villa di kota bunga villa bukit danau lot 31 villa kota bunga type katalia villa bukit danau lot 13 villa kota bunga villa bukit danau villa joglo sewa villa kota bunga murah sewa villa puncak resort villa puncak coolibah sewa villa coolibah untuk robongan komplek villa coolibah sewa villa kota bunga untuk rombongan villa coolibah utama sewa villa di kota bunga sewa villa di puncak resort villa coolibah utama villa coolibah murah villa di kota bunga villa coolibah sewa villa kota bunga murah sewa villa di coolibah villa kota bunga sewa villa bukit danau lot 14 villa coolibah sewa villa puncak bukit danau lot 13 sewa villa di coolibah sewa villa braja bukit danau sewa villa coolibah sewa villa untuk rombongan di bukit danau sewa villa untuk rombongan di bukit danau sewa villa puncak bukit danau lot b 5 kamar sewa villa puncak bukit danau lot 13 villa puncak bukit danau lot 5 sewa villa villa bukit danau puncak sewa villa di bukit danau sewa villa bukit danau villa braja sewa villa bukit danau sewa villa puncak bukit danau villa bukit danau sewa villa bukit danau lot a Sewa villa joglo bukit danau sewa villa Sewa villa puncak sewa villa di bukit danau villa puncak sewa villa bukit danau bukit danau villa bukit danau https://villabukitdanau.org/ Sewa villa puncak http://www.villapuncakbukitdanau.com/ Sewa villa di puncak https://sewavilapuncak.com

Zapoj sa do diskusie (4)